Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

    Здравейте колеги,

    публикувам малко нестандартна тема за този отдел, но прецених, че тук й е мястото, защото най-голямата част от форума, посетила южната ни съседка е съсредоточена тук.

    Обяснявам за какво иде реч: дойде ми идея с приятелите ми да разнообразим лятната си къмпинг почивка и наместо да плуем за пореден път на черноморието, да се вдигнем с две коли и да си направим почивка-приключение в съседска Турция. Естествено, преди да ми дойде тази идея на главата, съм прочел не един и два пътеписа именно в този подраздел, благодарение на което реших, че подобна дестинация би била прекрасна.

    Идеята е през юли да се вдигнем за две седмици и да тръгнем към Турция без конкретен план, но с конкретна посока(за която се надявам да помогнете). Принципно идеята ни е да спим изцяло на палатки, но не по къмпинги, по-възможност да намерим някое хубаво място на турското черноморие, където да изкараме няколко нощи, после да се преместим някъде на егейско море, за изкараме няколко дни там и после към вкъщи. Естествено ми се иска местенето от едно на друго място по възможност да е съпроводено с известен брой забележителности, които да посетим, неща, които да видим и в крайна сметка да се върнем в БГ с хубави емоции и впечатления.

    Практически до сега не съм стъпвал нито веднъж в Турция и всичко това ще е ново и вълнуващо за мен, поради което искам поне малко да бъда по-подготвен, за да преценя дали си струва да организирам 8 човека с две коли да ходят на повече от 1500 км. Все пак да поведеш 7 души нанякъде си е жив таралеж в гащите

    Вашите мнения по отношение на места за къмпинговане (по-възможност диви, красиви и безплатни), разходи за храна, бира и пиене и други подобни ще са ми от голяма полза със сигурност. Много ще се радвам, ако се получи конструктивна дискусия, за да мога да убедя приятелите си и да видят, че реално в Турция е по интересно и забавно отколкото плашещо
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

  • #2
    От: Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

    Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
    Здравейте колеги,

    Вашите мнения по отношение на места за къмпинговане (по-възможност диви, красиви и безплатни), разходи за храна, бира и пиене и други подобни ще са ми от голяма полза със сигурност. Много ще се радвам, ако се получи конструктивна дискусия, за да мога да убедя приятелите си и да видят, че реално в Турция е по интересно и забавно отколкото плашещо
    Различното винаги е по хубаво от сивото еднообразие.
    това ако не им стига като довуд, по добре не тръгвайте.
    храната и пиенето ,колкото се може повече вземето от БГ.
    По евтино ще ви излезе.

    Коментар


    • #3
      От: Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

      Здравей,добре звучи това което си намислил за почивката в Турция.Аз живея на Чермонорието-до Турция се ходи често-било до Истанбул, Одрин или Лозенград/близко ни е,дори и за самата разходка пътуваме/.Миналия Септември заминахме 4 души за остров Гиокчиада-бяхме там за 10дни и си направихме страхотна ваканция.Повечето туристи там са кайт или уинд сърфисти.Плажовете са чисти и не много населени.Има възможност и за къмпингуване.Ние бяхме на квартира в къща до самия плаж,самостоятелен етаж.Ако те интересува погледни за острова в нета има информация.

      Коментар


      • #4
        От: Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

        До сега сме намерили едно изключително приятно място от турското черноморие....не един хвърлей от Резово, но не съвсем:
        http://www.e-stankov.com/blog/?p=831

        Мястото се казва Инеада и се пада на 500-530 км. от София, което не е нищо. Има и други доста примамливи места по средиземноморието: http://www.shantigardenkabak.com/en/

        Колкото повече чета за възможностите за почивка в Турция, толкова повече се зарибявам
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар


        • #5
          От: Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

          Хвърли един поглед тук.
          В линка има препратка към пътеписа на Ник Николов, от същата разходка.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            От: Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

            Giorgio, много благодаря за препратките Изключително полезни теми за региона !

            Вече на няколко пъти се хващам, че изпускам доста като не чета пътеписите в "Разходки" и със сигурност ще наваксам.
            Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

            Коментар


            • #7
              От: Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

              В Турция няма проблем с дивото къмпингуване. Никой не те закача. Най-много някой френдли байчо да дойде да ви "обърне внимание".
              Къмпинги има доста но повечето са мизерни. Или с други думи като казват хората "кенеф" си имат предвид точно "кенеф".
              Хубавите къмпинги в Турция се броят на пръсти (при това на едната ръка и то няма да използваш всичките )
              Поради тия три причини дестинацията важи ако си падате по мизерийката

              Ако предпочитате подредено и удобно къмпингуване ви препоръчвам Гърция. Там горното правило за пръстите важи за смотаните къмпинги - т.е. почти няма такива.
              Повечето са чудесни, а ако впечатленията ви от къмпинги са само от Българя ще останете повече от приятно изненадани.
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • #8
                От: Почивка и свободно къмпингуване в Турция - мнения и предложения

                Вярно ли е, че автомобили, леки и товарни над 20 години не могат да влизат на територията на Турция. Джипа се води "truk" и от това което четох по форуми, май трябва да се редя на опашката с тировете, ако въобще ме пуснат защото въпреки перфектното състояние е на 21г.Ако някои колега има актуална информация да помага!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X