Обява

Свий
Няма добавени обяви.

среща с деца без родители от Доганово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • среща с деца без родители от Доганово

    Здравейте,
    От преди няколко години правим срещи с деца от дом за деца без родилети в с. Доганово, Елин Пелинско.
    През май бяхме отново там, за да изпратим абитуриенти от дома (познаваме децата от малки ). Тогава хлапетата поискаха отново да се срещнем. Правим ги ние, а ние сме всякакви мотористи от цяла България. Нямаме организация, просто се познаваме чрез българските мотофоруми. Всъщност и мотористи, пишещи в този форум добре познават инициативата.
    Директорката на дома помоли да "изведем" децата някъде, за срещата си с тях, за да им е по-разнообразно.
    Децата бяха на море и се върнаха в петък. С директорката се договорихме срещата да е на 10-ти юли. Търсихме място, където да направим срещата и в крайна сметка и двамата одобрихме едно заведение, намиращо се в парк, в село Казичане.
    Заведението се държи от човек, близък до мотористи (а може и самият той да е моторист - не го познавам, ще се срещна с него утре или вдруги ден), но зная това, тъй като е познат на Изи Райдърс, които са си правили там мероприятия. Казвам това, в смисъл, че човекът няма за първи път да обслужва мотористи, нито за първи път пред заведението му ще спират мотори.
    По традиция (подобни мероприятия е имало, през годините, поне 4 или 5 - нямам точен спомен) събираме пари, с които плащаме консумацията на децата. Останалите присъстващи си купуват ядене и пиене на място. Децата имат уточнен с директорката порцион от 1 кюфте, 1 кебапче, гарнитура, 1 безалкохолна напитка и хляб. Ако съберем повече пари, можем да увеличим порциона. Като се видя със съдържателя на заведението ще науча и цените, на които ще получим гореизброените продукти за да сме наясно колко пари му дължим. Цените на заведението няма да са по-различни от всяко друго заведение от подобен тип, а типът е... хм, трудно ми е да измисля категория, но да кажем: капанче или заведение 1 или 2 звезди. Не е на самообслужване, но не е и ресторант.
    В двора на заведението има басейн, за който, заради децата, ще е нужно присъствието на квалифициран спасител, въпреки, че е с дълбочина 1,50 м. Ако някой от вас познава такъв, който желае да дари 3-4 часа от времето си, ще бъде страхотно. Ако пък иска заплащане, нека каже колко, за да видя можем ли да отделим от събраните пари - просто нямам представа колко струва такава услуга.
    По алеите на парка ще направим возенето на малчуганите - това се наложи като традиционно забавление през годините. Возим ги, разбира се, бавно, по точно определен начин и маршрут ненадхвърлящ 200 м. А на поляните на парка ще проведем традиционните игри с децата. С малките играем игри от типа "Бързи, смели, сръчни", с по-големите ритаме футбол. Останалото са танци слушане на музика.
    По традиция парите събираме срещу ПКО, а след приключването на мероприятието обявявам поименно всеки дарител, както и сумата, която е дарил. Така е сигурно, че няма скрити пари от дарения. Също така обявявам и предоставям фактури за всяка похарчена стотинка, за да е ясно как са изхарчени парите и че няма откраднати пари.
    Няма изискване за сума за дарение. Всеки дава толкова, колкото пожелае и може да си позволи. Но обикновено става дума за суми между 2 и 20 лв.



    Малко техническа информация:
    Място на срещата - Казичане, Софийско. Ще добавя точен адрес и името на заведението, като го науча.

    Дата - 10 юли 2011 г.

    Час - 12.00

    Събиране на мотористите, желаещи да посрещнем и съпроводим автобуса с децата:

    място - ОМВ Горубляне (Корабчето);
    час на потегляне от ОМВ Горубляне - 11.00.

    Пунктове за набиране на средства:

    1. Магазин Моторика. Адрес: София, жк. Гео Mилев, ул. Николай Коперник 21 тел: 0885 093 963. skype: office_motorika

    2. Офисът, в който работя. Адрес: София, ж.к. Младост 2, ул. инж. Георги Белов 20А, сградата на Екстрапак. На първи етаж има рецепция. Служителката, която ще приема пари и ще издава ПКО се казва Адриана. Намира се на трети етаж. Ще бъдете упътени от служителката на рецепция. Работно време 9,00 - 17,30 часа.

    Ако някой може и желае да обяви пункт за набиране на средства, нека пише тук.


    Тъй като повечето от вас не знаят за какво събитие става дума, качвам няколко линка със снимки от едно от събитията, както и линк към едно от филмчетата, направени от Светльо от Сливен

    http://video.data.bg/25/112793


    https://picasaweb.google.com/vesoda/24052011#

    http://babyfacebob.snimka.bg/graduat...94949.23593718

    http://chocki.snimka.bg/motorcycles/24- ... ovo.594975

    http://photo-zona.net/index.php?APP_...ALBUM_ID=27242

    На разположение съм за отговори на всякакви въпроси. Ще се радвам на всякаква помощ по организацията. Приветствам всякакви идеи. Телефонът ми е 0887 22 33 47.
    Последно редактирано от Оги; 02-07-11, 18:48. Причина: допълнение, относно сумите на дарения

  • #2
    От: среща с деца без родители от Доганово

    Ще бъде от помощ на организацията, ако някой може да поеме събиране на пари в район на София, различен от ж.к. Младост и ж.к. Редута, където вече има пунктове.
    Нужно е да се издава Приходен Касов Ордер срещу всяка сума, на приносителя на сумата.

    Коментар


    • #3
      От: среща с деца без родители от Доганово

      Адресът на заведението е с. Казичане (Софийско, до околовръстния път на София), ул. Цар Борис III №21

      Коментар


      • #4
        От: среща с деца без родители от Доганово

        Ще се включа и аз в мероприятието. Само кажи с каква скорост /горе-долу/ се придвижва колоната към дома и после на обратно с автобуса. Да си правя сметка дали да идвам до там или направо на Казичане.
        Ще ми се да дойда, но максималната скорост, която мога да развия е не повече от 70-80км. По-нагоре ще изскочи буталото.

        П.С. Мога ли да дам пари на място?

        П.П.С. Тази тема не трябва ли да е на по-видно място?
        Последно редактирано от Evgeni Enduro; 04-07-11, 12:10.
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #5
          От: среща с деца без родители от Доганово

          Здравей, Евгени,
          Скоростта е точно известна, защото сме ходили много пъти до дома.
          От караулката на магистрала Тракия, до разклона за Нови Хан, водещият мотор се вдижи със 100 км/ч. Разстоянието не 12 км. Последния мотор в колоната, в зависимост от броя на моторите, разбира се, се движи с около 15-20 км. по-висока скорост.
          След това, по останалите пътища, максималната скорост, която развива водещия мотор е 80 км/ч, в участъците, в които тази скорост е възможно, а те не са много.

          Коментар


          • #6
            От: среща с деца без родители от Доганово

            Привет!
            Аз точно този месец ходя на обучение за работа с деца от домовете. В момента работим по един проект и имаме групичка, с която ходим в местен дом, играем си с децата и ги учим на простичките работи в живота. София ми е далеч, иначе бих се включил. Имам и необходимия опит. Въпросът ми беше дали не може да се направи банкова сметка да се събират пари за мероприятието и от други точки на България?
            Дарин 0897042636
            ВАЗ 2105

            Коментар


            • #7
              От: среща с деца без родители от Доганово

              Съжалявам че използвам темата ви, но съм събрал 5 чувала с детски дрешки и се чудя в кой дом да ги занеса. Имам нужда от идеи. Зная, че в София е безмислено да се носят, понеже едва ли ще се използват изобщо. Обиколил съм доста домове в страната, но сега не мога да се сетя, за място където наистина, ще донесат радост.
              Ако се сетите за някой дом, в който децата наистина ще се зарадват на придобивките, моля дайте напътствия.

              Коментар


              • #8
                От: среща с деца без родители от Доганово

                Dr1v7
                Няма време за откриване на сметка, затова и не съм се захванал. Има редица изисквания за такава сметка, които не мога да изпълня, поради липса на време.

                Калинката, нямам идея къде би могъл да дадеш дрехите. Преди 2 години аз самият имах подобен проблем, но не са няколко чувала, а с огромно количество използвани дрехи. Тогава обикалях по домове за сираци, но навсякъде ми казваха, че имат предостатъчно такива дрехи. Нуждите им са от храни и други неща.

                Коментар


                • #9
                  От: среща с деца без родители от Доганово

                  Клип от събитието:



                  Малко по-късно ще сложа и някоя друга снимка.
                  Черпете ме, не ме щадете!
                  _________________
                  (\__/)o*******_
                  (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                  ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                  Коментар


                  • #10
                    От: среща с деца без родители от Доганово

                    Ето и снимките:























                    Черпете ме, не ме щадете!
                    _________________
                    (\__/)o*******_
                    (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                    ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                    Коментар


                    • #11
                      От: среща с деца без родители от Доганово

                      Като гледам ухилените физиономии на пасажерите , ми е ясно как е минало . Браво Оги !!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: среща с деца без родители от Доганово

                        Преди време, помогнах на една "ромка" в парка!
                        Тя ми благодари така:

                        -Бате, заслужаваш да ти ИзбиЯ зъбите и да ти тура златни...

                        Отлично, браво на ВАС!

                        П.П Що чак сега виждам темата...магаре.
                        Можех да бъда полезен.

                        Поздрави
                        Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                        Коментар


                        • #13
                          От: среща с деца без родители от Доганово

                          Искам да благодаря на всички, които правят такива неща! Мен ме нямаше тук, но ще гледам следващия път да съм наоколо и да се включа.
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #14
                            От: среща с деца без родители от Доганово

                            Поздравления и от мен!
                            Гриша, :-)))))))))

                            Коментар


                            • #15
                              От: среща с деца без родители от Доганово

                              Браво, момчета! Просълзихте ме! Не знам как съм проспал темата...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X