Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между Персийския залив и Каспийско море

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Между Персийския залив и Каспийско море

    Ники ми се обади по тел. набързо,всичко е наред.Опънали са палатка,но е дошла полиция,и са им казали,че мястото не е много безопасно,съпроводили са ги на по безопасно място и ги пазят.Утре са в Есфахан.
    Димитър Анастасов
    d.anactacov@gmail.com

    Коментар


    • #47
      От: Между Персийския залив и Каспийско море

      Вече са в Есфахан и хубавото е, че шпионската страница пак работи да гледаме снимка.

      Коментар


      • #48
        От: Между Персийския залив и Каспийско море

        То хубаво, ама и тук да бяха качили някоя и друга снимка....

        Коментар


        • #49
          От: Между Персийския залив и Каспийско море

          Браво на хората, че качват поне някъде снимки и коментари. Все пак са на "почивка" и не са длъжни на никой. Аз от мързел, а може би и лек егоизъм, не бих го направил

          Коментар


          • #50
            От: Между Персийския залив и Каспийско море

            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
            То хубаво, ама и тук да бяха качили някоя и друга снимка....
            Всички снимки са тук: https://www.flickr.com/photos/131882...7652086215042/

            Качвам по-интересното набързо което значи винаги като имам нет. Обновил съм и другата страничка със снимки от преди 1 час: http://beta.myadventure.bike/trips/11 Имайте предвид, че тук нета не е много хубав и не работят някои неща (трябва VPN). Сега е 1ч30м в Есфахан, трябва да се къпя, а утре може би ще караме 500 км до Шираз. Просто на другото място ми е по-лесно да ъпдейтвам, но и там пиша една малка част от това което се случва... Толкова мога за момента.

            Иначе тук е интересно - тъгнахме първите два дни по зачукани райони в които полиция ни спира на всеки 50 км, не мога още да свикна, че сме абсолютната атракция за всички. То бях чел за снимки и прочее с местните, ама това, което ни се случва не го очаквах. В едно село събрахме 40-50 човека, поне аз не съм учил за артист и ме натоварва. Но вече им посвикнах, а и градим опит за откриване на места в които няма да ни открият бързо.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #51
              От: Между Персийския залив и Каспийско море

              Много интересно място е това село Паланган. Имат ли водопровод? Канализация? Тоалетните къде им са? Много живописно, но не особено удобно да живееш на покрива на съседа си. Малко, като много голям жилищен блок, но всеки си има покрив и няма асансьори. Гледах снимки от нета през зимата как си чистят покривите от сняг. Но в същност ти снега го буташ върху покрива на съседа си... Би трябвало да са много сплотени, изключително разбрани, и добронамерени един към друг жителите в това село. Както казах, много е живописно, но не е много удобно за живеене на такова място.
              Смиките, който си качил Ники са много хубави! Всичките, а не само на Паланган. Чакаме Шираз, Язд и т.н....
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #52
                От: Между Персийския залив и Каспийско море

                Днес стигнахме Персийския залив при Бушер. Страшна жега беше долу в ниското. Оттук тргваме наобратно - вчера решихме, че ще пропуснем Бам и Керман (всъщност в оригиналния ми план е само Бам). Времето ни притиска и се налага да съкатим нещо. Утре пътуваме от Шираз към Язд и ще останем там поне 2 вечери. Обновил съм другата страничка със снимките.
                LZ2NKM

                Коментар


                • #53
                  От: Между Персийския залив и Каспийско море

                  От вчера сме в Язд. Много интересен град в старата част. Времето продължава да е странно - преди малко имаше пясъчна буря в Язд, а сега е студено и вали. Утре трябва да караме през пустинята, но няма да може да я минем и ще трябва да спим някъде там. Дано поне времето не е такова.
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #54
                    От: Между Персийския залив и Каспийско море

                    Според СПОТ-а Ники и Силвия днес (на 12 май) отново са на границата с Турция пред Догубаязид. На 20-тият ден от пътешествието си отново ще пресекат Ирано-Турската граница. Не знам какви са плановете им за по-нататък, но им пожелавам да хапнат довечера по едно пилич-чеверме (печено пиле) и успешно да преминат отново през Турция на път към къщи.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #55
                      От: Между Персийския залив и Каспийско море

                      Минахме, Владич. Беше бая зор с тая граница на Базарган - много натоварена и отново не минахме без да платим. Изобщо туристите явно са се увеличили, а цялата организация при иранците е такава, че трудно ще се оправиш сам още повече като очичките на всеки митничар ти говорят - "виж там оня човек, той ще те оправи, не ме питай нищо не знам". За капак времето е студено и вали... В крайна сметка бутнах последните си риал-и на тоя дето ни оправи - 30-тина лева, пък и нямаше какво да ги правим после, та добре се получи. По-интересното беше при турците, където си мислехме че ще минем съвсем бързо - вкараха ни и двата мотора на рентгена и отидоха още час и половина, плюс щателна проверка на багажа - обяснението беше, че много наркотрафик имало на тази граница. Не разбрах и тия ли искаха пари, или просто така трябва - поне не си казаха, а и ние бяхме решили нищо да не им даваме да видим какво ще стане.

                      Сега сме в Агръ, и смятам в петък вечерта да сме в София. Тука е голям студ, вали и духа много силен вятър. Утре го дават същото. А бензинът е почти 10 пъти по-скъп от Иран, направо ми се къса сърцето (джоба). Пилич чевермето ще го мисля утре...

                      Иначе сме с два дена напред от планираното време и малко ме е яд, че не отидохме до Бам. Щеше да е голям зор, но можеше да успеем. Мислехме да останем един ден в Табриз (и днес), но вчера следобяд се разхождахме и нямаше нещо с което да ме грабне, особено за да стоим още една вечер.

                      А, и Арарат пак не се виждаше. Не знам на третия път дали ще успея да го видя:

                      P5120266 by Nikolay Kitanov, on Flickr
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • #56
                        От: Между Персийския залив и Каспийско море

                        Прибрахме се. Станаха 10000 км за 23 дни. Обновил съм страничката и общо взето там съм написал всичко, което мога да кажа засега, по-нататък - повече.

                        http://beta.myadventure.bg/trips/11

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5150325.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5661033
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #57
                          От: Между Персийския залив и Каспийско море

                          Добре дошли, живи и здрави !
                          Починете си, че половината форум чака един кратък пътепис от 10-20 странички
                          .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Между Персийския залив и Каспийско море

                            Браво, супер сте!
                            Ники, имаш уникални кадри..
                            You'll never find out - I got no key hole....

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X