Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
    Преди години гледах новите Урал и цената беше между 7000 и 9000 евро. Беше ми интересно, тъй като това беше първата ми марка мотор. Ама чак толкова да го прехвалваме нама смисъл.
    Благодаря! Наистина ще звънна да ги питам(най-вече имат ли наличен).

    Коментар


    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
      Би трябвало да изискам да разправите в подробности тази история. И то не за да "обогатя" моите познания или нечии други. Единствено поради факта, че нищо от написаното не е вярно Готови отговори ползвате за пореден път, г-н Владич.
      Същото показва, че и нищо не знаете за историята на БМВ. Но не е и задължително да знаете. Не е необходимо нищо да пишете повече за Урал в тази тема. Ако някой се интересува от Урал, да направи нова тема. Урал не е БМВ и никога не е бил
      Колкото до избора ви на мотоциклет, след като постоянно афиширате че не е грешен...започвам да се чудя дали нейде във вас не се е появило мъничко съмнение относно правотата ви Но поне сте направили "откритието" че следващия, по новия модел на Флюгмоторен ще разсее тези съмнения
      Все пак историята на Урал започва от BMW R71 , а и емблемата на БМВ не символизира пропелер.

      Коментар


      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
        Все пак историята на Урал започва от BMW R71 , а и емблемата на БМВ не символизира пропелер.
        Така е, но не по начина, описан от г-н Владич- с демонтиране на поточните линии и т.н. След като сте решили в тема за БМВ да коментираме произхода на Урал, така да е. Производството на първите ММЗ-М72 през 41г е факт. Руснаците воюват с тези мотоциклети. ИМЗ е името получено впоследствие преместването на завода в Ирбит по време на войната. Останало и до днес. Колкото до БМВ, от средата на 1941 до 1944 произвеждат само два модела и те нямат нищо общо с БМВ Р71. БМВ Р71 всъщност е най-несполучливият откъм продажби предвоенен модел. Несполучлив, в смисъл, че не е купуван заради самия модел, а не примерно че е бил прекомерно скъп, като два други модела на БМВ. Които са си точно "бутикови" Произведен е в много малко бройки. Последният двг на БМВ със стоящи клапани. Опит на фирмата да го използва за модела БМВ Р72, но неуспешен заради конкурентната фирма Цюндап и разработката и КС750 .
        Колкото до емблемата, съгласен съм че не е пропелер. Но е пропелер според списание на фирмата от 42г.
        Всъщност в основата са цветовете на Бавария. БМВ, иди ги разбери какво са искали да направят
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          Любимата ми тема в последно време ..за една от любимите ми марки мотоциклети
          Да видим докъде ще стигнат германците. Иновации, иновации, електрически, водни, пластмасови и т.н., всичко е на изключително ниво. А в скоростната кутия лагерите ...полско производство На другите места кой знае какви са Стана ми интересно след като на мотоциклета от най-висшата каста монтират полски лагери, на другите, по-нисши какви тургат...
          А беше време когато БМВ други лагери освен Фаг и СКФ не признаваха. Ама те и тия лагери вече са ...източни или италиански. Взех да се чудя в най -новото БМВ 1200 ГС ЛЦ какви са лагерите-полски, чайна или ГПЗ . Каквито и да са , хубавото на лагерите е че каквито и да са се търкалят дълго време преди да ...
          Лагери- полски, вериги-чешки....добре че е германски мотора...стоманата обаче каква е, след като в Германия затвориха стоманодобивните заводи...

          http://www.youtube.com/watch?v=YM5Rfi-7t84


          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            На F650, гарантирано, неотваряно от завода досега, лагерите на кормилната колона се оказаха... български.
            И изглеждат добре.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Явно сбират лагери от цяла Европа..и от други части на света. Какви български лагери- българските СКФ..или от продукцията на ВМЗ?? Всъщност лагерите на ВМЗ бяха от читава стомана май, сепаратори късаха по някое време.
              Както и да е. Всъщност лагерите, ползвани от БМВ за тази скоростна кутия, заради които толкова негодуваше потърпевшия немец, се водят японски, произведени в завода на NSK в Полша. От сблъсъка ми с трите японски фирми за лагери, на тази фирма лагерите са на трето място. Но това е субективно мнение. Но пък е водещата фирма в света по производство на лагери. За жалост дори и в моето жапонско моторче имаше два лагера на тази фирма и ..единствено те бяха за смяна Смених ги с отново с NSK, но произведени отново в Япония. Ама кой ги знае где са произведени.Ще ги тествам. Би трябвало да са в Япония, щом пише това, след като на тези , произведени в Полша пише онова...обърках се, много малък стана света.
              Няма обаче как да не цитирам следното -
              Единствено цената. БМВ е по-скъпо, но няма начин по-хубавото да е по-евтино за съжаление
              Познат цитат. Но ми се чини че е неправилен, пристрастен е. След като е по-хубаво и по-скъпо съответно, защо не ползва лагерите с по-добро качество от другите две японски фирми?? Но може и моето виждане да е неправилно и пристрастно

              Но поне в едно съм сигурен. Че в скоростната кутийка на мойто моторче лагерите са с по-добро качество от тези в скоростната кутийка на бъдещото БМВ на г-н Владича , щото барем са произведени в страната на самураите...докато в Жеч Посполита е...кой знае каква е мотивацията. Нищо че завода за съчмени лагери е почти изцяло роботизиран
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                http://www.youtube.com/watch?v=55dmJ...ure=watch-vrec

                Коментар


                • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Първоначално публикуван от barni7 Преглед на мнение
                  Много му вярвам. Цитирам някои съществени моменти:
                  Positive:
                  This is a good bike because:
                  ...
                  - It has amaizing gay system
                  - It is BMW and you can easily resell it after you don't like it
                  ...
                  Negative:
                  ...
                  - I don't like to give my money to the germans
                  ...

                  Коментар


                  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    10170 евро струва този мотор. Така каза. Една камара екстри, но без АБС?!?! Странно. Аз бих предпочел АБС-а пред останалите екстри.
                    Не обичал боксера, иначе мотора бил много хубав. Хубав е, а пък аз харесвам боксера, така че за мен нещата са ясни.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      И аз харесвам боксьора, ама военния, че пълно натоварен може да мине почти отвсякъде, без да падам и без да се налага да го бутам. А и няма какво да му се счупи. Само дето аутобаните за него са verboten. Ама затуй пък съвременият боксьор е тъкмо за тях
                      Gnome Rhone AX2 800 1938
                      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                      Husqvarna Te 510 1989
                      Argvmentvm ad novitatem

                      Коментар


                      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Четох,четох ,ама не издържах да чета до края -зави ми се свят...на изказванията колегата Сузуки тиййм се смях от сърце ,докато не осъзнах,че човека просто си е в огромно заблуждение- като почнеш от седалката и тегловото разпределение,минеш през това колкое по-скъпа поддръжката му от Иж... -ами така е-Иж е по-ефтин от задния амортисьор Голям смях е и това какъв разгорещен спор се води,като само 3-4 ма карат или са карали(не покарали) Тази марка. Ех ,хора съвземете се, карам мотори 29 години .Я някой да ми каже колко са машините които изкарват по 100 000 + км без никакви ремонти(не поддръжка) ? Не казвам ,че БМВ е най-доброто ,но е сред най добрите съвременни машини!
                        Иж си е мъртво недоносче,Африката е една от любимите ми машини ,но е морално остаряла от всякъде. Разбира се ,че новите машини ще се комютъризират ,независимо дали са на 2 или 4 колела-21 век сме. Защо не хванете сметалото ,а посягате към калкулатора? Горките инжинери ,колко са тъпички -не могат да измислят и правят мотори и коли ,като едно време
                        ПП.Змей,ако става дума за F800 ,дето според обявата ,, намира се във Виница'' ,региьон ,,Извън страната'' - бягай на далече
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                          ..... Руснаците воюват с тези мотоциклети.....
                          Дааа, и аз съм воювал с руските машини -наистина си беше война
                          Извинявай ,колега , за спама - нищо против изказването ти ,просто хванах тези думички
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            Я някой да ми каже колко са машините които изкарват по 100 000 + км без никакви ремонти(не поддръжка) ?
                            Николко! Или може би не броиш смяната на семеринги, лагери, съединител и др. за ремонта а за поддръжка. Тогава и ИЖ-ето може да изкара 100000 + км. с няколко смени на бутала (които нали са консуматив при двутактовите).
                            Това е глупав спор! Да БМВ е сред най-добрите при големите кубатури туристически ендура, но това съвсем не значи че винаги е на върха на връшката. Има много неща които няма как да ги харесам!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Грешен отговор ,Колега. МИсля ,че не четеш какво съм написал. Написаното от теб ,даде ясен отговор на моето твърдение - не може да оценяваш нещо ,което дори не си докосвал...Да това е глупав спор ,на който не можах да се стърпя да дам коментар. От месеци избягвам да чета и пиша -защо ли го направих сега....
                              Аз също има неща ,които не харесвам в БМВ !!!
                              Останете си със здраве
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                                Написаното от теб ,даде ясен отговор на моето твърдение - не може да оценяваш нещо ,което дори не си докосвал...
                                Напротив, мога и имам право да оценявам абсолютно всичко, което съм видял даже и да не съм го докосвал - просто имам право на собствен вкус! А точно това ви е проблема на вас собственниците на БМВ (независимо дали мотор или кола), че мислите че сте на върха на връшката, и че всеки вкус различен от вашия, е лош вкус! Да аз може би никога няма да имам достатъчно пари за да си купя голям туристически боксер, ама и да имам, бих предпочел да си купя примерно КТМ, или нещо друго, за същите пари, дето да не е толкова пенсионерско колкото боксера. Като ще карам мотор искам да има фън т.е. аз да управлявам мотора със всичките му там рискове и грешки а не да яздя скопен кон бъкан с електроники дето ще решават вместо мене какво и как да правят, а като рече да се скапе някъде да седя и да го гледам като голям камък.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X