Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обиколка на Егейско море

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Обиколка на Егейско море

    Хубава снимка.
    Поздрав !
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #32
      До: Обиколка на Егейско море

      Снимките са супер. Аз за такова пътуване само мога да си мечтая Успех и много приятни емоций ви желая
      Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

      Коментар


      • #33
        До: Обиколка на Егейско море

        Влязохме в гръцко.

        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #34
          До: Обиколка на Егейско море

          Благородно "завиждам".
          Димо, в магазините за сушени плодове продават едни "шушулки" - питомен рожков. Вътре има едни семки... Препоръчвам ти ги, вкусни са, на мен ми трябват семките...

          Желая ви безоблачно време и наистина да си починете.
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #35
            До: Обиколка на Егейско море

            Радо, не знам как изглежда Рожков-а пък тази дума тук едва ли я знаят. Пиши му латинското име, английското-също, а най-добре гръцкото ...
            и на семките
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #36
              До: Обиколка на Егейско море

              Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
              ... не знам как изглежда Рожков-а...
              Ето така:



              Но са малко по кафеникави, когато са сушени... и вкусми, сладки...
              Димо, явно турската кухня ти е допаднала, съдейки по новия ти аватар...

              П.П. Рожковите на снимката са доста едри, обикновено се продават по-дребнички, може би са различни сортове... У нас се среща "дивия" им роднина, чиято шушулка е колкото на снимката, но не е с толкова месеста.
              Последно редактирано от giorgio; 07-05-09, 08:31.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #37
                До: Обиколка на Егейско море

                Мерси, Джорджо, това е животното
                Ceratonia siliqua му е заглавието на латински, на гръцки е Χαρόυπι (Charupi); на английски - Carob-tree, Karoub.

                Важното е вие да си изкарате хубаво, семките са бял кахър.

                П.С.Бях събрал половин кило преди 2-3години, останаха в автобуса.... да се у заплеса...
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #38
                  До: Обиколка на Егейско море

                  Не го намерих туй жувотно в Родос и продължих да го търся на Крит ..
                  Обаче на Крит гледам маслинови, маслинови и тук-таме някоя портокалова горичка с узрели портокали. Рожкова го няма...



                  Викам си - не може да няма, Радо знае че е туk, скрил се е някъде.
                  На Яна и писна да го търси и си изпусна ръкавичката по пътя. Пратих я да си я намери и запалих една сладка цигара



                  Бре, да дoйде и да дойде - три цигари изпуших. Тръгнах да я търся - няма я. Върнах се при мотора, обърнах и газ нагоре по баира.
                  Газ, газ и прас. С хирургическа точност - ключалката на левия куфар в един голям камък. Успях да го зърна как се търкаля в обратна на моята посока ...
                  Докато го оправях, ръкавичката дойде заедно с Яна. Продължихме и вечерта в селцето като разбраха, че сме българи, разтичаха се и незнайно откъде измъкнаха един. Не Рожков-българин. Разбърборихме се с човека какви сме, що сме и от дума на дума стигнахме до Рожкова. Бай Димитър скочи, отиде някъде и се върна с една торба Рожков
                  Тук му викат Карупиа.
                  Поздрави.
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #39
                    До: Обиколка на Егейско море

                    Усещам, че много мастика ще изпие тази "карупиа"...

                    П.С. Яна е с тебе да не ти излезе име с тази еГейска обиколка, нали?
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Обиколка на Егейско море

                      С Яна съм. Гейското свърши, вече съм в Егейско
                      Въпреки, че темите са offroad, тук дупетата ни са седнали върху най-древня открит досега Път - Кносос, 4000 (четири хиляди) години преди Христа.



                      Вече сме в планинската-западната част на острова. Невероятно красиво е. За утре плана е амбициозен... Каране, кораби, 7-8 часа пеша, после пак с кораб и нагоре към планината по изоставени села...
                      Лягам да спя.
                      Само още един "последен" моторен портрет



                      П.П.
                      Днес изминахме 2000-я километър
                      Последно редактирано от Димо; 08-05-09, 00:07.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #41
                        До: Обиколка на Егейско море

                        Димос, многос хубавис снимкис! Респектос, но са малкос!
                        Поздравис на Янис!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Обиколка на Егейско море

                          Ееееех, романтика ... ма пък как ви отива Всъщност, върнахте ли се вече ?

                          Коментар


                          • #43
                            До: Обиколка на Егейско море

                            Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                            Ееееех, романтика ... ма пък как ви отива Всъщност, върнахте ли се вече ?
                            Мите, добре дошъл!!!

                            С Димо се чухме снощи.Качваха се на ферибот от Крит към Атина,ще преспят по- на север и най вероятно утре по някое време ще се приберат,да е живот и здраве както се казва.Каза,че има 14GB снимки,представяте ли си какви красоти ще има да гледаме?

                            Поздрави,
                            търся си подписа....

                            Коментар


                            • #44
                              До: Обиколка на Егейско море

                              Охо, очакваме с нетърпение.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #45
                                До: Обиколка на Егейско море

                                Нашите пътешественици са си вече тук. Пихме по една късна бира, та от вълнение дори забравих да си платя ментата, ама ще се реванширам многократно и многоколичествено.


                                Модератор: Подробен разказ тук Съкровищата на Егея
                                Последно редактирано от Димо; 04-03-10, 21:22.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X