Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Уффф Тази тема е абсурдна!! И достатъчно несериозна. И въпреки това се връзвате на глупости и действително съпоставяте Иж и БМВ. Сигурно няма да се съгласите с последното, но го правите. Дали косвено или направо е без значение. Да е в шеговит тон, да , приема се....ама в сериозен тон, а той преобладава за мое съжаление тук, в тази тема, не е удачно, абсурдно е. Оставете Ижока да спи спокойно зимен сън. Щом е нужна още една сериозна тема за БМВ, при това в раздел Стъргало или Веселба, сега остава само избрисване с метлата на повечето писания в темата. И ще е подходяща за сериозен дебат. Ненужен при това. БМВ правят достатъчно добри моторцикли, които едва ли се нуждаят от някакво разискване. На който му харесват, ги кара, на който -не, има други марки. Но това не пречи фирмата да отнесе малко майтап за чайна продукцията си.
    Като е дискусия за БМВ, кои модели са включени в нея, в дискусията?? Щото заглавието е неопределено и някой може да намеси някое изкопаемо БМВ от зората на техническата революция. Учудващо ще е че ще е в движение. Също, едва ли има модел на фирмата, от който да няма движещ се и до ден днешен екземпляр. Та, "дискусия" е много неопределено.
    Живеем във време, в което е скъсано със стари концепции и др....затова се стига и до въпроса:-може ли въздушно охладено БМВ да прегрее. За най-новите не знам, собствениците могат да пишат. За двуклапанните мога спокойно да пиша- могат, ако оставите двигателя без масло, или разчовъркате карбураторите до неузнаваемост. Инак не.
    Въздушното охлаждане е присъствало до скоро както в камиони, така и в афтомобили. И се е справяло добре. Защо не се ползва в днешно време, мисля, че сами знаете отговора.
    В тази тема брояча не отчита мненията, демек щеше да е хубаво да е несериозна. Ама нейсе...
    Ако някой усеща междуличностна конфронтация, няма такава. Айде сполайте ви, като стигне темата отново до ниво весела или несериозна, може па да се намеся Сериозните теми донейде носят в себе си отегчителност.
    Ще очаквам все пак отговор на въпроса ми, кои модели на БМВ са предмет на настоящата "дискусия"
    Бил съм собственик на няколко модела БМВ, но те едва ли ще станат обект на подобно разискване.
    Та въпроса ми е подвеждащ...медала има две страни.

    И не закачайте Konigin der Enduros Те са от паралелно измерение
    Колкото до Першерон, той си чека.....и въжето за теглене е приготвено
    Gnome Rhone AX2 800 1938
    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
    Husqvarna Te 510 1989
    Argvmentvm ad novitatem

    Коментар


    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      Между другото двигателите на G 650 GS и съответно на G 650 GS Sertao се произвеждат в Китай, естествено под надзора на БМВ и това не е никаква тайна. Чак след това пристигат в Германия и там вече се сглобяват и асемблират самите мотоциклети. R 1200 GS се произвежда целият в завода в Берлин.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        Между другото двигателите на G 650 GS и съответно на G 650 GS Sertao се произвеждат в Китай, естествено под надзора на БМВ...
        ... защото са Ротакс, а не БМВ - малка подробност. Не че има кой - знае какво значение, ама не е коректно да се изопачават данни и факти.

        Коментар


        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          Да, така е. Остава да се уточни откъде идват материалите. Щото е ясно, стоманата вече не е германска. Къде се помещават Круп Тисен?? Или каквото беше... Мнението ви за лагерите и ангренажните вериги не разбрах какво е. Тези които се влагат в БМВ. Това е част от техническата дискусия. Не само какво представлява, как е направено, а и от какво е направено.
          Лично мен ме интересува ангр.вериги ЧЗ колко изкарват.
          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
            Да, така е. Остава да се уточни откъде идват материалите. Щото е ясно, стоманата вече не е германска. Къде се помещават Круп Тисен?? Или каквото беше... Мнението ви за лагерите и ангренажните вериги не разбрах какво е. Тези които се влагат в БМВ. Това е част от техническата дискусия. Не само какво представлява, как е направено, а и от какво е направено.
            Лично мен ме интересува ангр.вериги ЧЗ колко изкарват.
            Нормално е, да ползва Европейска фирма и европейски производител. Конкретно на БМВ наблюдения нямам, но на стари Доминатори, ХЛ-Ри ЧЗови ангренажни вериги си карат вече по 30-40000км.

            Все пак не трябва да се подценява ЧЗ, той директно доставя за първоначално вграждане веригите на ДжонДиир, на Шкода,а освен вериги продуктите на концерна са доста и все се използват за първоначално вграждане.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              ...Все пак не трябва да се подценява ЧЗ, той директно доставя за първоначално вграждане веригите на ДжонДиир, на Шкода,а освен вериги продуктите на концерна са доста и все се използват за първоначално вграждане.
              ... дори и при КТМ

              Коментар


              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                Ето и амортисьорите вече се електронизират: след като Закс навря в новата Мултистрада "умен" амортисьор, същото направиха и от Олинс, като тестовият модел, го тестват точно на БМВ



                Вързан към компа на двигателя, отделен блок отчита всички основни данни - скорост, положение на масура, обороти, предавка и сам решава колко меко трябва да ви вози.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                  Е това е общата ни диагноза Единствено същата прична ме спира да наредя ,в гаража си до Хондата,Сузукито ,Ямахата и до преди дни и БМВ-то. Един КТМ и едно СуперТенере... малеййй - чак срам ме хвана...ако жената го прочете...ше ме четете в раздел ,,В памет на..."
                  Илариончооооо,ей сега ни изядоха - защо издаде измаматааааа
                  Ей тука вече абсолютно нищо не мога а и не трябва да добавям. Нито "за",нито "против"!!!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Хм...тези електронни "интелигентни" амортисьори или каквото е там. Каква е точно идеята?? Всъщност дойдоха ми някакви размисли, ама не са свързани толкова с управлението. Това произтича от някакви неумения. Основния плюс, който се набива, е че постоянната комфортна "езда" ще спести за в бъдеще доста болежки. Интересно е. Всъщност с напредването на техниката, освен различните режими , свързани с профи или аматьорско каране на моторцикъла, могат да бъдат въведени и такива, касаещи някои физически нефункционалности на индивида. Примерно, при болежки от ишиас, включваш режим "ишиас" и освен щадящата езда, компютъра подава сигнал и към реотаните на седалката за допълнително облекчаване на болката....може и като превенция. Или режим "превенция на ревматоиден полиартрит" при падане на околната температура под определен градус включва автоматично подгрева на ръкохватките на кормилото и др. Режимите могат и да се комбинират. Всъщност, компютрите в моторциклите май ще се окажат не необходимо зло, а нещо добро. И то доста. Май че трябва да направя ревизия на вижданията си относно употребата им и в моторите. Бива ретроградност....ама полезността е изкушаваща...

                    Относно ангренажните вериги-30-40 000 км не е ли малко?? При БМВ е видно че и над 100 000 км не са разтеглени докрай.
                    Откъде идва тази разлика между жапонските едноцилинрови ендура и БМВ. При използване на еднакви вериги. И ако се сравнят единия цилиндър на БМВ с единствения на некой жапонко. Примерно 600сс срещу 600сс....
                    Последно редактирано от gnomerhone; 18-12-12, 17:15.
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Може ли и аз да изразя мнение по темата?
                      Айде аман с вашите бмв-та вече!

                      Коментар


                      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Под 30-40 000, имах предвид, че преди толкова са монтирани най-старите бройки ангренажни вериги и все още са в цветущо здраве. За съжаление, нито един от познатите, не е навъртял досега с тях 100 000км, пуста немотия.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Ами не е толкова лоша идеята с умните амортисьори.
                          Примерно сега:
                          Подаваш газ > Задницата кляка > Предницата се повдига, Сцеплението на задната гума е лошо, Част от енергията отива за свиване на окачването, Ускорението настъпва със закъснение (докато се свие окачването докрай)
                          И с новото окачване:
                          Подаваш газ > Задницата се опитва да клекне, но умният амортисьор се втвърдява мигновено и тя не може > Предницата не се повдига, Сцеплението на задницата се запазва добро, Ускорението е по-силно(цялата енергия се отдава към пътя) и идва мигновено (окачването не се свива)

                          Това и сега е възможно с много твърдо окачване, но пък на бабуните ти се разказва играта. Аз лично нямам нищо против малко (или много) повече комфорт, особено след 10 часа на седалката

                          Па и хората с ишиаз не са ли Ора? Що да не им е добре на мотор.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Разбира се ,че е нещо и полезно и приятно- за умните амортисьори говоря. ЛИчно преживяване - аз ,жена ми и багаж на светофар-зелено ,газ и предницата се оказа във въздуха- голяма гъзария от страни ....ама аз се нас..х ... просто задното окачване потъна и чист късмет ,че не се изтърсихме... След този случай смених пружините с нови.Защо зимата се радвам на електрониката в колата ми,а да не я харесвам на мотора си... .Смятам ,че адаптивното окачване е страхона екстра ,а съм сигурен,че може и да се изключва . Как да омаловажа наличието на ABS? Спасявал ме е не веднъж....Дразни ме ,че когато дам на контакт ,чакам компютъра да се ,,чекне'' все едно карам дизелов мотор ...
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Специално за нежелателното вдигане на предницата би те предпазил и ASC системата - не знам дали си я имал на ГС-а. Доколкото знам мери ъгловите скорости на двете колела и в случай на разлика, регулира газта. Това на практика може да се случи при започване на забуксуване на задното колело при рязко подаване на газ в завой или на място и при вдигане на предното колело. Разбира се системата може да се изключва за по-голям кеф.

                              А иначе съм сигурен , че адаптивното окачване ще има бъдеще

                              Коментар


                              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Майтап, ама... ясно е че някакво нововъведение често води до непредвидени проблеми. За решаването на които се изисква някакъв нов подход. Стана ми ясно Предвид артефактите, които карам, нямам проблеми от подобно естество и ...виждам, ненужно съм се майтапил. Повдигането на предницата с изместване на тялото не бихте ли могли да го предотвратите. Ако позволява мотора де. Тъй като стана въпрос и за кола, единствено в такава съм се сблъсквал с електронни джунджурии.
                                Ама предвид крейсерската скорост от около 100км изобщо нямам идея за какво иде реч. Единствено на лед ми се е случвало ABS да издава квичащи и търкалящи се звуци, ама...гранд воатюр продължава да се лизга

                                За ангренажните вериги:- всъщност колко изкарват на едноцилиндровите БМВ-та?? И колко на жапонски едноцилиндров агрегат. Ясно е че относно цвайцилиндер боксермотор ще трябва да търся инфо из мрежата. Някъде, дето не ги продават толкова бързо
                                Gnome Rhone AX2 800 1938
                                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                                Husqvarna Te 510 1989
                                Argvmentvm ad novitatem

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X