Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете ми да си направя кефа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помогнете ми да си направя кефа

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Тъй, тъй. При мен по принуда/ не работещ генератор/
    Ъ!?! Кията са е развалила?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Помогнете ми да си направя кефа

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Аз пък познавам човек който е монтирал АГУ на мотор (scrapheap), както и собственика на мотора (gadeff). И то не за икономия ами изобщо за да върви.
      Фабрични скутери покарахме.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #63
        От: Помогнете ми да си направя кефа

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Абе така и така е настанал мохабета, някой знае ли защо е затворен още Трансфагараш? Заради снега ли?
        Планирам да го мина някъде 27.06 ама с аФтомобил, а гледам, че го водят затворен до 01.07.2015....
        Да, официално заради снега и трудното му почистване горе е така всяка година (според мен по-скоро рунънещите въобще не си правят зора да разхождат машини и си решават проблема затваряйки го - щото наистина си е високо и студено).
        Може би е възможно да се премине и преди тая дата при мека предходна зима - чувал съм такива легенди, но не познавам хора, на които се е случвало. Но пък имам приятели, които са минавали покрай забранителните табели, но са се връщали, заради непроходими преспи малко преди превала в края на юли. На мен там ми се е случвало в началото на юли да няма никакъв сняг, а в средата на август да има по 3м сняг покрай пътя.
        Та не бих разчитал на тоя проход в началото на лятото - може да пробвате, но имайте резервен вариант за минаване/разглеждане - там навсякъде е доста красиво...
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #64
          От: Помогнете ми да си направя кефа

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ъ!?! Кията са е развалила?
          АхЪ, генератора се предаде, ма Калоян го оправи.
          п.с. Ама си се прибрах на собствен ход.

          Коментар


          • #65
            От: Помогнете ми да си направя кефа

            Въпроса за разхода идва от маршрути от 5000-6000 км.преходи,за 30к с разлика от три литра на 100 км. Издухваш още един мотор през ауспуха на стойност 3000 лв.
            Относно спирачките,моите са синтеровани и карат доста повече,а пусна ли газта все едно съм натиснал спирачка яко,моя е със 6 скорости и до 100 км.пада до 3.8 литра.

            И да....ако открия по икономичен със същата динамика,ще го сменя без да се замисля.Струва ми се че в тоя живот ще си карам със двг,в следващия може би електрическа пистарка,няма звук,няма вибрации,само порив на вятъра,гейско звучи някакси....
            Последно редактирано от Roninn; 02-06-15, 19:32.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #66
              От: Помогнете ми да си направя кефа

              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
              .....
              Та не бих разчитал на тоя проход в началото на лятото - може да пробвате, но имайте резервен вариант за минаване/разглеждане - там навсякъде е доста красиво...
              Благодаря Владо - и аз така предполагах че стоят нещата...
              А за резервен вариант - плана е точно преминаване с разглеждане, а не 'цел'... Като дестинацията/целта е доста по-амбициозна и доста по-далеч, така, че ако възникне съмнение в момента на тръгване, маршрута ще бъде опростен и изменен без преминаване през този проход...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #67
                От: Помогнете ми да си направя кефа

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Благодаря Владо - и аз така предполагах че стоят нещата...
                А за резервен вариант - плана е точно преминаване с разглеждане, а не 'цел'... Като дестинацията/целта е доста по-амбициозна и доста по-далеч, така, че ако възникне съмнение в момента на тръгване, маршрута ще бъде опростен и изменен без преминаване през този проход...
                Aко е затворен още прохода има и друг начин за разглеждане на района. Само дето трябва да се качи колата или мотора на влак за 7-10км

                https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...b605da!1m0!3e0

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xevbboa2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5664632

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:90791968.jpg
Прегледи:1
Размер:212.8 КБ
ID:5664633

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60787419.jpg
Прегледи:1
Размер:167.6 КБ
ID:5664634
                Последно редактирано от drago varvar; 03-06-15, 08:50.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #68
                  От: Помогнете ми да си направя кефа

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз пък познавам човек който е монтирал АГУ на мотор (scrapheap), както и собственика на мотора (gadeff). И то не за икономия ами изобщо за да върви.
                  Явно не познават един друг човек(аз човек ли съм), който успешно ремонтира всякакви карбуратори.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Помогнете ми да си направя кефа

                    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                    Aко е затворен още прохода има и друг начин за разглеждане на района. Само дето трябва да се качи колата или мотора на влак за 7-10км...
                    Аз говорих за румънците Там такива екстри нямат...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Помогнете ми да си направя кефа

                      Не съм разбрал , ами за трансфагарашан има лифт май

                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Помогнете ми да си направя кефа

                        Да, ама е от северната страна

                        Коментар


                        • #72
                          От: Помогнете ми да си направя кефа

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Явно не познават един друг човек(аз човек ли съм), който успешно ремонтира всякакви карбуратори.
                          Знам за едно МЗ, което се нуждае спешно от успешен ремонт на карбуратора!
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • #73
                            От: Помогнете ми да си направя кефа

                            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                            Не съм разбрал , ами за трансфагарашан има лифт май ...
                            Колега, то хубаво, ама тук сме форум за МПС-та, а не за товаро подемни механизми
                            То и самолета минава отгоре при някои маршрути, ама друго си е да го 'пипнеш с ръка' маршрута
                            Сигурно ще чакаме снега да се поразтопи, че да могат румънците да се похвалят, че са почистили прохода
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Помогнете ми да си направя кефа

                              Ами то понеже каза, че сте с автомобил и за това. Ако сте с мотор, ви разбера, че искате да потъркате по завоите Майтапя се , просто показвам алтернативите за който е мераклия да ги ползва.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Помогнете ми да си направя кефа

                                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                                Ами то понеже каза, че сте с автомобил и за това. Ако сте с мотор, ви разбера, че искате да потъркате по завоите Майтапя се , просто показвам алтернативите за който е мераклия да ги ползва.

                                Доде се накумите да тръгнете, я сиреньето го изедОх. И те така ......
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X