Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за глоби в Турция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за глоби в Турция

    Колеги, понеже в Турция ми праснаха два доста дебели акта, които така и не платих, някой случайно да е наясно с евентуалните последици? Ако процедурата е да ги препращат в Бг и тук да ме търсят да си ги платя, по ред причини ще ме хванат за дедовия, но ако при следващото ми влизане в Турция цъфнат на компютъра на митничаря със все лихвите, ще стане доста неприятно...
    П.п. Сега недейте почва да ми четете конско за разумното каране, щото си карах разумно (и двата ми акта са на извънградски път с по две платна (всяко с по две ленти), където видиш ли трябвало да карам със 77 км/ч, а аз наглеца съм карал единия път със 96, а другия със 88! За което ме "наградиха" общо с 384 лири (т.е. около 360 лв)
    Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
    Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
    Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

  • #2
    До: Питане за глоби в Турция

    Димо /kro/ като се включи, ще даде информация от първа ръка, но според това, което ми е споделял - никакви проблеми със стари глоби в Турция.

    Коментар


    • #3
      До: Питане за глоби в Турция

      И аз знам, че Димо /kro/ има стари глоби и не ги плаща, а си влиза и излиза в Турция без проблеми.

      Коментар


      • #4
        До: Питане за глоби в Турция

        Айде да се включа и аз ...
        Не, че е за гордост някаква, но и аз не платих.
        Септември 2008г. - акт за 256 лири /250 лева/. Отказах да платя на място, т.е. и тримата /по 256 лири/ отказахме щото " Чок пара".
        Пуснаха ни след около половин час врътки с актове написани на хартия.
        На излизане към Грузия /5 дни по-късно/ се приготвихме да плащаме, но дали заради тъмното или заради езикови трудности - нищо не платихме. Три дни по-късно пак влязохме и - нищо, а след още 3 излязохме с ферибот към Русия окончателно ... без да платим /30,09,2008/.
        Тази година /25,05,2009/ си подадох паспорта пак и влязох в Турция /Капитан Андреево/ без някой да ми говори за стари актове. Пет дни по-късно, същата история - нов акт за 256 лири, който не платих. На излизане /ферибот Бодрум-Кос/ вече се бях подготвил за 512 общо, но ... никой не ги поиска.
        Мисля, че системата им не работи.
        Може би след 6 месеца ги изхвърлят/затриват и не ги обработват за по-малко от 1 месец.
        Все едно, мисля да си сменям паспорта /за 500лв. си струва/.

        П.П.
        1.Не съм получавал честитки в къщи.
        2.И двата акта са за скорост около 110 - 120 при ограничение - 70
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          До: Питане за глоби в Турция

          И моите два акта ги писаха още на отиване (единият за 256, другият за 128 лири, съответно за скорост 96 км/ч и 88 км/ч). Ченгетата изрично казаха, че плащането може да стане само в банка, т.е. пари на място не са ми и искали! Аз също се приготвих на влизане в Грузия да си ги търсят, но...ни вопъл, ни стон. Няколко дни по-късно отново влязох от Грузия в Турция, след още два дни преминах в Гърция и...отново нищо
          Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
          Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
          Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

          Коментар


          • #6
            До: Питане за глоби в Турция

            Плащането можело да стане и в пощата и имало отстъпка ако е до две седмици след издаването, но ние тук си говорим за това как да НЕ стане

            Фори извини ме, но само аз ли нищо не знам за твоята Грузия
            ... или сега го пишеш
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              До: Питане за глоби в Турция

              Е, аз се върнах преди два дни! Просто ми трябва малко технологично време за снимките и пътеписа
              Апропо, в Грузия направих един чудесен офроуд маршрут в Големия Кавказ по маршрут Зогдиди-Местия-Ушгули-Чикареши-Лентехи, който смятам да опиша и илюстрирам по-подробно
              Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
              Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
              Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

              Коментар


              • #8
                До: Питане за глоби в Турция

                Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
                Е, аз се върнах преди два дни! Просто ми трябва малко технологично време за снимките и пътеписа
                Апропо, в Грузия направих един чудесен офроуд маршрут в Големия Кавказ по маршрут Зогдиди-Местия-Ушгули-Чикареши-Лентехи, който смятам да опиша и илюстрирам по-подробно
                А аз си мислех, че трябва да си около полярния кръг някъде
                От изброените градове в Грузия знам къде е само Зо/у/гдиди, обаче с голям интерес съм чел разкази на западняци по най-разни офф маршрути в Грузия. Кавказ е голям, а пътищата-малко та не е трудно човек да си спретне такъв, понякога даже и без да иска
                Чакам с нетърпение твоя.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X