Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

    Колеги, тук в Австрия има много моторетки (най-вече се интересувам от Веспите) без документи.
    Отделно се продават само документи .... Typenschein .. от такива ...

    Сега въпроса е , ако номера на рамата не се чете ... щото толкова им трябва , 1 боя и номера се скрива на тия стари италиански железа ... възможно ли е да се регистрира ?

    На моя едвам му разчетоха номера на рамата, хем не е падал настрани (щото падне ли на калника и изкриви ли се там ... край, нищо не се вижда вече) ...
    Възможно ли е да го пишат без номер на рама ? Чувал съм за коли , че пишат без номер на двигателя когато не се чете ....
    Някой може ли да разясни ... ако не се чете нещо ... какво се случва ... все пак това са машини които струват макс 500€ ....не някакви апетитни
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

    Номера на рамата идентифицира МПС-то. За да го регистрираш в България трябва освен самото превозно средство да имаш и "талон" за него, /в случая типеншайн/ в който намера написан в документа отговаря на този на мотора. И последно "документ за собственост" - договор за покпка или фактура.

    Коментар


    • #3
      От: Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

      Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
      Номера на рамата идентифицира МПС-то. За да го регистрираш в България трябва освен самото превозно средство да имаш и "талон" за него, /в случая типеншайн/ в който намера написан в документа отговаря на този на мотора. И последно "документ за собственост" - договор за покпка или фактура.
      Това ми е ясно. Нали по този начин си регистрирах 3те МПС-та .... едното си беше на мое име регистрирано в Австрия и в КАТ-Враца ме караха да си пиша договор за покупко продажба от Martin Dushkov на Мартин Душков ... направо купона беше пълен ... 2 мой подписа и мотора вече беше продаден на .... мен си

      Като цяло ме интересува , друго , щото тук има една Веспичка , с отрязани калници ... яко тунинг по нея и тнт.
      Но номера на рамата на всички такива е на заден ляв калник ... който го няма вече
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

        Сигурно ли е, че номера на рамата го има само на калника?! Няма логика да е на сменяема част...Дали все пак не е "набит" и някъде по рамката...

        Коментар


        • #5
          От: Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
          Това ми е ясно. Нали по този начин си регистрирах 3те МПС-та .... едното си беше на мое име регистрирано в Австрия и в КАТ-Враца ме караха да си пиша договор за покупко продажба от Martin Dushkov на Мартин Душков ... направо купона беше пълен ... 2 мой подписа и мотора вече беше продаден на .... мен си

          Като цяло ме интересува , друго , щото тук има една Веспичка , с отрязани калници ... яко тунинг по нея и тнт.
          Но номера на рамата на всички такива е на заден ляв калник ... който го няма вече
          Пълен смях в залата,как в кат ще те карат да си пишеш договор?Всички договори от други държави се пишат така със латинските букви.Да няма в Австрия хората да изучават български език за да пишат договорите.Това може да стане само в България да има новини на турски никъде ж другите държави неможе да се срещне подобно нещо.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #6
            От: Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

            Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
            Пълен смях в залата,как в кат ще те карат да си пишеш договор?Всички договори от други държави се пишат така със латинските букви.Да няма в Австрия хората да изучават български език за да пишат договорите.Това може да стане само в България да има новини на турски никъде ж другите държави неможе да се срещне подобно нещо.
            Бате аз КАТ-София сам си писах договора за покупко-продажба(като го платих не правихме договор щото момчето беше от кат и ме увери, че не нужно щом ще ме прекарвват) когато регистрирах джипката, имах всички документи и тоя далавераджията вика пиши....... разписах се на името на собственичката и това става пред каналите.

            Коментар


            • #7
              От: Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

              Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
              Бате аз КАТ-София сам си писах договора когато регистрирах джипката, имах всички документи и тоя далавераджията вика пиши....... разписах се на името на собственичката и това става пред каналите.
              Това всички го знаем,че тук се сменят договори от едно име се сменят на друго все едно е правено в държавата от която е закупен автомобила.Но договора да е написан на латиница и да те карат да го сменяш е доста нередно.Попълва се само декларация в която се декларира,че наистина си закупил този автомобил.Тази декларация вече се пише на български.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #8
                От: Регистрация на мотор без номер на рама и номер на двигателя ?

                Мотопедчето беше мое 1 година в Австрия, където го карах с Австрииска регистрация , на мое име, съответно аз бях последния собственик в Австрииския голям талон (т.н. Typenschein).
                Искаха договор за покупко-продажба , така , че им написах ....

                На брата на колата същата работа беше, беше неин собственик в Австрия 4 години , и като я регистрира пак си писа договор , че я продава от себе си на себе си
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X