Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

    Ще започна с малко предистория:
    До преди малко повече от месец, аз нямах мотор, книжка с «А» категория, почти никаква представа какво ме чака.
    От много вече години имах мечта да си купя мотор. Единственото, което съм карал са Балкан 50 и ЕТЗ 150. Започнах да търся сериозно мотор преди половин година, когато почти имах нужните пари. Спрях се на Хонда Трансалп 650 2001г (толкова пари имах).
    В България имах на разположение максимум 25 дена за всичко и с пристигането ми вкъщи, веднага започнах курса в атошкола «Силвиана» във Велико Търново (много готини хора).

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-04 10.54.13.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5981979

    Докато си карах курса успях да намеря хубава оферта и тръгнахме с баща ми за Асеновград. Купих мотора! Като ми казаха от Еконт, колко пъти ще го претоварват си хванах шапката и газ за Габрово, където жевее баща ми.
    Нямаше начин да не спрем на Шипка!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-11 18.32.41.jpg
Прегледи:2
Размер:173.4 КБ
ID:5981980

    А това е от телевизионната кула в Габрово.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-13 16.30.14.jpg
Прегледи:1
Размер:181.8 КБ
ID:5981981

    Ще започна с малко предистория:
    До преди малко повече от месец, аз нямах мотор, книжка с «А» категория, почти никаква представа какво ме чака.
    От много вече години имах мечта да си купя мотор. Единственото, което съм карал са Балкан 50 и ЕТЗ 150. Започнах да търся сериозно мотор преди половин година, когато почти имах нужните пари. Спрях се на Хонда Трансалп 650 2001г (толкова пари имах).
    В България имах на разположение максимум 25 дена за всичко и с пристигането ми вкъщи, веднага започнах курса в атошкола «Силвиана» във Велико Търново (много готини хора). Докато си карах курса успях да намеря хубава оферта и тръгнахме с баща ми за Асеновград. Купих мотора! Като ми казаха от Еконт, колко пъти ще го претоварват си хванах шапката и газ за Габрово, където жевее баща ми.
    Нямаше начин да не спрем на Шипка!
    А това е от телевизионната кула в Габрово.

    Успях да мина и през мотто събор в Полски Тръмбеж. Успяхме да се сближим с инструктора и бяхме заедно 2 дена

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0071.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5981988

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0104.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5981989

    Профилактиката беше направена, изпита беше взет и остана да чакам документите.
    На 3.07 пристигнах в БГ и на 26.07 в 16.30 часа шофьоската ми книжка и международната такава бяха в джоба ми.
    На 27.07 в 6.00 тръгнах от Павликени.

    ЧАСТ1
    Планът беше да карам по най-прекият път, защото все пак ми е първо каране, а и мотора незнаех как ще се държи на пътя.
    Впечатленията ми започнаха да се трупа тоще на 30-ят километър в село Обединение (или беше Долна Липница?), когато видях Веско Маринов. Любимият певец на баба ми беше във впит анцунг и загряваше по главната улица J. Жалко, че апарата ми небеше наблизо за да направя снимчица за бабата!
    Заредих за последно на Лукоил в Русе

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0150.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5981982

    и след 10 минути бях вече в Румънско. Там се срещнах с двама рокера, които се бяха запътили към Одеса. Случайно стана на въпрос за ONKEL_TOM, който се оказа техен познат, та те ми казаха, че той отдавна вече е пристигнал във Владивосток.
    Минавайки през Букурещ естественно се загубих. Добре, че на едно кръстовище ме настигна BMW F 650.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0154.jpg
Прегледи:1
Размер:185.0 КБ
ID:5981983

    Карахме заедно до работата му, която се оказа на 200 метра от изхода на града в моята посока ( Плоещи). Там се запознах и с човека каращ мотора- Емилиан. Докато си говорехме и аз свалях якето, че се стопли ме наближиха две момичета с въпроса- « Това знаме отговаря ли на истината?».

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0155.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5981984

    Пих кафе и с тях, обмених пари в близката банка и продължих.
    До границата нищо интересно. Излизам си от Румъния като европеец и влизам в Молдова. Там с едни малки кученца ми провериха багажа, а докато чаках се заговорих с двойка на една Хонда, които се оказа, че пътуват до Кишенев, който е и по моят маршрут. Като тръгнахме с двата мотора, почти до столицата сме карали със 120-140 км\час. Пътят е прекрасен! Едни плавни хълмове, широки завои, асфалт като на самолетна писта. Просто супер!!! Добре че бяха тия хорица зад мен. По едно време нещо се загубиха и си викам, че са завили, но ме настигнаха и носеха трибагреника ми. За малко да орезиля работата. Някъде преди Кишинев на поредното зареждане се разделихме и аз минах по околовръстното в посока Дубасари, където преспах няколко нощи в мой приятел (Миша).
    Денят беше прекрасен. Топло, почти без трафик по пътя, никакви полица, НО (ех това «но») стигнах границата на ВЕЛИКАТА ПРИДНЕСТРОВСКА РЕПУБЛИКА и за ДВА часа успяха да ми разкажат играта. На 2км от границата с тази «държава» на правият и широк път имаше знак СТОП от лявата страна +2 въоръжени войника. (забележете колко 2-ки има по-надолу)
    Добре, че имаше кола пред мен иначе щяха да ми дишат пушека. Спрях на стопа и пак тръгнах. Стигнах до границата, влязох и ме почнаха:
    -Къде отиваш? Откъде идваш? Къде ще спиш? Попълни тази бланка, попълни друга в 2 екземпляра. Колко харчи мотора? Чакай тук! Чакай там! Дай адрес на пребиваване в страната! Отиди утре да се запишеш в паспортна служба!О_0
    Главата ми пушеше вече! Момент, който ми помогна да изпусна парата беше, като ме накараха да платя такса за мотора от 2 долара. Да обаче аз имам евро и с напълно непукистко лице, пича зад бюрото ми каза- «Ами 2 евро тогава» и мен ме напуши на смях. Тези процедури ми отнеха невероятните два часа. Имах чувството, че влизам в секретно поделение или нещо от сорта.
    Всички лоши чувства към граничарите и любовта ми към сестрите и майките им бяха се изпарили след невероятното гостоприемство на Миша и родителите му. На първият ден с помощта на басейн,

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0169.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5981985

    бири и много вкусна супа с 2 гъски в един казан,

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0170.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5981986

    успях да си почина от пътя. Вечерта аз и Миша продължихме в дискотека на брега на река Днестър. На вторият ден успях да се потопя в националната молдовска обстановка. Цялото семейство и аз отидохме в селото на хазяина, където роднини се бяха събрали на помен на свой близък. Там установих, че българската и молдовската трапези много си приличат. Няма да изпадам в подробности за ястията, но ми направи впечатление, че когато четяха молитвата преди ядене, всички леко повдигнаха масата и започнаха да я клатят в ритъм с молитвата.
    На сутринта напуснах Молдова и ВЕЛИКАТА ПРИДНЕСТРОВСКА РЕПУБЛИКА. Влязох в Украина без проблем. Пътят беше ужасен. Участъкът от Дубасари до качването ми на магистралата е окло 100 км. Това разстояние го пътувах 2 часа, като пътя беше абсолютно прав. Това е най-дългият участък без завои, който съм виждал и най-ужасният такъв!
    Със качването ми на магистралата се родих. За 2 часа минах 250 км, тоест карах със 140 км\час плюс 1 сандвич. Заради високата скорост мотора ми огладня и трябваше да го нахраня. Там се запознах с Иван «заяц» на голям чопър, който се връщаше в Москва от Одеса, но през Белорусия.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-30 13.28.39.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5981987

    Тръгнахме заедно и пак по околовръстното. Още една пропусната столица. Там пък си загубих палатката . Добре, че тираджия зад мен почна да свири и ние спряхме. Оказа се фен на мотори. Поприказвахме си с него и пак газ. На Копти се разделихме и там видях първата табела за Москва.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-30 13.53.38.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5981990
    Доволен, че вече повече от половината е зад гърба ми продължих напред към руската граница.
    Тъй като съм все още примерен водач, културно си почаках 2 часа на границата

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-30 17.19.26.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5981991

    и влязох в Русия.

    Вече беше към 8 вечерта и трябваше да се ослушвам за местенце за палатката. Реших, че ще е в гр. Дмитриев-Льговский на около 50км навътре в Русия. Там стана шоуто…
    Влизам в магазинче за хляб и една бира (останалото го имах в багажа)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31 07.19.01.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5981992

    и веднага сложих пари на телефона и звъня в БГ да кажа, че съм наред. Да обаче имам навика да шаря наляво - надясно докато говоря и излязох от магазина. През това време продавачката заключи и се измъкна по терлици покрай мен, а ключа на мотора вътре.
    Ей сега я сколасах си викам. Влизам в поликлиниката до магазина да търся място за палатката. Там се вдигна такава паника…., за да ми разрешат да си разпъна палатка викаха полицията! Полицаят, с когото говорих беше така учтив да ми предложи легло в участъка о_0. Културно му отказах, отказах и хотела, докато бутах мотора към гаража на линейките, защото трябваше да се омитам рано от там. Уговорих го за палатката в 1 тъмно ъгълче между гаражите и останах там.
    На сутринта видях, че срещу магазина има интересно съоръжение, оказа се паметник на загинали войници през 1941-45г.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31 07.23.12.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5981993

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31 07.23.36.jpg
Прегледи:1
Размер:200.5 КБ
ID:5981994

    Тръгнах и около 16 часа бях почти в Москва. Попаднах на това. Поредната катастрофа и задръстване.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31 15.55.41.jpg
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5981995

    В 18.30 бях благопулучно пристигнал!
    Последно редактирано от Димо; 03-09-12, 09:23. Причина: снимки
    HONDA XL650

  • #2
    От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

    Браво, съвсем отначало си го ударил на приключение

    Какви са подробностите с намирането на ключа на другата сутрин? Ако бях на твое място, нямаше да мигна цяла нощ...

    Коментар


    • #3
      От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

      Напротив, спах много добре, защото ключът беше на сигурно място. Сутринта дойде друга продавачка и си го взех. Отнйна страна нямаше абсолютно никаква реакция...
      Скоро ще напиша и втората част от пътуването (Санкт-Петербург- Таллин- Рига-Москва). Само да получа снимките, защото всички мои са унищожени при преинсталация на компа
      HONDA XL650

      Коментар


      • #4
        От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

        Браво..... Осъществи го пътуването
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

          Благодаря за споделеното.

          Коментар


          • #6
            От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

            .....Два дена успях да си седя на долната част на гърба. След като разбрах, че отпуската ми е удължена с още 10 дена вече знаех, че няма да седя в Москва. Предложих на последното оцеляло момиче в общежитието, да я товаря на мотора и да отидем на гости у тях.
            Речено сторено. 3.08 тръгнахме по определеният от нея маршрут, а именно: Санкт-Петербург, Таллин, Рига.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:R9vwLytL734.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5404158

            Много невървеж още с тръгването. На километър от общежитието ми падна едната постелка, която не намерих после и спалният чувал под гумите на камьон. По- нататък можете да видите как изглеждаше после чувала.
            Няколко пъти се налагаше да спирам и да го пристягам.
            Излизането от града беше по обичайният начин. Повече от 1.5ч ми бяха нужни за да мина 30 км. до изхода от Москва.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LostFile_JPG_185794912.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5404159

            Първата почивка за кафе и сандвич беше до Тверь
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:QiCUNuAqx2s.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5404160

            Голям късмет беше, че попаднахме на чисто нов път, даже не беше завършен на места. От 700км, 500 бяха като самолетна писта. Пристигнахме в 17.30 пристигнахме в Питер.
            Последно редактирано от Димо; 03-09-12, 09:26. Причина: снимки
            HONDA XL650

            Коментар


            • #7
              От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

              Явно Маша ми имаше доверие, защото на няколко пъти почти заспиваше на мотора, въпреки, че никога преди не се е возила.
              Вторият ден беше посветен на културната столица на Русия

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2005.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5404166

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2007.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5404167

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2010.jpg
Прегледи:1
Размер:176.5 КБ
ID:5404169

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2014.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5404170

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2017.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5404171

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2019.jpg
Прегледи:1
Размер:182.3 КБ
ID:5404172

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2028.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5404173

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2037.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5404177

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2040.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5404178

              Руснаците имат навика на разни скулптури или да хвърлят монети или да ги потъркват. Това било на щастие и наистина видяк как някои хора са доволни от тези обичаи.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2035.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5404176

              Тоя батко беше вързал на парче сезал голям магнит и го мяташе покрай заека. При всяко хвърляне вадеше по 1 шепа монети, от които пича събираше само беличките, а жълтите ги хвърляше на дъските да не му пречат

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2034.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5404175

              Цял ден до дадохме на туризъм. Вечерта се наспахме и бяхме готови за следващата дестинация- Таллин...
              Последно редактирано от Димо; 03-09-12, 09:30. Причина: снимки
              HONDA XL650

              Коментар


              • #8
                От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                Ехе , това е приключение.
                Щом си намерил и кой да возиш .... още по добре

                Чакаме продължение!
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #9
                  От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                  Да, за първи път пътувам и се реших да возя и втори човек. Изглежда малко безотговорно от моя страна...
                  HONDA XL650

                  Коментар


                  • #10
                    От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                    Супер, давай все така Пътешествия колкото се може повече Безаварийни!
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                      Поздравления!!!
                      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                      :D

                      Коментар


                      • #12
                        От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                        Благодаря за споделеното!

                        п.п.чакам продължението!
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                          E, ама ти си верно герой
                          Сефте голям мотор и направо на път!
                          Не очаквах, че Приднестровската все още съществува ... преди 20 години пак беше най-мизерната граница, явно и сега си е така
                          Тогава имаше война, мислех си, че е заради това, но явно не е.
                          Чакам за Талин, че там не съм бил никога.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                            Съществува и работи на пълни обороти. Кой знае, може и наистина да има нещо секретно там
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • #15
                              От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                              Благодаря на модовете за редацията на снимките. Така пътеписа изглежда бомба!!!
                              HONDA XL650

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X