Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да си импрегнирам ботушите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да си импрегнирам ботушите?

    Сигурно е писани някъде, но напърво четене не виждам.

    Става дума за Forma Enduro, кафяви. На един сезон са, без никаква положена грижа, което не пречи да сега се справят добре и ми се иска да ги обслужа както си му е реда.
    Публикувайте отговор

  • #2
    Моите са подобни също на Forma - ATV one. Светлокафяви на цвят. Никога с нищо не съм ги мазал до сега, а ги имам от бая години. Ако ги намажа с боя за обувки? Тя кожата им е една такава дебела и мяза малко на велур, а не е гладка и лъскава, като на обувки...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      Принципно за кожа най-добре мас, ма в случая нямам идея!?

      п.п. Аз лично баш мас бих ползвал.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        а не става ли с течен парафин/глицерин? то и в магазин л**л има препарат за кожа,ама знам ли на тоя ботуш кое ще му е по-добре? лично аз го ползвах миналата седмица за кожен елек-бял и стана много добре. също така намазах и старо кожено яке+панталони престояли доста време в гардероба и ефекта беше много добър! кожата омекна и се "напълни" как се обяснява не знам-май беше еластичност...пробвай което ти е под ръка като препарат,примерно на петата отзад и след това го "омаай" с мокър парцал отгоре-да видиш какъв ще е ефекта. с маста нещата са май по-сложни, щото каква да е тя? свинска-лесно се намира или от кит-че е по-хубава?

        Коментар


        • #5
          С ВД-40
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            С ВД-40
            Балистола е по-добър за целта
            1. Иначе си има вакси за кожа и не виждам, защо да се се използват те?!? примери, но има и други варианти: https://www.bestreviews.guide/leathe...&google_params[matchtype]=b&google_params[network]=g&google_params[device]=c&google_params[creative]=400989454746&google_params[keyword]=&google_params[adposition]=1t1&google_params[adgroupid]=91184587571&google_params[campaignid]=8344271505&bs=&google_params[feeditemid]=&google_params[targetid]=dsa-19959388920&google_params[loc_interest_ms]=&google_params[loc_physical_ms]=1001448&google_params[devicemodel]=&google_params[target]=&new_api=true&dest=0&sys_id=0|254&gclid=Cj0KCQiAiZPvBRDZARIsAORkq7fOGhvZ8WM3XqWrcb7vh7KED-lxiUa2Xo0bF38XPlPslm9c8yISbTUaApCLEALw_wcB
            2. https://www.decathlon.bg/vaksa-za-kozha-id_8546067.html
            Последно редактирано от bushiDO; 02-12-19, 21:53.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              Доста трудна материя.
              Ако ботушите имат мембрана, е достатъчно да се ползва която и да е боя/вакса за поддръжка на такива обувки.
              Ако нямат обаче, става доста по-сложно. Трябва да се импрегнират всички шевове и катарами, след това и кожата. Това обаче не става с мазила - ефектът е краткотраен. Възможно е шевовете да се импрегнират с полиуретанов уплътнител, след което кожата редовно да се маже с разни мазила. Може и само с мазила, но винаги първо ще започва да пуска от шевовете и закопчалките.
              Ако са от набук/напа е почти мисия невъзможна. Имам френски кубинки от 1960-те от напа, стояли досега на склад, станали твърди акто гьон. Пробвах какво ли не, за да ги импрегнирам, не става. Изхарчих повече пари за мазила, отколкото за кубинките. Поне омекнаха, за да стават за носене. Сега съм с Хаикс с Горетекс и ги мажа от дъжд на вятър с тяхната си боя, която изкарва един ден, но мембраната пази.

              Коментар


              • #8
                Има и по лесен начин. Отиваш в магазина, купуваш патешки фенери и ги сваряваш. Слагаш тенджерата в хладилника и отделяш мазнината. След това изпържваш мазнината да изври водата в нея, после пълниш в буркан и слагаш в хладилника. Когато ти трябва вадиш и мажеш обувки или ботуши. Това е най добрият естествен импрегратор за кожа.
                Естествено обираш месото от кокалите и си правиш супичка или храниш кучето с тях.
                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                0896 846 246

                Коментар


                • bushiDO
                  bushiDO коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хм, какво точно му е по-лесното от това да си купиш готова вакса?!?

                  п.п. ако обувките са с мембрана в повечето случаи е нужно само да се поддържат чисти, или ако си перфекционист - със съотватната за това боя/вакса, но аз лично никога не съм ползвал вакса в/у обувки с мембрана!

                • ivo-police
                  ivo-police коментира
                  Редактиране на коментар
                  А още по лесно е ,,,обаждаш се на приятел ,той ти дава гъша мас и така.По трудното е немската овчарка да разбере ,че това не се яде...

              • #9
                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                С ВД-40
                Лятото четох и аз за ВД-40 и без малко да се хвърля, но ще поотложа или поне ще експериментирам с нещо друго, както ВладиЧго описа като материя...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #10
                  Мазал.съм.зимни обувки и работни и цивилни с wd 40 ,върши работа ,но е на риск .Добре е да се прилага само върху качествен чипик.Минус е че стоят матово,като омаслени.Другия вариант в ловните и военните магазини има бая качествени вакси.Немам нищо общо с бицикли.От опит със всякакви обувки споделям!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #11
                    Има си продукти за "обслужване" на ботуши, водоотблъскващи спрейове и т.н. Примерно има една марка Nikwax, намира се и в България. Пчелен восък също може. За Forma ботушите производителят препоръчва да не се ползват продукти базирани на масла, защото може да се разлепят подметките, а WD40 e сбор масла.

                    Коментар


                    • #12
                      Аз пък знам, че кожени изделия не се мажат с мас, защото ги запечатва и край с дишането. А по магазините има достатъчно чудеса за всякакви кожи.

                      Коментар


                      • #13
                        Бебешко олио.

                        От ЛИДЛ е към 3.99лв 400мл. редовна цена.
                        Намалено 2.50-3'00лв същото количество.

                        ​​​​Купувал съм и на Джонсън от БИЛА и Кауфланд 0.500мл намалено за 3.99лв, нормална цена 7-8 лева.
                        Църкаш няколко линии върху чиста гъбичка и мажеш.В зависимост от вида кожа стига от 1-2 пъти до 4-5 пъти.
                        Последно редактирано от Justif; 03-12-19, 18:39.

                        Коментар


                        • #14
                          Гъша мас,свинска,патешка,бурсуча мас,катеричи жлъчки...
                          Купи си някакъв импрегнант и пръскай.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #15
                            http://shturm.eu/index.php?route=pro...roduct_id=1414

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X