Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Колега отново не четеш внимателно....къде да си местя тялото ,когато съм с пасажер и 3 куфара? И Обяснявах ,за неочаквана ситуация...и питаш за ангренажните вериги ,ами май никой не е сменял ...
    Соти , прав си за ASC ,но го нямам . Има и ред други системи,които биха помогнали(значително по-ефтини от амортисьора)-просто ставаше дума за адаптивния амортисьор... ама и те са електроника...
    ...и дай боже всеки му да си продава бързо мотора,след като му е навъртял.... км ,а не е седял в гаража..
    ПП,,...ясно е че някакво нововъведение често води до непредвидени проблеми. За решаването на които се изисква някакъв нов подход..."
    а на ,,артефактите'' проблемите са предвидими - и,кво? -оставаш си на пътя
    ... Извън кръга на шегата-неприятно (за някои),но всички нови мотори(независимо от марката) са ,,бъкани'' с електроника,но точно заради,,новите подходи'' дефектирането им е рядкост.... не проумявам отричането на прогреса...
    май пак,зацикляме...
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      Не се разбираме, ясно е Това е предвидима ситуация, това е моето мнение. Не неочаквана.Още повече при пълно натоварен мотор. Относно местенето на тялото, затова зададох уравнението:-ако позволява моторцикъла при подобно натоварване. На мен ми се удава, на по-малък моторцикл, натоварен по подобен начин. При по-късо междуосие. Затова питах. Както и да е, нека не се превръща в поредния ненужен спор. Човек може да замени донякъде тази функция ASC. Колкото до бъгването на електрониката, случва се. Може да е рядко. Дори тук има някъде мнения относно такива случки. Но не в това е въпроса. При техниката общо взето има две положения, или работи , или не. Хубаво е че всичките тези "нововъведения" могат да се изключват с копче. Защото прекомерното изземване от техниката на функциите на водителя ...за някои може да е търсено, за други обаче е неприемливо. Или по-просто казано, прогрес при техниката, води да речем до регрес в някои от функциите на водача. Поне тъй го виждам. Може и да бъркам, но кой го е еня.
      Инак нямам нищо против прогреса, стига да е качествен, а не чайна. И да не води до обратното при човека
      Абре и да води, пак стигаме до-кой го е еня...

      Относно ангренажните вериги, въпроса ми е зададен към знаещи люде. Дали има такива или не, тоже е без значение.
      Артефактите ги оставете на мен, аз се справям с тях Поведението им наистина е предвидимо и обратно на описаното по-горе.
      Зациклянето настъпи много отдавна, бих написал още като някой намеси Ижко в тема за БМВ. Но след повторен прочит на всички глупости, включително и моите, виждам че е нейде много по-назад във времето ...произхода е в други теми, не тази.
      Всъщност и зациклянето е предвидимо.

      Но все пак темата е за БМВ. Да не се отклоняваме от нея и да се намесват други марки моторцикли, освен за сравнение. И то при крайна необходимост.

      Nosce te ipsum
      Pax vobiscum
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Като е за БМВ, да харесва ми, да бих си го купил. Леко е скъп, но вече е поносим на вторичният пазар. Но няма да го направя, не защото е голяма сумата 14-15000лв, а защото тази електроника, се оправя само от софтуери, не от механици и струва една шапка пари. Т.е. аз бих го купил за 14-15000лв, ако знам че поддръжката е чиста механика - гуми, кардани, пружини, филтри, масла, клапани и ще се справя сам, но това няма как да е така, както и при съвременните коли. А да се лъжа, че за 14000 лв ще се вземе мотор на 20 000км, значи да се лъжа сам си.

        Обикновен пример с нова кола, че ми е по-лесно - Форд, в първите студове му светна АБС и ЕПС, повечето сервизи не четат Форд. Т.е. както ще е и с БМВ, отивам на София, срещу 50лв ме диагностират в МП и казват, че задният датчик е заминал и ще ми го оправят срещу 280лв датчик и 50лв труд. Тук се намесва фактор телефон и се проверява, че този датчик не от МП е 90лв. Което при свитият пазар на моточасти няма как да се направи, защото няма и да намерите датчик за АБС освен оригиналният за 1200гс.

        Затова и карам, карбураторен Трансалп, защото знам, че и да се счупи е съвсем в рамките на разумното да се оправи. Без да се ходи до София. А и предполагам е всеизвестен факт, че заплатите извън София варират в рамките на 400-500лв.

        И да, обичам електрониките, но не и с 500лв заплата.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          Да , така е , няма го вече онзи мотор дето можеше да му се направи основен ремонт насред пустинята , и то с минимални познания по ДВГ. Да не забравяме , че BMW направиха първото тежко ендуро, с голяма кубатура , много добро охлаждане , мощен и издържлив двигател , който работи при всякакви условия. На всичко това отговаря само един двигател: боксер с въздушно охлаждане. Новият модел е много различен , и не можем да си го ремонтираме сами. Но този мотор не се прави специално за България , та да се съобразяват с нас , нашите "сервизи" и нашите "търговци" на части. Иначе , на мен новият двигател ми харесва , най-вече решението със съединителя. Относно електрониката , не вярвам , че вече може да се пусне в продажба туристически мотор без да е натъпкан с електроника. Аз също карам коли и мотори които мога сам да си ги ремонтирам ,без да посещавам "майстори" ,това е най-доброто решение за в България. А в тази тема се коментира един мотор ,който се е доказал през годините като много надежден и е печелил много състезания , но някой е можел да го кара , и някой е знаел как да го обслужва и ремонтира.
          Относно "умният" амортисьор: не мисля , че има електроника която да замени правилното задкормилно устройство.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            Не си много прав motor_men относно стария ДВГ и познанията. Двигателя си е двигател. Не е голяма разликата между стар и нов такъв на БМВ. Като части и разположение. Това че има ангренажни вериги и повече клапани само увеличава бройката части и това е. Новият ДВГ/четириклапанният/ се цепи на две, това улеснява ремонта в сравнение със стария тунелен картер. Измерванията и прецизността са нужни и при двата. При още по старите има конусни сглобки, които не се ли зглобят правилно, става олеле.
            Инак си прав- боксера с ниския център на тежестта и с отличното охлаждане и на двата цилиндъра е ...очарователен е.
            Относно електрониката. Всичките тези "помощници" са да се направи мотора по лесно управляем и по-достъпен за ...всички. Не е необходимо да се развиват кой знае какви умения, за да се кара. В това всъщност няма нищо лошо. Само да не стигне до някаква крайност и да стане самоцел.
            Колкото до "поправи си сам", не само в татковината ни има поддържници. И в "обетованата" земя е пълно с такива. Това е мироглед. Просто в татковината ни има и отделна категория, която го прави по принуда.
            Да не забравяме книгата на Р.Пърсиг "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет"
            Последно редактирано от gnomerhone; 19-12-12, 18:19. Причина: неграмотно съчетаване на думите
            Gnome Rhone AX2 800 1938
            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
            Husqvarna Te 510 1989
            Argvmentvm ad novitatem

            Коментар


            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Не може да сравняваме R90 и последният модел GS , ако загасне ,на първият е нужно само да свалиш свещта , и да разбереш от къде идва проблема , докато при вторият е нужен компютър , и възможните проблеми са в пъти повече. Ето прост пример , този мотор е инжекцион , защо ли са му монтирали карбуратори???



              Електрониката по окачването и спирането , е за тези които никога не са карали мотор , но си купуват , качват се , и почват да го карат както си карат колата , но не знаят , че при екстремни ситуации , мотора нито спира , нито завива като колата. Иначе при тежкото ендуро , е много добре да можеш да променяш настройките на окачването по време на движение/ти , не компютъра/. И да си кажа честно , решил съм да си направя боксер за гората , трябва ми само подходящ донор.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                Хубаво нещо си е електрониката или поне тази по двигателя. И аз карам Трансалп карбуратор, но все си мисля че и дума не може да става за ремонт в гората. Какво правим ако се сцепи мембрана на CV-то?

                Всъщност последното е доста по-често явление от прецакана електроника на инжекциона (не говоря за дюзи и помпи а само за електрониката защото мембраната е един вид компютъра на един CV карбуратор тъй като тя определя колко гориво ще се подава според това колко е отворена дроселната клапа).

                И не е като да е по евтино, защото оригинално от хонда струва 300 лв. бройката, ами тъпите мембрани за принудителния празен ход, заради който мотора ми гърми от ауспуха като рали автомобил когато спускам на скорост с върната докрай газ? Те са скромната сума от 220 лв. едната И като сметнем че за да подменим мембраните по карбуратор тип CV излиза че общо удоволствието излиза около 1000 лв. Тука изобщо не става дума за износване на иглите, главните дюзи (main jet) настройки на ниво и т.н. А по електрониката това го няма (там има помпи и дюзи дето се прецакват от време на време де, то няма нищо вечно) Освен това огромния + на електрониката е, че регира според качеството на горивото и коригира предварението и като се качиш на 3000 метра не ти умират 20% (примерно) от конете щото не им стига въздух

                А тоя мотор по-горе е с карбуратор защото е състезателен. Там се знае утре на каква средна надморска височина ще се кара, какъв ще е бензина и така нататък. Освен това се съмнявам карбуратора да му е от CV тип който е с отчайващ throttle response което дори и на мен ми прави впечатление въпреки че не съм Валентино Росси.

                П.С.
                Цените са само ориентировъчни, но сравнително верни като съм ги взел от тук:

                http://www.lingshondaparts.com/honda...&block_03=7163

                И мал съм удоволствието да пазарувам от Бултрако (не се занасям, скъпо е, но е удоволствие да се пазарува от тях) и знам че цените на този сайт за що годе верни.
                Последно редактирано от Grayfox; 20-12-12, 10:32. Причина: Една две леки корекции в правописа :-)
                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Определено оригиналните части за Хонда от Бултрако не са по-евтини от оригиналните части за БМВ от Камор ауто. Спекулации от рода на аз карам Хонда, защото подръжката на БМВ е скъпа, са смешни и не отговарят на истината. И понеже темата е за БМВ си спомних, кога за първи път аз забелязах тези мотори.
                  Някъде пред далечната 1978-82 година аз карах МЗ а един приятел беше докопал от някъде стар боксер на БМВ и го човъркаше в гаража си...Позагледах го този странен двигател, позавидях му малко, че има 750 кубика четиритактов двуцилиндров мотор и така... Приоритетите ми след това бяха, конски сили, японци, обтекатели, скорости и т.н. Един от най-тъпите ми и опасни моторджийски периоди. След това някъде 1995-98 година карах Хонда Магна. С един приятел, който караше БМВ К 100 (тухлата) се качихме на хижа Вихрен с моторите. Над 2000 м нмв на моята Магна започнаха да падат оборотите и да гасне, та се наложи да въртя винтовете за реглаж на карбураторите... БМВ-то си работеше без грешка, точно както на морското равнище. Попитах моя приятел, каква е тая работа. Ами има някакъв датчик, който следи работата на инжекторите, и ако отчете, че не достига въздуха, регулира и отваря клапата повече. Отговори ми той. Виж ти, какъв мотор... БМВ. После му се качих на това К 100 да го пробвам из града. На първото кръстовище стиснах малко по-далече от кръстовището спирачката, (както на Магната) с разчет да спра точно на кръстовището. Моторът обаче закова на място, а аз без малко да се преметна през кормилото и да се стоваря пред предната гума... Абе забравих да ти кажа че това е БМВ, а те обикновенно имат много яки спирачки.- Вика ми после моят приятел... От тогава, каквито и мотори да карах една част от мен винаги гледаше към БМВ. Имах и други Хонди след това, и Ямахи и т.н., но си знаех, че рано или късно ще се кача на БМВ.
                  И сега, колкото повече го карам тоя мотор, толкова повече ми се кара. Единствено липсата на средства ме спира да го засиля към някои друг край на света, а не акъл и образование... Да карам, да карам, да карам непрекъснато, поне два три месеца, всеки божи ден от сутрин до вечер...
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Нема да влизам в конформизъм По въпроса с електрониката. Сигурно е хубава. Има много плюсове, лесни решения на доста проблеми и не на последно място, в технократското ни общество позволява на мнозина да открият талантите в себе си Както и да е, различни възгледи в третирането. Няма лошо, кой каквото го тегли. Да се превръща във всеобщ модел за подражание е донякъде наивно.
                    Колкото до карбураторните двигатели. Голямо е разнообразието, винаги може да се намери подходящия работещ модел, предвид различните изисквания. Сравненията и доводите, дадени по-горе са донейде предубедени. Всъщност показват предпочитанията на собствениците. Колкото до височините и извисяванията , съществуват и карбуратори с барометричен "компенсатор" или каквото му е там името.Ако е толкова зле работата.
                    Всъщност и БМВ ги ползваха до скоро. Карбуратори Бинг. Но тогава никой не щеше да купува БМВ.
                    Странното е че в доста пътеписи току някой прелети с такова БМВ. Бързо. В надпревара с времето, отредено му за "живот" на гумените мембрани
                    Тъй като в тази тема са на почит различните сравнения, без значение дву или четири колесни.
                    Що годе нов автомобил. Немски, започващ с първата буква на азбуката, не с втората. Служебен. Дизел. При взимане на завой в урбанистична среда загасна. В самия завой. Добре че нямаше никой изодзадзе. Питам:-Що стана.
                    Отговор:-Дано запали. Дано не е дюза.
                    Запали, не беше дюза. Но се оказа че ако някоя от дюзите сдаде багажа компютъра гаси двигателя, за да не се усуче коляновия вал И възпира запалването докато не се оправи проблема. Това е интелигентно решение на проблем...от пестеливост от страна на фабриканта.
                    Това сравнение във връзка с рекламата на най-новото БМВ 1200. Имаше нещо като "нов, по-лек колянов вал". Да се третира като плюс. Май бяха увеличили диаметъра на биелно мотовилковите шийки, а намалили този на основните. Явно за да намалят дебелината на рамената. С цел пестеливост. Формулирана като по-ниско тегло на мотоциклета. Има логика да е по лек и да не се огъне при това положение. Ама....съмнението остава
                    Все пак стига с подобна предубеденост от страна на моята персона. Как беше, поживем, увидем
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Уфффф, сбъркал съм по напред в темата

                      Gnome Rhone AX2 800 1938
                      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                      Husqvarna Te 510 1989
                      Argvmentvm ad novitatem

                      Коментар


                      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Нещо хем По темата,хем извън нея.Нещо съвсем без какъвто и да е умисъл,или напомняне на едни предишни,и с ръка на сърцето напълно безсмислени спорорве!Преди около 2 часа на Сливница,на спирка Оряхово едни двама пичове,без изобщо да са наясно какво се говори някъде за тия двете машини,си натовариха девойките на моторите и поеха ЗАЕДНО в посока извън София.А машините бяха-един GS и един ИЖ.Ама точно тия двата.Явно не знаеха че требе да са в различни лагери(поне според мнението на GS водачите които съм чувал)!!! Нека това не се приема по онзи начин. Приятна и километрична пролет на всички!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Здравейте, на всички мотоманиаци.От ИЖ до БМВ и нагоре. Прочетох с интерес темата.Животът ми като моторист и опитът ми не е голям, но ЛИЧНОТО ми мнение като начинаещ моторист (на 30г. съм и от година и малко съм запален по моторите) е: Колкото и на някои хора да не им харесва електрониката при новите модели,в частност БМВ, в екстремни моменти СПАСЯВА ЖИВОТ !!! А безопасността е на 1-во място. Навиците,които някои са придобили с години каране и знаят как и какво да направят в екстремен момент и да излезнат невредими, заслужават адмирации. Обаче ние, новобранците, които ги нямаме, при същите такива ситуации, може да пострадаме доста тежко или дори нещо по- лошо! Явно на мотористите, които имат необходимите умения, може наистина да им пречи и дразни,електрониката, но не сте само вие, а пък и кой бяга от хубавото.
                          Фен съм на БМВ(запалих се от колите) Марката ми допада. Колата ми е 86 набор,520i Е28, Верно за колите не искам и да чуя за нови модели от пластмаси(затова и разбирам лагера на отричащите, електрониката), но за мен моторите са ми още чужди и трябва да се разчита на помощници Девиза"Удоволствие от шофирането" Важи в пълна сила с БМВ. Като цяло визията на последните модели Ф...ГС ми допада много.
                          Опитайте от всичко и си изберете най-хубавото ,за вас самите! Всички сме "братя" на пътя и извън него! имам и ЦРФ 250Х 2004г.

                          Коментар


                          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Хм...не сме "братя" . Темата е за забавление, ама никой не се забавлява Прекалено насериозно взимаме нескопосания свят в който живеем, с всичките му полусъвършенни творения . Че и вярваме в глупостите, които фабрикуваме.
                            Намирам в думите "ектремни моменти-екстремна ситуация" и "безопастност" противоречие. Колкото до електрониката и "спасяването на живот" - Jedem das Seine (Всекиму своето)...както пишеше някъде...
                            Стремейки се към "хубавото", което в случая е по-скоро "лесното", не смятате ли че уклончиво намирате заместител. Вместо да практикувате и да подобрявате уменията, спокойно прехвърляте тази тегоба на електронния слуга.
                            Това е майтап все пак, да се не върже някой. Много са хубави съвременните технически произведения. Красиви, естетически издържани, пълни с иновации, изработени от качествени китайски сплави. И най-важното, не е далеч мига, в който моториста няма да е необходим на мотоциклета
                            Инак "удоволствието от карането на мотоциклет" сигурно може да се открие и при други марки, не само при БМВ. Може и да бъркам.
                            Всъщност какво харесвате в мотоциклетите БМВ???
                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар


                            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              По време на Втората световна (WW!!) има много копия на немското BMW , това са Ural M72, Dnepr K750, H.D. XA до колкото аз знам де. Та въпроса е за модела на самото BMW дали е R71 или е някой друг?
                              Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                              Коментар


                              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                                Хм...не сме "братя" . Темата е за забавление, ама никой не се забавлява Прекалено насериозно взимаме нескопосания свят в който живеем, с всичките му полусъвършенни творения . Че и вярваме в глупостите, които фабрикуваме.
                                Намирам в думите "ектремни моменти-екстремна ситуация" и "безопастност" противоречие. Колкото до електрониката и "спасяването на живот" - Jedem das Seine (Всекиму своето)...както пишеше някъде...
                                Стремейки се към "хубавото", което в случая е по-скоро "лесното", не смятате ли че уклончиво намирате заместител. Вместо да практикувате и да подобрявате уменията, спокойно прехвърляте тази тегоба на електронния слуга.
                                Това е майтап все пак, да се не върже някой. Много са хубави съвременните технически произведения. Красиви, естетически издържани, пълни с иновации, изработени от качествени китайски сплави. И най-важното, не е далеч мига, в който моториста няма да е необходим на мотоциклета
                                Инак "удоволствието от карането на мотоциклет" сигурно може да се открие и при други марки, не само при БМВ. Може и да бъркам.
                                Всъщност какво харесвате в мотоциклетите БМВ???
                                Ами как да ти кажа, то като гледам моя R850R- 2001 набор, грозен грозен та чак симпатичен ми стана Все пак това са машини колеги. Всички имат и предимства и недостатъци. Вече подкарвам 37г. и нямам много голям опит а мерак много . Навремето имах Блаканче-50кубиково, после Балкан Витоша 250 кубика и до там. За ремонтите няма да споменавам все правех нещо (не че сега не чопля и по бмв-то, ама то си ми е проблем на мен това-признавам си.......) Няма да правя аналогия с японски машини- не ги познавам не съм и имал, предполагам са добри щом толкова ги карат, но това което ми допада при моя барутник е на първо място ергономията, ремонтопригодостта и надеждността която би трябвало да предлага и в която все още не съм се убедил понеже го имам от миналата година и съм навъртял шеметните има няма 500 км. Та за надеждността след някоя година живот и здраве бих споделил. Не робувам на марки, но принцино харесвам немската инженерна мисъл от доста отдавна. Все си мисля че трябва да сме ползватели а не роби на машините си. Аз гледам да го ползвам по предназначение а именно леки трипчета, а тази година се надявам и по далечни да речем малко по Балканския полуостров. Хайде със здраве си карайте машините кой каквито има и Ви пожелавам да се качите на тези за които си мечтаете.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X