Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Ами мен БМВ-то, (боксера) ме кефи повече от японските мотори, които съм карал. За това и карам БМВ! Съответно нямам нищо против, ако някой ме спонсорира да си взема най-новият модел на боксера с цялата му електроника, на която, като стар корав моторджия ще се наложи да разчитам. Сигурен съм, че ще го преживея и няма да загубя съня си...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      ....г-н Владич, чини ми се че хитрувате! Голям човек сте, на възраст тъй да се каже, а търсите някой да ви даде пари да си купите лелеяния мотор мечта. То е ясно че при тази постановка дори и да сдаде багажа някое чаркале по БМВ-то, няма да има причина да ви се наруши съня. Ще се намери спонсор и за поправянето. После ще поискате и пари за обиколка на земята...поне три пъти .
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Не хитрувам! Абсолютно скромен съм. И един път ми стига да обиколя света... И даже да не е с най-новият модел на БМВ... И с по-стар модел става. Такъв като моя...
        Между другото, Тома Жеглов от Разлог, който миналата година с Хонда Африка Туин 650 тръгна за Владивосток, но стигна само до Урал преди няколко дни тръгна пак за Русия. Продаде обаче старата Африка 650 и си купи.... Каква изненада... BMW R 1150 GS. Този път няма да кара към Владивосток, а ще кара на север може би до Мурманск... Когато се върне ще разберем. Не написа пътепис за пътешествието си миналата година. Дано сега напише, когато се върне.
        Последно редактирано от ВладиЧ; 31-05-13, 19:20.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          Еееее, щом Тома Жоглев от Разлог е сменил Хондата с БМВ, значи японското машиностроене е обречено. .
          Ще трябва да сменям и аз.
          А, не разбрах може ли с нещо Италианско или Английско или само БМВ важи... може пък да епзадължително да е немскоговорящо като
          гледам темите напоследък във форума и големите спорове около тях... Простете невежеството ми...

          Нищо лично, нито към Тома, нито към Владич, ама има една група постове, които не могат да те оставят безучастен,
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            Със всичко може Иля. Стига да намериш пари и време. Обикалят по света със всякакви марки и модели мотори. Един турчин от Истанбул със Триумф Скрамблер мина през Иран, Туркменистан, Киргистан и т.н. по пътя на Димо, но в Русия продължи на изток, мина през Монголия и в момента е някъде към Владивосток. Един австриец си продаде БМВ-то, (наистина по-старичко R100 GS), купи Хонда Трансалп 600 и той по този път на коприната, но само до Монголия. Питаха го, защо във форума на АДВ райдър и той каза, че преценил, че за такова пътешествие ще му трябва евтин и сравнително сигурен мотор с евтина поддръжка. По Китай, Тайван, Виетнам, Камбоджа карат с китайски производства по 125 кубика и обикалят, а в Индия доста народ се урежда с Роял Енфилди. Всичко това, за да е по-автентично и, за да почустват по-добре местната екзотика. Общо взето, обаче близо 50% от предпочитанията на пътешествениците по света са за БМВ. И това едва ли ще е случайно... Дето има един лаф. - Всеки може, ама козата си иска пръч...
            Последно редактирано от ВладиЧ; 01-06-13, 07:38.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Дето има един лаф. - Всеки може, ама козата си иска пръч...
              Добриютро!В такъв случай да попитам-Кавазаки Дрифтър пръч ли е или не?
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                Има един българин обиколил света за 1 долар, от Кърджали е! Единственото, за което му се е наложило да плати било за лепенка на гумата на колелото (тази история е научих от един мой приятел преди малко)
                Защо харесвам моторите БМВ? Едни харесват "руси с големи гърди"(че кой не ги харесва), Други "чернокоси", трети "червенокоси" ...... Радвам се , че всеки си има свой собствен вкус. Както за моторите така и за жените! Ако всички харесваха дадена марка,какво щече да се случи? Радвам се , че има избор от ИЖ до ...... кой , каквото му е на сърце!
                Това че ми допадат като визия , примерно, моторите на БМВ, не значи , че не се заглеждам и по другите марки. А за надеждността, всичко зависи от стопанисването. Вярно , че електрониката е сложна материя, но живеем в 21 век и тя е част от живота ни! Съгласен съм, че мотор без електроника е по-лесно да се отремонтира на пътя от самия моторист. Но за мен , като начинаещ, тя е като помощни колела, както едно дете се учи за 1-ви път да кара колело! С течение на времето,когато водача придобие нужния опит, тези помощни колела(електрониката) може да се махнат! Това имах предвид за електрониката! Макар, че с ЦРФ-а в гората уменията и усета за мотор се придобиват в пъти по-бързо отколкото на асФалта,поне аз стигнах до такива изводи.

                Коментар


                • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Електрониката е хубаво нещо. Помага в трудни ситуации и изобщо олеснява карането и живота на водача. Единственото лошо нещо, според мен при наличието на електронни помощници е, че на хубавото човек много бързо се учи и много бързо свиква с тези помощници. И ако му се наложи да смени мотора, или изобщо превозното средство, което няма такива електронни помощници, губи тренинг и много бързо се набутва в тежки ситуации, точно поради липсата на такива помощници. Това важи за всякакви МПС-та, а не само за мотори.
                  Колкото до ремонтите. Всичко се троши и всичко се ремонтира.
                  Чел съм за пътешественици, които си ремонтират мотора насред нищото и в най-забутаните по света места, и то ремонт на скоростна кутия например, което не е, като да смениш изгоряла крушка... Чел съм и за пътешественици, които нищо не умеят да ремонтират и нищо не пипат, и не разбират по мотора който карат, а само карат, и ако нещо им се случи се обаждат, и чакат да ги ремонтират. И едните и другите, които описах по-горе, обаче са обиколили света с модели на БМВ и са се изкефили максимално! Свят голям, хора всякакви.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Уклончиви отговори, нищо ясно.
                    Инак от написаното по-горе за ремонтите, да разбирам ли, че само БМВ се чупи при кругосветка, но дори и при трошенето доставя необичайна наслада на притежателя си
                    Бре и аз съм чел доста неща. Но мисля, че в един момент човек трябва да забрави всичко и да започне наново. По своя си път. Не по пътя на Гюнтер с БМВ-то. Щото Гюнтер се насити и продаде БМВ-то. "Изкефи " се и го върна на вторични. Красив епилог.
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      На "вторични" друг път. Сигурно имаш предвид "вторичния" пазар
                      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                      Коментар


                      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Хипербола. Само се противопоставям на патоса на г-н Владич. Да не се нарушава баланса . Хубави са си моторите на фирмата. Както и електрониката.





                        Gnome Rhone AX2 800 1938
                        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                        Husqvarna Te 510 1989
                        Argvmentvm ad novitatem

                        Коментар


                        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Пусни тема за Ямаха да вземем да ги хвалим и тях.
                          Между другото задната ми гума на БМВ-то стана на 30 000 км и все още има към 1 мм протектор по средата. Такова чудо не бях виждал! Гумата е Мишлен Анаке с ДОТ от септември 2007 година. Предишният ми рекорд беше задната гума на Африката, 18 000 км с Дънлоп Трайлмакс.
                          Сега съм му приготвил на Бавареца една Пирели Скорпион ДОТ март 2011 год с поне 5 мм протектор, купена за 40 лева секън хенд....
                          Последно редактирано от ВладиЧ; 05-06-13, 17:27.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Ха-ха, Съвършенството не се нуждае от Фалене!!
                            Г-н Владич, сигурен ли сте че някой дросел не е запекъл?? Обикновено маломощните моторцикли не износват гумите
                            Какво е това отношение, да обуете флюгмоторен с third хенд чепици
                            Да разчупим малко сериозността на темата за боксер гилдията:

                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар


                            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                              Ха-ха, Съвършенството не се нуждае от Фалене!!
                              ....
                              Да разчупим малко сериозността на темата за боксер гилдията:

                              Много забавен клип, дори мога да те амнистирам заради него (шегувам се, никаква милост за друго-поклонниците )

                              Та това което ме пооообърка е, че мотора е с предаване на коша. А на клипа коша ту от дясно ту от ляво.
                              Видео измама или руското мотоциклостроене е толкова напредничаво?
                              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                              Коментар


                              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Г-н Владич, сигурен ли сте че някой дросел не е запекъл?? Обикновено маломощните моторцикли не износват гумите
                                Какво е това отношение, да обуете флюгмоторен с third хенд чепици

                                Не е запекъл дросел, ами аз вече запичам, че гоня 59 лазарника и рядко вдигам над 120 км/час...
                                Колкото до гумите тя предната ми е пак употребяван Метцелер Туранс, която след малко пазарлък купих за 20 лева и вече 2000 км нямам никакви ядове с нея. Защо да давам 500 лева за две чисто нови гуми? По-добре да спонсорирам Лукоил и да врътна някой километър с мотора вместо да го обуя с чисто нови гуми, ама да ми седи в гаража, щото нямам пари за бензин....
                                500 лева са 200 литра бензин, които при разход 5,8/100 са 3400 километра...
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X