Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
    ...
    ПП.Змей,ако става дума за F800 ,дето според обявата ,, намира се във Виница'' ,региьон ,,Извън страната'' - бягай на далече
    Не, ставаше въпрос за някаква лъскавина, стояща пред блока на Емо Герчев - на този от обявата отдалеч му личи, че е мъртъв.


    Първоначално публикуван от sl.daskalov
    Напротив, мога и имам право да оценявам абсолютно всичко, което съм видял даже и да не съм го докосвал - просто имам право на собствен вкус! А точно това ви е проблема на вас собственниците на БМВ (независимо дали мотор или кола), че мислите че сте на върха на връшката, и че всеки вкус различен от вашия, е лош вкус! Да аз може би никога няма да имам достатъчно пари за да си купя голям туристически боксер, ама и да имам, бих предпочел да си купя примерно КТМ, или нещо друго, за същите пари, дето да не е толкова пенсионерско колкото боксера. Като ще карам мотор искам да има фън т.е. аз да управлявам мотора със всичките му там рискове и грешки а не да яздя скопен кон бъкан с електроники дето ще решават вместо мене какво и как да правят, а като рече да се скапе някъде да седя и да го гледам като голям камък.
    Айдееее, още един експерт ...

    Коментар


    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
      Не, ставаше въпрос за някаква лъскавина, стояща пред блока на Емо Герчев - на този от обявата отдалеч му личи, че е мъртъв.
      .
      А ве 800-ката хубава(че и оборудвана здраво)....ама не щат да я продават.
      ПП Загледах се в немското мобиле..защо 950-990-ките на КТМ държат цени ПО-ВИСОКИ от 1150,че и 1200 GS същата година? Няма логика...май

      Коментар


      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
        Айдееее, още един експерт ...
        Айдееее още един дето си мисли че държи господ за топките и гледа на останалия свят от високо! Добре бе добре, оставям си ви форума на мира. Пишете си оди на възхвала на богът БМВ колкото ви душа иска!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
          Грешен отговор ,Колега. МИсля ,че не четеш какво съм написал. Написаното от теб ,даде ясен отговор на моето твърдение - не може да оценяваш нещо ,което дори не си докосвал...Да това е глупав спор ,на който не можах да се стърпя да дам коментар. От месеци избягвам да чета и пиша -защо ли го направих сега....
          Аз също има неща ,които не харесвам в БМВ !!!
          Останете си със здраве
          Явно и ти правиш същата грешка.Въобще не си схванал какво точно имам предвид!Както по нагоре говореше за некви смешни работи.Ама нищо,здраве да е!А и абсолютно всичко за което говоря не само съм го докосвал,а съм го и карал!За тия има-няма 34 год.,като ще отваряш дума и за години!Това от 79 насам.Ама никой не е застрахован,и аз сега доста сигурно се движа към едно Сертао!Нали знаеш,човек и много добре да живее,един ден се жени!
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            Ей,няма ли кой да ги спре тия с празните приказки. "Боже колко мъка има на тоя свят"казал един на времето, и бил много прав!

            Коментар


            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Напротив, мога и имам право да оценявам абсолютно всичко, което съм видял даже и да не съм го докосвал - просто имам право на собствен вкус! А точно това ви е проблема на вас собственниците на БМВ (независимо дали мотор или кола), че мислите че сте на върха на връшката, и че всеки вкус различен от вашия, е лош вкус! Да аз може би никога няма да имам достатъчно пари за да си купя голям туристически боксер, ама и да имам, бих предпочел да си купя примерно КТМ, или нещо друго, за същите пари, дето да не е толкова пенсионерско колкото боксера. Като ще карам мотор искам да има фън т.е. аз да управлявам мотора със всичките му там рискове и грешки а не да яздя скопен кон бъкан с електроники дето ще решават вместо мене какво и как да правят, а като рече да се скапе някъде да седя и да го гледам като голям камък.
              За трети и последен път повтарям,че не говоря за ,,върхът на връшката'' .Май само ти говориш за проява на вкус.До тук говорихме за технически неграмотни небивалици,изказани беза да се вложи малко мисъл... А за да те е яд ,аз пък вървя към закупуване на КТМ (или Супер Тенере-зависи какво ще изпадне)- така че моят мироглед продължава да се развива .Само за да те успокоя ,аз не съм пенсионер ,но съм дядо и БМВ ми отива -както и Сузуки,както и Хонда,както и Ямаха , както и КТМ . БЪди щастлив и отделяй повече време за каране ,а не за писане...
              ПП понеже да де грешен отговор ,да ти кажа - моят ГС е на 100 000 км. КОйто ме познава ,знае как съм го карал,но и как съм го поддържал.До този момент, освен масла,филтри,и семеринги по колелата (смених ги привантивно ,а не от нужда) - нищо друго не е правено!!! Пожелавам ти и ти да караш такъв мотор.
              Последно редактирано от churov; 07-12-12, 23:13.
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Айдееее още един дето си мисли че държи господ за топките и гледа на останалия свят от високо! Добре бе добре, оставям си ви форума на мира. Пишете си оди на възхвала на богът БМВ колкото ви душа иска!
                А когато срещнеш Змея ,можеш да го целунеш по топките и да се хвалиш с това.Намери кого да коментираш- по добре му се поклони!
                Сузуки, от сърце ти пожелавам да си купиш мечтания мотор.За мен мечтания е бил винаги този ,който не съм карал - затова ги сменям и се кефя .Весело ми беше с това как се нарушава баланса щот съм седнал по-назад,весело ми беше как Иж е по оффроуд и по не се чупи .Нали се сещаш с каква скорост се придвижва Иж-ето - как да се счупи.Неговата максимална скорост на асфалт е далеч по-ниска от тази с която се движи тежкото ендуро по черно.... Хайде приятен ви уикед - аз ще карам - а вие?
                Последно редактирано от churov; 07-12-12, 23:02.
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Браво бе Churov,дано някои хора внимателно да прочетат това,и да го разберат

                  Коментар


                  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Първоначално публикуван от Peci Преглед на мнение
                    Ей,няма ли кой да ги спре тия с празните приказки. "Боже колко мъка има на тоя свят"казал един на времето, и бил много прав!
                    А би ли ми обяснил смисъла на първата дума от заглавието на темата?
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                      А когато срещнеш Змея ,можеш да го целунеш по топките и да се хвалиш с това.Намери кого да коментираш- по добре му се поклони!
                      Сузуки, от сърце ти пожелавам да си купиш мечтания мотор.За мен мечтания е бил винаги този ,който не съм карал - затова ги сменям и се кефя .Весело ми беше с това как се нарушава баланса щот съм седнал по-назад,весело ми беше как Иж е по оффроуд и по не се чупи .Нали се сещаш с каква скорост се придвижва Иж-ето - как да се счупи.Неговата максимална скорост на асфалт е далеч по-ниска от тази с която се движи тежкото ендуро по черно.... Хайде приятен ви уикед - аз ще карам - а вие?
                      Ближи на змея топките колкото ти душа иска щом ти харесва, и се кланяй на фалшиви идоли! Аз не си падам по тая част!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Още ли ги нищите моторциклите Лонцин?? Бъкани с полски лагерчета и чешки ангренажни вериги Па и на пиедестал ги издигате Что беше писал чиляка от Ротердам, "Триумф на...."
                        То хубаво живеем във 21 век вече и превозните средства ги пълнят с електроники и един билюк от най- нужните за чиляк открития, ама се чудя чиляците как не се промениха. А си останаха със "средновековните" предразсъдъци и поклони доземи пред некви клишета. Въпреки че според Сартр нема нищо по-често променящо се от миналото, имам някъв спомен от деЦката градина, дека се радвах на играчките час и после ги фърлях и саках нови. Пораснахме и вече се радваме цяла година, после фърляме и отново сакаме нови И си вярваме че правим открития. Както и че сме винаги отгоре, на "връшката"
                        Не вдявате "фундаменталната истина"...че ако имаш ИЖ, а сакаш БМВ 1200 ГС WC, това е драма. Също, да имаш БМВ 1100 ГС, а тоже да сакаш БМВ 1200 ГС WC, това също е драма. Същата драма. Драмата се обостря, ако дори не знаеш что сакаш. И чекаш най-новия продукт, щото всеки знае, че той е най-добрия, най-уникалния...абре най-най-най-най...и т.н.

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        ....понеже да де грешен отговор ,да ти кажа - моят ГС е на 100 000 км. КОйто ме познава ,знае как съм го карал,но и как съм го поддържал.До този момент, освен масла,филтри,и семеринги по колелата (смених ги привантивно ,а не от нужда) - нищо друго не е правено!!! Пожелавам ти и ти да караш такъв мотор.
                        Може и да бъркам, ама то че е в реда на нещата според притчата за миналото
                        Но нямаше ли някаква заменка на лагер в редуктора, или в това на което му казвате "диференциал" ??
                        Или това не е ремонт, а профилактика??

                        Само да вметна, ресурса на цилиндрово буталната група да издържи без ремонт 100 000 и над км е заложен при много от мотоциклетите още 30 години на миналия век......
                        Последно редактирано от gnomerhone; 08-12-12, 11:39. Причина: ресурс
                        Gnome Rhone AX2 800 1938
                        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                        Husqvarna Te 510 1989
                        Argvmentvm ad novitatem

                        Коментар


                        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Супер, дойде зимата и стана интересно във форума. Много моля някой да обясни каква толкова електроника е наблъскана в тия БМВ-та, която решава вместо мен какво да прави. Само за тая електроника се пише, пък аз за толкова години на БМВ не съм видял кога тя решава вместо мен какво да прави мотора.

                          Коментар


                          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Ти пък кога се качи на BMW, че взе и да разбираш? Не разваляй хубавата разправия на про-тата!
                            Ride to arrive.

                            Коментар


                            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              Супер, дойде зимата и стана интересно във форума. Много моля някой да обясни каква толкова електроника е наблъскана в тия БМВ-та, която решава вместо мен какво да прави. Само за тая електроника се пише, пък аз за толкова години на БМВ не съм видял кога тя решава вместо мен какво да прави мотора.
                              Видя ли колко е напреднала електрониката, дори не я забелязваш как кара мотора вместо теб.
                              Понякога нямаш ли усещането, че нещо ти дърпа кормилото, кара мотора да завие не накъдето теб ти се иска? Е, това е електрониката

                              Коментар


                              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Аз карам мотори от 70 години и имам в гаража си всички марки мотори (без Кавазаки, то е ясно) ......... както се развива , темата става безполезна.
                                Дискусията е за определена марка мотоциклети , а не кой колко разбира от мотори. Единстевената файда до сега е за Митака ,на който май ще му излезе късмета

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X