Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алпи 2019 с KTM Duke 390

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Ей нагледах се на планини Много приятен за четене пътепис, и супер полезна информация. Само един страничен въпрос - какво е растението в двете саксии до стълбите на къщата с котката?

    Коментар


    • #62
      Зокум (олеандър. лян, леандър) - между другото цялото растение е отровно за повечето животни (и за хората, разбира се). За пипане не е проблем, но не трябва да се ядат части от него. И в Гърция е доста разпространено.

      Ех, планини... Сега пък ми се ходи към Кричим - Девин. Новият път трябва да е готов вече (освен ако не е станал за ремонт)

      Коментар


      • ico318
        ico318 коментира
        Редактиране на коментар
        Как Ви се стори Кричим - Девин? Според мен това е най-добрата отсечка за мотоциклет в България в момента.

    • #63
      В Благодаря за пътеписа!Алпите всеки ги приема по своему и докато не караш там поне веднъж само от снимки , няма как да ги усетиш. Гледам с удоволствие снимки от там , защото на място основно карам , а и фотографията не ми е от любимите занимания.Всичките ми снимки саВ правени от хората с които съм пътувал.В Добре ти се е получило пътуването или както казват немците: Ende gut, Alles gut!. Колеги , тук е казвано много пъти , а и всички пътували в Европа с мотор ще го потвърдят: ЗА ЕВРОПА С МОТОР (АКО НЕ СЕ ИЗХВЪРЛЯШ РАЗБИРА СЕ), СЕ СМЯТА КОЛКО ДНИ ЩЕ ПЪТУВАШ.В  СЛАГАШ 100ЕВРО НА ДЕН И ПАРИТЕ ТИ СТИГАТ!Почти винаги си отдолу. А с повече от 100 евро......може да се пътува и с карта само..без багаж.......хехехехе!

      Коментар


      • #64
        Когато след Сан Бернардино обърках отбивката и се върнах в началото на прохода, никак, ама никак не се ядосах Второто минаване бе само за карането и никакви снимки! Спрях единствено горе, за да разменим 2 думи с Дукатито, с което се гонехме, после пак газ надолу! Наистина е тежка дилема дали да се радва човек на пътищата там или да спира, за да запечатва гледките!

        Коментар


        • #65
          Много готин пътепис!

          Такова нещо планувах преди еемммнайсе години с ендурото ми. Но зимата преди пътуването се потроших и зарязах двуколесните.
          Обаче плана не съм го отписал още, седи и чака. Благодаря много за споделеното. ​​​​​​​

          Коментар


          • #66
            Ico318, последно го карах октомври и беше още в ремонт - пясък и камъни отначало докрай Късна пролет ще ида с мотора, когато се поизчисти. Но четох, че вече е изцяло асфалтиран, затова му се точа. А колко са красиви язовирите там...
            Благодаря на всички ви! Безавариен и щастлив нов сезон!

            Коментар


            • #67
              Първоначално публикуван от JulieK Преглед на мнение

              Застраховки:
              Направих си медицинска (туристическа) застраховка за 2 седмици + Road assistance (пътна помощ): 35 лв за 15 дена, която важи за цяла Европа без Косово и Молдова. За щастие не ми се наложи да ги използвам
              Къде направи застраховките ?
              емил златков
              паджеро 2.5тд
              ве стром 650

              Коментар


              • #68
                Медицинска може навсякъде да се направи, включително при брокер. За пътната помощ се наложи да отида при застраховател, наблизо ми беше Алианц. Стандартните документи: моите и малкия талон на мотора. Приятел-моторист от Гърция ми даде идеята.

                Коментар


                • #69
                  Здравейте, поздравления за вдъхновяващия пътепис и прекрасните снимки от тези магически места.
                  До колко е подходящ маршрутът за автомобил? Ще пропусна Гавио заради тесните участъци.

                  Коментар


                  • #70
                    Здравейте и благодаря за хубавите думи! Абсолютно целият път може да се мине с кола, а на Гавия видях дори и кемпери Просто разминаването по тесните участъци може да е трудно и да трябва едната кола да се връща на заден ход. Става тегаво и неприятно, когато има повече МПС-та - основно през почивните дни. В Мангарт, Словенските Алпи, уцелих празничен ден и колите доста се изчакваха и се разминаваха бавно. В Гавия въпреки многото тесни участъци бе почти празно и нямаше да има никакво забавяне. За един опитен шофьор, който обича да кара по завои, дори и за тези две места ще е безпроблемно при слаб трафик. Планирате разходка към Алпите? Ще е чудесна, има още много места, които не видях, човек може и месец да обикаля там!
                    Последно редактирано от JulieK; 07-02-20, 06:14.

                    Коментар


                    • #71
                      Юлия, шапки долу! Които е минавал по 300 км/ден в Алпите знае за какво става дума, особено като вали дьжд и е студено умората не е малка. Респект за куража. А иначе - маршрута ти е бил перфектен, минала си почти през всичко важно, Доломити, Алпи, Високи Френски Алпи...вьрна ме в спомените за тези места. И не на последно място- чудесно си го описала и снимала.

                      И след такова готино пьтуване идва естествения вьпрос - а сега накьде ?

                      Коментар


                      • #72
                        Sotislav, благодаря! Пак бих минала по този маршрут, само бих разширила още! Толкова е красиво и интересно!
                        Отначало мислех дали да не сглобя един маршрут до Пиринеите, като мина по Ривиерата и се отклоня пак из Френските Алпи. Но вероятно ще мога да пътувам пак в началото на август и по крайбрежието ще е пещ. Та сега един по-прохладен Санкт Петербург ми се върти в главата. Ще видим, има време

                        Коментар


                        • #73
                          Голямо БРАВО за куража, прекрасния пътепис и готините снимки!
                          Сигурен съм, че ще вдъхновиш и мотивираш много хора да опитат от вкуса да пътешестват сами с мотор!
                          Пожелавам ти още много вълнуващи и безаварийни километри!!!
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #74
                            sivanov, благодаря! Думите ти значат много за мен (наскоро препрочитах пътеписа ти от 2018 и е чудесен). Надявам се наистина все повече и повече хора да пътуват и да разказват!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X