Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде из Азия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някъде из Азия

    Между 15ти и 20 юни,Аз и Павлин(ramar), тръгваме за Централна Азия.
    Памир,Хиндокуш,Тян шан,някакви пустини и разни други яки места.
    Маршрута е:
    Бургас-Грузия-Азербайджан-Туркменистан-Узбекистан-Таджикистан-Киргистан-Казахстан-Русия-Беларус-Полша-Берлин.
    Вече имаме всички визи,без руската,но и тя ще е готова до дни.
    За Павлин(ramar),пътешествието започва от Берлин,докато аз на 6ти,6ти,в 6ч.(666) летя от Берлин до Бургас,и започвам приготовленията докато Павлин дофтаса.
    Помощ приемаме всякаква,дори парична,но най вече разчитаме на съвети.Мисля,че сме добре подготвени ,но все пак...
    Много ми се иска,ако някой има приятели или контакти по маршрута,да ни препоръча.Много ще се радвам да НЕ изучавам местата по пътеводител.
    Всъщност,цялата организация започваше със новата фериботна връзка Бургас-Поти,и визите ги подреждахме според примерна хронология.
    На сайта на ферито пускат разписанието,месец за месец.Преди около 40 дни им пратих имейл за повече инфо,но ми отговориха,че немогат сега да го дадат,защото не е изготвен.Отговориха,че най вероятно ще има три пъти в месеца.От началото на линията(ноември) ,следя как се движат лодките,и винаги имаше в средата на месеца,а и за три курса на месец,се предполага че единия ще е в средата на месеца.Проблема е че трябва много внимателно да се планира престоя в дадена държава,щото са 7 визи все пак.При малка грешка пропада целия план.
    И така решихме нашия план при хронологията на визите да започва от примерната дата 15 юни.И всичко вървеше много добре с визите.Опасявахме се,че ще имаме проблем с Туркменското посолство(тая виза е най трудна),дадоха ни хората транзитна виза за 5 дни,с коридор от 20юни до 5ти юли.Всичко вървеше по план(всички имат посолства в Берлин),до вчера когато публикуваха разписанието на ферибота.
    Лодката,ще тръгва на 10ти и незнайно кога след 20ти юни,от Бургас.Типично по български,ГРЕДА.
    Няма ккак да хванем на 10ти,щото Павлин тогава тръгва от Берлин,а след 20ти вече визата за Туркменистан виси,при положение че имаме още един преход със фери,от Баку до Туркменбаши през Каспийско море.И за него нямаме точно разписание.
    СЕга,ще караме през цяла Турция за да стигнем до Грузия.
    И така веселбата започна!!!


    Това е новия маршрут,като подлежи на още настройки.

    https://www.google.bg/maps/dir/42.51...3d5933!1m0!3e0

    https://www.google.bg/maps/dir/%D0%A...5e!1m1!4e1!3e0
    Димитър Анастасов
    d.anactacov@gmail.com

  • #2
    От: Някъде из Азия

    Маршрута е много интересен!
    Ще чакаме новини от мястото на събитието.

    Аз ще връткам на запад месец по-късно. Алпи разни ...
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Някъде из Азия

      Браво. Чуден маршрут.
      Имам приятел,българин, в Алма Ати. Ако ви трябва някаква информация. Ще опитам да помогна.

      Коментар


      • #4
        От: Някъде из Азия

        Ихаааа,
        че яко, добре, че и аз участвам! Досега чакахме без проблем, но колкото по-малко остава, по не се трае! Надявам се да приключим по-бързо и с последната (Руската) виза, че съм планирал по пътя за БГ да мина през Чехия, Австрия, Словения, Хърватия, Босна, Черна гора, Албания, Косово и Македония. Общо са към 3,000км с 1,000 повече от късият път през Румъния, но си струва. А иначе както каза Митака, помоща е винаги добре дошла. Пожелавам на всички много интересен и безавариен сезон.

        Коментар


        • #5
          От: Някъде из Азия

          Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
          Браво. Чуден маршрут.
          Имам приятел,българин, в Алма Ати. Ако ви трябва някаква информация. Ще опитам да помогна.
          Точно ти ми трябваш.
          В Алмати трябва да сменяме гуми и масло,ако твоят приятел провери,има ли няма ли,да сме по подготвени,ще бъдем безкрайно благодарни,на теб и на твоя приятел.
          Димитър Анастасов
          d.anactacov@gmail.com

          Коментар


          • #6
            От: Някъде из Азия

            Пиши на лс кога и какво и ще се свържа с него. Имайте предвид, че човекът работи в съвсем различен сектор.

            Коментар


            • #7
              От: Някъде из Азия

              Успех пичове , ще чакаме новини и снимки ...
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Някъде из Азия

                Успех! Сериозно пътешествие
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Някъде из Азия

                  Пак изби рибата Митак... Глобален план за пътешествие! Поне 20 000 км. Надявам се, че няма да тръгнеш тоя път с Ямахата 1100. Успех и безаварийно!
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 27-05-15, 07:50.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някъде из Азия

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    Пак изби рибата Митак... Глобален план за пътешествие! Поне 20 000 км. Надявам се, че няма да тръгнеш тоя път с Ямахата 1100. Успех и безаварийно!
                    Владич,подготвям друг мотор, но до последно не се знае
                    Ще пусна снимки,като го оборудвам.
                    Димитър Анастасов
                    d.anactacov@gmail.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някъде из Азия

                      Митак ето ти почти "прясна" информация за този район от септември миналата година. http://devasil.livejournal.com/2024.html
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някъде из Азия

                        +1 за темата.
                        Успех и от мен.
                        Ще следим с интерес.
                        I am just a simple man.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някъде из Азия

                          Лек път и успешно завръщане!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някъде из Азия

                            Ето координати:
                            В Киргизстан, Бишкек има един мото клуб Totenkopf Бишкек. Президента се казва Дмитрий /Дима/- тел. 8-10-996/543 915 819 , Dmitry8188@mail.ru Има магазин за мото части на авто пазара, което е нещо огромно, състоящо се само от контейнери превърнати в магазини. Той може да ви уреди всичко и за Алмати в Казахстан - гуми, масла, вериги и т.н. Не знам само кодовете на страната как се избираха, че имаше нещо особено. Дима е много свестен и услужлив и може да помогне с място за спане и каквото трябва. Клуба е доста голям.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някъде из Азия

                              Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                              Пиши на лс кога и какво и ще се свържа с него. Имайте предвид, че човекът работи в съвсем различен сектор.

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              Ето координати:
                              В Киргизстан, Бишкек има един мото клуб Totenkopf Бишкек. Президента се казва Дмитрий /Дима/- тел. 8-10-996/543 915 819 , Dmitry8188@mail.ru Има магазин за мото части на авто пазара, което е нещо огромно, състоящо се само от контейнери превърнати в магазини. Той може да ви уреди всичко и за Алмати в Казахстан - гуми, масла, вериги и т.н. Не знам само кодовете на страната как се избираха, че имаше нещо особено. Дима е много свестен и услужлив и може да помогне с място за спане и каквото трябва. Клуба е доста голям.
                              Благодаря,благодаря,чакам и други да се включат.
                              Димитър Анастасов
                              d.anactacov@gmail.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X