Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Long Way Left - Как не стигнах до Португалия, а "само" до Tarragona

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Long Way Left - Как не стигнах до Португалия, а "само" до Tarragona

    Ето завърнах се преди 2 дни ... и гледайки картата , още немога да повярвам , че тръгнах да правя тази глупост. Дори , че стигнах толкова далече!

    Tarragona се намира на 110км от Барселона.

    Почвам да описвам ден по ден
    Снимки има , клипчета също
    Приятно четене!
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

    Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
    ...още немога да повярвам , че тръгнах да правя тази глупост...
    ...и защо така?
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • #3
      От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

      Бреййй, голямо мълчание! Оставяш ни с впечатление, че си разочарован от дългите мото пътешествия.
      Да не би, да те е валял неприятен дъжд или пък е било адска жега...

      П.П Бих желал поста ми да бъде изрит, ако нещата не стоят така и разказа продължи.

      Коментар


      • #4
        От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

        Колега, правенето на пътеписи е въпрос на добра воля и желание на автора.
        Зима иде

        Коментар


        • #5
          От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
          Колега, правенето на пътеписи е въпрос на добра воля и желание на автора.

          Това е така, но аз не настоявам за пътеписа, а за отговор на въпроса и на Ilarioncho, а именно защо пътуването е било "глупост".

          Коментар


          • #6
            От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

            Това е метаезик , а значи в превод "как направих това супер яко нещо, което ще ме държи до следващата доза" . Сега Илариончо ще ме напляска на тема психоанализа и мотофорум ! Изключвайки възможни проблеми и ангажименти, според мен авторът отдавна умува следващите си подвизи ! Запалил се е.
            Поздрави в Австрия! Някои прикючихме с тазгодишните подвизи и зимното чесане ще го почваме от август .

            Коментар


            • #7
              От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

              Аз съм го написал още във Франция ... чакам да се изнервите малко

              Глупост е защото: нито си проверих мотора като хората, нито се бях подготвил .... и най-вече, че тръгнах сам!
              Ако ме пита някой сега: Тръгваме ли ? Тръгвам пак ... само минавам да взема друга седалка ... че направо като се сетя какви болки бяха последния ден , след 700км езда ... направо ми се плаче

              Пътеписа, по незнайни за мен причини го почнах там:
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...70#post1594870
              Ако може някой модератор да го прехвърли тук ... ще е супер!
              Мерси , и се извинявам, за закъснението , но просто мислих, че ще успея по-рано ...

              @ milentv: еми как ... все още планирам за фестивала Guca / Сърбия .. също така, Harley Davidson @ Faakersee началото на Септември както и Africa Twin Meeting средата на септември в Германия ...
              Зарибен съм вече на 100% !! Днес даже си купих тенджари и посуда ... остана само котлон и съм истински мото пътешественик вече ... като големите в тоя Форум
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

                това е написал Faca

                Прибрах се !
                Не успях да го направя до Португалия ... стигнах до 100км след Барселона, когато жестоката истина , че нямам достатъчно време ме достигна.
                Стоях там на морето 2 дни ... и за 3 се прибрах ... щото ми дотъпя ....
                Снимки и разказа утре ...
                Мотора се справи перфектно, но все пак искам да го насеча на парчета ... най-вече заради отвратителната седалка ....
                Направи ми само проблем , че му спря километража ... явно охлювчето здаде багажа ... щото жилото си е наред.
                Навъртях 4600км ...
                Ето , че започва ... Дългия път на Ляво.
                Станах сутринта към 8 и с никакво желание започнах да си оправям багажа.
                В стаята ми още ухаеше на гаджето която се изнесе рано рано сутринта, което ме наведе на
                странни мисли, да отложа с 1 ден ... да я видя още веднъж преди да тръгна.
                Без да бързам си събрах багажа ... облякох се ... и тъкмо тръгвам да излизам от вратата ....
                и какво да видя ... почна да вали дъжд! До сега никога не бях карал на дъжд ... но както всички
                знаем винаги има 1ви път.
                Отварям , топ касата, да вадя панталоните за дъжд ... почвам да ги слагам ... и то спира.
                Явно ми върви
                Нищо не съм забравил .... даже картите на навигацията си качих .. да не губя време по къмпингите
                Звънкам на гаджето да я питам къде точно работи ... пускам навигацията ... и не го намирам.
                Звънкам пак ... и пак немога да го намеря в Гармина... гледам по обстойно ... то и аз съм на средата на полето,
                не съм качил картата на Виена. Намерих адреса и газ ... да ама той в противоположна посока.
                Бърза раздяла ... и давам газ ...още на излизане от Виена си тегля големите майни, че не си претапицирах
                седалката като хората ... почва да ме боли задника , а съм минал тепърва 20км ...
                Газ ... с 100 ... и на всеки 100км спиране за бърза почивка.
                Стигнах до Грац ... спрях на една отбивка и мисля ... какво майка си търся във Villach ?
                Газ към Словения .... Celje, Ljubljana ... и преди Kopar към Triest.
                Снимка за спомен на австрииско словенската граница ... 7,5€ за 7 дни винетка ... и газ по
                най-гладките магистрали.


                След 3 часа ... снимка за спомен на влизане в Италия ... и газ към центъра на Triest.


                Там културен шок ... мотори ... лудница.... мотори. Изпреварваха ме машини които не съм и виждал
                на картинка от дъвка Турбо!







                Видях , че на центъра няма шанс да се паркирам с мотора , пък и жегата ме трепеше.
                Първия къмпинг ... 20км ... газ .... обаче го изпуснах ... и така спах 5км по-нагоре в Словения
                Пристигам там ... спирам до една кола , обръщам се ... Пазарджик ...баси българите .. навсякъде.
                Дойдеха БРАТЯТА .. почнаха нещо да ми обясняват ... от което най-интересното беше:
                "НЕ Спирай при Румънците по-надолу в къмпинга ... спи тук до рецепцията."

                Оправих си бивака (така ще го нарим, щото по-голям хаус не бях виждал) разтоварих куфарите и газ към Triest.

                По пътя спирах няколко пъти да снимам ... защото гледката направо беше невероятна.











                В Triest съм ходил само 1 път и беше зима т.е. студ и вятър ... значи сега беше момента да се разходя малко и да хапна.
                Карайки заедно с лудницата от мотори в града, стигнах до центъра, намерих веднага МОТО-паркинг ... точно до едно кафенце.

                Хората от кафето ме гледат странно, единия нещо ме пита , ама италианския никога не ми е бил силен ... и карам да повтори
                на англииски.
                Въпроса много ме засегна: "Абе тоя мотор не е много стар?"
                Аз си мисля: "Как стар , ти луд ли си ... абитуриент е тая година" , но отговарям ... "Еми малко .. но кара още!"
                Оставям си маратонките на него и газ пеша към центъра да ям... обикалям тия улици ... СНИМАМ ... и не намирам пицарията от оная
                зима.










                Тия 2те баби си говореха нещо за ... краставици ... и едната показа, колко си мислила , че е била голяма краставицата в градината на човека от фонтана:





                Мото/Веспа!!







                Накрая минавам покрай едно капанче , гледам сервитьора ме гледа лошо ... тук ще е !
                "Какво ще ми предложите за ядене?"
                "ОбичаШ ли свинско?"
                "Do I look like someone who likes СВИНСКО?" с усмивка на лицето.
                "Ok , Имам нещо за теб ... свинско със зеле"
                "Давай го!"

                Това беше наистина най-доброто свинско което бях ял през живота си!

                "Tutto bene?"
                "Perfecto! ... Десерт?"
                "Strudel from Apple"
                "Give it to me!".


                Така си мислих , че ще завърши всичко тази вечер ... и си тръгнах към Словения.


                Забравих клипчето което направих на отиване от Словения ... покрай морето:


                Да ама карам през едно от последните Италиански села ... и някакви викове ме карат да спра. Гледам малка писта .. като картинг
                някакви диваци дрифтират ... има коментатор ... всички се кефят ... айде и там 30мин .... ето клипче ...




                Тръгвам вече разбит да се прибирам ... но едно село по-натам на Плаца .. движение , танци .. народ ... бири!
                Спирам .. гледам... показват разни танци ... айде ще пия една КОЛА ,... че тия 2 бири ми дойдеха в повече след цял ден каране.
                Снимах ... правих клипчета ... направо Италия ме спечели!



                Край на Ден 1!
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #9
                  От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

                  по принцип с копи и пейст нещата се получават
                  можеш да продължиш и сам нататък, интересно пътуване
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

                    "Въпроса много ме засегна: "Абе тоя мотор не е много стар?"
                    Аз си мисля: "Как стар , ти луд ли си ... абитуриент е тая година" , но отговарям ... "Еми малко .. но кара още!" "

                    На такива : "Абе тя и майка ти също е стара, ама си я обичаш ! "

                    Коментар


                    • #11
                      От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

                      За годините на мотора ми изобщо не се ядосвам. Даже се кефя , че карам такава легенда.
                      Още в Словения , спрях на един паркинг да хапна и да почина малко.
                      Заговорих се с Италианец от Торино , който ми разказа как 198*г. пътувал с Moto-Vespa до Мароко ...
                      Като се загледа в мотора ми ... каза : "Майсторите казват, че този мотор няма убиване"

                      В къмпинга до Genova където преспах (по-натам ще пиша) ... говорих с французин , който ми обясни , че на времето пътувал някъде в Африка с мотор като моя ... жена му , пък била със Super Tenere ..
                      По-натам на Италиано-Френската граница, пак французин ми обясни на френски с много жестове , че на времето ... махайки с ръка ... явно много одавна е било ... имал Africa Twin ... и единственото което разбрах , беше Great Bike!

                      Аз от моя останах доволен ... имайки впредвид , че единственото нещо което съм сменял откакто го купих е маслото, масления филтър и въздушния ... горивния още не съм ... а вече му навъртях 10 000км този сезон , единственото което се счупи беше охлюва на километража ... който имам резервен в нас
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #12
                        От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

                        Браво! Чакаме още! А за охлюва.....за 20 години все нещо е редно да се счупи Слагай новия и след 20 години пак .....
                        Yamaha XT​M600E '98
                        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                        Коментар


                        • #13
                          От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

                          Ден 2ри:

                          Сутринта станах ... крив крив!
                          Събрах багажа , за отрицателно време (час и половина!)
                          Снимах си бивака:

                          Снимах къмпинга ... помогнах на едни новодошли да си опънат палатката, че не знаеха как ...




                          Тръгнах ... но след 500м започна да пръска ... и после да вали!





                          А аз в едно задръстване , точно до селото с танците от миналата вечер ... мани мани .. хората ме съжалиха!
                          Спрях под един мост , да облеча панталоните и якето за дъжд. Снимам мотора отзад и си мисля:
                          "Добре де, има лепенка 'Аз обичам Баничка и Боза' не 'Искам да карам в Дъжд!'.



                          Докато ги облека и тръгна ... дъжда спря. Айде сваляй якето.
                          Карам 2км по магистралата и пак заваля ... намокри ми Мото-Якето ... айде пак под един мост ...
                          Докато се облека и тръгна пак спря ...направо ми скъса нервите.
                          Карах с посока Венеция. По магистралата!
                          Да ама , нещо спре да ме кефи ...скука стана ... и слязох на някакво село.
                          (Започнах да записвам "Стъпки" в GPS-a ,но не мога да ги сваля нещо на MapSource-a ... някой да помогне)





                          От там ... часове през други села ... докато най-накрая се докопах до някакво градче където имаше магазин,
                          да презаредя малко сили. Вода , 2 праскови ... да измия очите с някоя красива италианка... и така.
                          Там видях разликата между Италианката и Австрииката (понеже немога да сравнявам с нашенки)
                          Австрииката:
                          Задава се от главната улица. Дава мигач ... чака 5 минути да минат всички пешеходци , коли, каруци ... да
                          прелетят всички самолети и тогава влиза в паркинга. Търси 5 минути място на празния паркинг,
                          следователно спира на края му! 2 минути сваля колан, вкарва на Паркинг (щото няма книжка за ръчка изкарала е само за автомат)
                          дърпа ръчна ... щото на тоя идеално прав паркинг , може да стане чудо и да излезе оза паркинг) ... още половин час вади ключа който
                          има ключодържател на всички партии в Австрия + 2 на Hello Kitty! ... заключва с дистанционното, проверява всички врати и тогава
                          тръгва към магазина.

                          Италианката: Кара одрънкано Пунто ... влиза в паркинга с по-голяма скорост, отколкото е карала до преди него.
                          Спира на сянка пред входа на магазина, без да и дреме , че пречи на всички ... оставя колата оключена , ключовете вътре ...
                          врътва "адския" си задник ... и влиза в магазина, и оставя такива като мен , дето пият вода ... да им се стича по тениската
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • #14
                            От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

                            Да беше снимал "адския".

                            Ся трябва да ходим до там. Поне координати на въпросния паркинг имаш ли?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Long Way Left - Как не стигнах до Порругалия, а "само" до Tarragona

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Да беше снимал "адския".

                              Ся трябва да ходим до там. Поне координати на въпросния паркинг имаш ли?
                              Е-е-е сега, какви снимки искаш? Не прочете ли че му се е стичало по тениската, а не по фотоапарата.
                              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                              Walter Rohrl
                              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X