Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Орлова Чука, 13-14.06.09.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Орлова Чука, 13-14.06.09.

    Място - Орлова Чука - намира се между гр. Бяла, обл. Русе и гр. Русе, на 30 км. северно от Бяла и 30 км. южно от Русе.

    Време - 13-14.06 т.г.

    Цел - натрупване на приятни спомени с приятни хора на приятно място.

    Сборен пункт - бензиностанция "Лукойл" - гр. Бяла - 13.06.2009 - 12,30 часа

    Обективни дадености - пещера, хижа, поляна, гора, разни забележителности околовръст - Средновековен град Червен, Ивановски скални църкви, Басарбовски скален манастир, резерват "Русенски Лом", барбекю.

    Формат - спане на палатки или в хижата. Всеки е добре дошъл.

    Храна и напитки - който каквото. Има малка кръчмичка, на която може да се разчита в краен случай.

    Хижата е обновена тази пролет, разполага с 30 места, ако някой иска легло в хижата нека се обозначи до 05.06.09, за да направя резервации.

    П.П. Цената в хижата е 10 лв./легло.
    Последно редактирано от ЗМЕЙ; 01-06-09, 20:37.

  • #2
    До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

    Айде тръгнахме. Аз съм с палатката. Румънски кебапчета ще има ли като миналата година. . Обещавам да слушам до тогава.

    Коментар


    • #3
      До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

      Аз съм далеч и няма да мога да дойда, но силно препоръчвам това място. Поляната е страхотна, пещерата още повече, хижата е най-чистата, която съм виждал, а хижарят е уникален.
      Ето снимки на хижаря и хижата и гледката която се открива към дефилето на Русенски Лом:
      Прикачени файлове
      www.offnews.bg

      Коментар


      • #4
        До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

        Мястото наистина е уникално и то за мен си стана традиция от 3 години да ходя там. Хубавото е, че се събираме от всякакви краища на България, всеки кой с каквото може идва и става голям купон.

        Коментар


        • #5
          До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

          Eйй, вярно бе - мичита !!! Ще има.

          Ще се опитам да домъкна и една богоугодна инсталация, че да не ни цакат с топла бира ...

          Коментар


          • #6
            До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

            С удоволствие бих се включил, но наистина не знам къде ще съм по това време. Запазвам си 2 квадрата на поляната ...
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

              Змей, снощи с Shider, взаимно се навивахме да дойдем, въпреки, че той точно тогава е на работа. Днес видях, че дата съвпада с едно друго, сериозно мероприятие, на което няма начин да не присъствам...
              Има ли някакъв вариант, за промяна на датата?
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

                Браво на Вас.Мястото е прекрасно,там съм израснал.Този човек ,хижарят, през 1976 година ми е издал книжката за 100 те обекта.
                Ако съм в района ще мина.
                Евала че са оправили мястото.
                Последно редактирано от Георги Крумов; 03-06-09, 15:13.

                Коментар


                • #9
                  До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  ...
                  Има ли някакъв вариант, за промяна на датата?
                  Ми не, вариант за промяна на датата няма - просто ще се съберем още един път по - нататък

                  Коментар


                  • #10
                    До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

                    Варианта с преспиване в хижата вече не съществува - хижаря е ангажиран в събота вечерта и поради малкия интерес към спане в стаи въобще няма да присъства.

                    Няма да работи и барчето, тъй че ще разчитаме на собствени провизии. Ще се опитам да осигуря 2-3 барбекюта за ползване.

                    Очаквам мнения относно монтирането на наливна инсталация за бира - ще можем ли да се справим с 30-50 литра, има ли смисъл от мъкненето й и т.н.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

                      Митко, на Соколски манастир, нямахме дори свястна скара... и пак се справихме. Еднствено с бирата, ако зависи от мен, няма да се справим...
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Орлова Чука, 13-14.06.09.

                        Решено е - ще има студена бира Остава и по едно-две-три топли кебапчета да си спретнем, за да е пълна идилията

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X