Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    ...няма друг пътешественик от България до сега, който да е обиколил толкоз много исторически забележителности из Иран и да е дал толкоз прекрасни репортажи, изпълнени с въздух, чувственост и реалност...
    Ники, нормално е.
    Все пак става въпрос за пътешественик-ИЗСЛЕДОВАТЕЛ.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

      Наистина е як формата, въпреки, че има и хора, които не го харесват. Честит Туркменистан на Димо. Дано и тук да среща хубави хора и да има време да снима.

      Коментар


      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

        Честит Туркменистан и от мен!
        Напред и нагоре.
        Поздрави!
        I am just a simple man.

        Коментар


        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

          Тъкмо навреме Излезе от Иран. Попаднах на интересна новина - министерството на културата и ислямското благоприличие (не претендирам за точен превод) е публикувало албум с благоприлични прически за мъже. Димо не е в албума http://www.bbc.co.uk/worldservice/ne...ir_nh_sl.shtml

          Коментар


          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

            Задържа се в Ахшабад... Сигурно снима позлатените статуи на Туркменбаши...
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

              Ашхабад ви поздравява
              Както знаете, аз съм на "бизнес" посещение тук За щастие моите "бизнес" партньори бяха изключително
              прецизни и всичко по влизането в Туркменистан протече нормално.
              Във всички ексСССР републики, както и в Русия важи правилото "1 вечер в гастиницу для регистрации".
              Аз още си чакам паспорта и утре поемам на север.
              Дакато чакам свърших две важни неща:
              * смених си гумите /отзад на паркинга на хотела/
              * записвам си снимките на CDта. Малкото ми компютърче изнемогва... Намерих фирма за компютри, където имат необходимото за да прехвърлим всичко на дискове
              и да освободя място.

              Светът рязко се промени. Екзотиката на Иран изчезна и скочих с двата крака в соцреализма.
              Тук той все пак има своята уникалност(труднозабележима). В този см. всичко ми е някак познато.
              Ашхабад стъписва с грандоманщина и мащаб в архитектурата и парко/паметнико строенето, което е основна разлика.
              Вода се лее, фонтани фонтанят и мрамор, мрамор ...Мъжете са спретнати с ризка с къс ръкав и панталон с ръб,
              а жените са особено елегантни в тесните си дълги до глезените рокли с фолклорни мотиви в десените и висока талия.

              Иначе природата наоколо си е същата пустиня с неотменните 43' на сянка.

              Нека се върна в Иран и последните дни ... Не, не съм си паднал по момченца Мохамед от предната вечер беше едно от момчетата на бензиностанцията, където преспах. Дойдоха цялото селце да ме разгледат.
              На сутринта той дойде, показа ми една снимка и каза "Това е съвсем наблизо, 10тина км. Но с твоя мотор не става. Ще затънеш. Искаш ли да те заведа до там?" И на мен колко ми трябва ... Качихме се на неговото "Балканче"и отпрашихме. После оставихме и Балканчето и продължихме пеша ... Снимки от това невероятно място, в пълния репортаж

              Хекатомполис. Наистина е "Сто врати",но това сега е настоящият град Damghan. Старият, никой не го знае.
              Спрях при полицаите на входа на града. След 2мин. с ескорт от две коли с пуснати буркани отпрашихме към историческия музей в града.
              Шефката на музея извика преводач. С един от историците и преводача тръгнахме към най-древното място в региона - Tepe Hissar, където буквално се разходихме по парчета керамика на хиляда години, инструменти от каменната ера, цинкови късове и човешки кости. За най голямо съжаление, не текат никакви разкопки или научна работа... Артефактите от последния от петте културни пласта просто са на повърхността.

              Това, което аз настоявах да посетя се оказа по-далеч и се наложи да нахраня (заведа на обяд) преводача за да ме заведе до там Историкът не дойде.
              Разтоварих мотора и направих място за преводача. Качих го зад мен и поехме. Разбира се той беше излъгал, че знае точното място
              и се наложи пет пъти да питаме, но поне ги питахме на фарси
              Не съжалявам, че загубих деня в скитане из руините около Damghan. Все пак открихме мястото ...
              От древният Хекатомполис не е останало много. Почти нищо, но усещането е неповторимо.


              Снимки от Dacht-e Kavir






              Тук се зачетох и го разбрах, като " Не бъди камила! Пази ги !!!"



              Не след дълго имах срещас тях. Всъщност бяха поне петдесет...



              Tepe Hissar:





              Hecatompolis:









              Исрено Ваш

              Baltika 3
              Последно редактирано от Ясен; 07-07-10, 18:27. Причина: 4
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                Докато Димо е в "без интернетието" ще ви споделя малко снимки от "Гид гел-а" из Турция с него

                Така се ходи на плаж в Турско Черно море

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR.JPG
Прегледи:1
Размер:194.9 КБ
ID:5192091

                А ние така си тръгваме

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%281%29.JPG
Прегледи:1
Размер:222.4 КБ
ID:5192092

                Камъче

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%282%29.JPG
Прегледи:1
Размер:240.4 КБ
ID:5192093

                Гони кадъра

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%284%29.JPG
Прегледи:1
Размер:283.0 КБ
ID:5192095

                Почти го хвана

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%285%29.JPG
Прегледи:1
Размер:245.7 КБ
ID:5192096

                Тук сме в подземния град в кападокия

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%286%29.JPG
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5192097

                На връщане към къмпинга Димо реши да бартероса BMW че му потече масло от една пробка и той се чувстваше като прободен с нож

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%287%29.JPG
Прегледи:1
Размер:209.1 КБ
ID:5192098

                Взиране във земята на Флинстоун

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%288%29.JPG
Прегледи:1
Размер:267.9 КБ
ID:5192099

                Къщата на шефа

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%289%29.JPG
Прегледи:1
Размер:170.1 КБ
ID:5192100

                Освен че е красив е и единствения мотор който не полегна на това пътуване! За какво ми е ендуро имам си чопуро

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2810%29.JPG
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5192101

                Довечера се надявам да ми остане време да кача още картинки
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                  Супер снимки отново. Браво Димо. Тъй като и на мен ми е в главата твоя маршрут ми е супер интересно всичко което показваш и разказваш. успех и нататък

                  Коментар


                  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                    Еее Яворе, вече си мислех, че няма да ги пуснеш
                    А аз трябва да кажа, че Явор прекара Чопурото през немислими места, с което само доказа, че не случайно е ендуро шампион на България при ATVтата.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                      Бойко има много за разправяне. Нека се приберем живи и здрави.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                        Досега се въздържах да пиша по темата, защото освен да поздравя Димо за смелостта и ентусиазма-друго не мога да направя.
                        Но последните снимки ми размътиха съзнанието. Абсолютни, невероятни, не знам по-силни думи... Захласваме се по красотите на нашата природа, но тези снимки ни показват, че и в пустините имам много красота.
                        Благодаря ти Димо за снимките и разказа, пожелавам ти приятни мигове на мотора, и успешно завръщане!
                        Само при мисълта, че не мога да присъствам на "живия" разказ след завръщането ми става тъжно и гадно...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                          Димо яко си изкарваш за следващото пътешествие ще отделя повече време, че да не завиждам сега ами да участвам .

                          Продължавам с кадрите които запечата моя апарат.

                          Тази си личи от къде е

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2811%29.JPG
Прегледи:1
Размер:226.0 КБ
ID:5192181

                          Поредната "Шипка" която покорихме, само че без камионите. Красота много красота

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2812%29.JPG
Прегледи:1
Размер:266.7 КБ
ID:5192182

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2813%29.JPG
Прегледи:1
Размер:204.9 КБ
ID:5192183

                          На където и да се завъртя все такива гледки

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2814%29.JPG
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5192184

                          Димо с приятели

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2815%29.JPG
Прегледи:1
Размер:206.9 КБ
ID:5192185

                          почиваме си на мостче, някъде по пътя към Немруд. Ама само ние отиваме по този път към върха.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2816%29.JPG
Прегледи:1
Размер:290.3 КБ
ID:5192186

                          Контакта с местните жители е много важен

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2817%29.JPG
Прегледи:1
Размер:240.8 КБ
ID:5192187

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2818%29.JPG
Прегледи:1
Размер:245.1 КБ
ID:5192188

                          опити за арт фотография

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2819%29.JPG
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5192189

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2820%29.JPG
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5192190

                          тази ми е любимата. Лъчо и Димо отиват на луната

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2821%29.JPG
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5192191

                          Имаме невероятни кадри с тези деца, но като се върне автора им ще ги видите

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2822%29.JPG
Прегледи:1
Размер:171.0 КБ
ID:5192192

                          Жителите на Немруд безброй много калинки

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2824%29.JPG
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5192193

                          И две от тези ППС

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2823%29.JPG
Прегледи:1
Размер:204.0 КБ
ID:5192204

                          Немруд е внушителен даже няма и да се опитам да го описвам

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2825%29.JPG
Прегледи:1
Размер:283.4 КБ
ID:5192194


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2826%29.JPG
Прегледи:1
Размер:289.2 КБ
ID:5192195

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2827%29.JPG
Прегледи:1
Размер:286.5 КБ
ID:5192196


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2828%29.JPG
Прегледи:1
Размер:327.0 КБ
ID:5192197

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2829%29.JPG
Прегледи:1
Размер:311.5 КБ
ID:5192198


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TUR%20%2830%29.JPG
Прегледи:1
Размер:277.3 КБ
ID:5192199

                          Коментар


                          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                            Димо, страхотни снимки, ако Джордж Лукас ги види ще си преснима творчеството. Нямам творческа мисъл, но снимките са ........забравих какво щях да кажа.За хъса с който ги правиш бликащ от снимките на Явор, също.СТРАХОТНО!
                            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                            Коментар


                            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                              Яворе, мерси за снимките. Много са хубави. Доста ще има да показвате живот и здраве като се прибере Димо.

                              Коментар


                              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                                Бойко има много за разправяне. Нека се приберем живи и здрави.
                                Ще се приберем, макар че ако не беше Вики щях да си поостана тука в Африка. Пази се и весело изкарване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X