Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Тези статистики за милионниците май ги четете като дявола евангиелето Май само рамите не са сменяли за тези километри, но немския ми не е много добър, та може и да съм пропуснал някоя рама

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Добавих и V-Storm

      А знаете ли че като кликнете на бройката и виждате кой е гласувал?

      Този немски сайт за мотори над 100 вероятно не покрива и 5% от моторите над 100к. Аз знам за поне 5 който ги няма в класациятята, от които 2 КТМ-а

      Но като цяло KTM-ма не се купува за да правиш околосветско с него, защото модерното за целта е БМВ GS - както всички знаем КТМ-ма е за млади агресивни хора, които обикновено нямат много време да обикалят света, но като остареят и улегнат може да си купят и по пенсионерски мотор ... примерно GS

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Еее, те за едно състезание разрешават да ползваш три двигателя, та що да не смениш 4 двигателя и да навъртиш милион км . Друго е важното, че чиляка го е постигнал все пак с един мотор.Както също че и всеки може да прати на сайта каквито си иска пробези и "профилактики"
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Досега го разглеждах тоя сайт.
          Ми то там пише колко много се чупят тея бмв-та.
          Пример:
          BMW R100 GS P/D с 394х км:
          3 скоростни кутии, 3 задни предавания, на всеки 40-50 х км - ротор на динамото.
          БМВ Р75/5 на над 500х км:
          на всеки 100 х км основен ремонт на двигателя, на 500х - нов двигател, на всеки 80-100х ротори...., няколко комплекта капли, даже и рама.
          Друг пък сменил 5 двигателя, пак на нечупливо БМВ....

          Сега от другата страна:
          Хонда ПанЕвропа на
          344х км:
          120'000km ангренажен ремък.
          140'000km
          replacement of the kill switch
          150'000km
          speedometer cable replacement
          260'000km
          ангр. ремък
          310'000km мембрани на карбураторите

          315'000km ключа за мигачите

          325'000km задния шарнир е изгнил, смяна с неръждаем


          Yamaha FJ1200 na 500x km:
          First hand, the engine and the clutch has never changed, only two timing chains, otherwise the usual wear parts, unfortunately, only to 491.5 thousand km.
          Then engine trouble, this time with a replacement engine on the way.

          А сега най-бързо износващите се двигатели, на пистарките:

          Yamaha R1 na 214х км:
          На всеки 40х регулиране на клапани, на 12х смяна на масло, на 105 х заден амортисьор, на 213х бензинова помпа. Разход на масло - 250мл на смяна.


          А ето ги и дъртите соц возила, за които говорих по-рано:

          168 471км MZ ETZ 250 MZ ETZ 250

          165 000 км MZ ETZ 250 team

          120 000 MZ ETZ 250

          Хората са казали
          С голям кошник на прехвалени ягоди не ходи.




          Последно редактирано от Ivan_J; 24-07-11, 23:31.

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
            а иглените лагери на които лагеруват зъбните колела в каква кондиция са..макар че там няма такова натоварване.
            Да, там няма натоварване, изглеждат нормално и засега си остават. Друг е въпроса, че стигне ли се до тяхната смяна няма да са само те

            А пък за анкетата ... гледам, че не малко хора са я възприели и отговорили на въпроса "Какъв мотор харесвате?" Пък В-стром май никой не харесва за сега

            Стискайте палци, КТМС трябва да мине още 1000км
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Ако му сипеш бензин, може и да мине

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                ...

                Пък В-стром май никой не харесва за сега

                ...
                Ами той моя замина в "Други" защото го нямаше като отделна позиция когато гласувах :-Р :-Р :-Р
                Калин - О88 б579I9I
                Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
                  Ами той моя замина в "Други" защото го нямаше като отделна позиция когато гласувах :-Р :-Р :-Р
                  Е ок де, пребройте се и ще ви извадя от други и ще ги напиша отделно

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS



                    Тоя или е много добър, или мотора много му позволява...каквото и да е аз мисля че съм зарибен окончателно, само чакам да разбера каква ще ми е заплатата и започвам да събирам...

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Е тоя направо ми скри шапката.

                      Сега да си изкажа и моето некомпетентно мнение по въпроса.
                      Виждал съм ги и 2та мотора (и на Димо и на sabin) ...
                      Разлика която ми направи впечатление е размерите ... еми GS-a изглежда доста по-голям и тежък от КТМ-а.
                      Дали наистина е така, немога да кажа, щото нямам характеристиките пред мен ...
                      Другото което ми направи впечатление , че не sabin се чува доста по-отдалеч .... но това може да е заради ауспусите които има ...

                      Но кой ли съм аз с моята Африка да сравнявам 2та най-яки мотора които съм виждал някога ?
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение


                        Тоя или е много добър, или мотора много му позволява...каквото и да е аз мисля че съм зарибен окончателно, само чакам да разбера каква ще ми е заплатата и започвам да събирам...
                        Събирай. Но не за мотор, а за курсове по мотокрос, ендуро, траял. Като натрупаш достатъчно опит, няма да ти пука особено какъв е мотора.
                        А ако си купиш и най-якия мотор без опит никога няма да можеш да правиш такива неща
                        Бас хващам, че тоя от клипа и чопър да хване, пак може да го кара така. Особено ако е чужд

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Е уча се аз уча се, но и мотора има значение ш'знайш чак до такива изпълнения едва ли ще стигна, но правя струвам и все към калтта ме тегли

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Не е кой знае колко добър , окачването на мотора е в пъти по-добро от него.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Пълен аматьор. С това окачване, може и да не се държи кормилото. Всичко само си прави.

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Сигурно има и демо режим, натискаш копче и мотора сам си скача по скоковете. А ти си чоплиш семки отгоре му

                                Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                                Е уча се аз уча се, но и мотора има значение ш'знайш чак до такива изпълнения едва ли ще стигна, но правя струвам и все към калтта ме тегли
                                От наш'та порода си, наблягай на окачването

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X