Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

    Оня ден, в четвъртък, ми се наложи да отскоча до Пазарджик. Яхнах си хондичката и препуснах, с идеята да се прибера в Бургас до 20.00 чаяса. Нали е четвъртък, да не пропусна поредната сбирка на бургаските мотористи, на „Гъбката”.
    Към 3-4 часа, приключих с работата си и вече усещах вкуса на кафето в Пловдив, с Вальо (Drukman), когато ми съобщиха, че на другия ден, по обяд, трябва отново да съм в Пазарджик... Какво толкова, ще остана в Пазарджик, ще пием кафе с Влади (ВладиЧ). А е жега, жега, каквато може да бъде само в този район, по това време на годината.
    Звъня на Влади:
    -Здрасти, Влади! Хайде на кафе.
    -С мотора ли си, и аз ще дойда с мотора.
    -Влади, само избери заведението в Пазарджик с най-добрия климатик.
    -Чакай ме на „Шела”!
    Влади зарежда и тръгваме на кафе с климатик, някъде към края на града. Излизаме от Пазарджик... Пътят прав като конец... Минаваме едно две селца. Вероятно в селските кръчми няма климатици. Навлизаме в планината. Завой след завой. Къде ли ще е това кафе с добър климатик?
    Влади подава мигач и спира. Слизаме от моторите. Покавзва ми скалите отсреща. Там се е катерил много пъти. В една дупка са заварили две пухкави орлета, колкото кокошки. Показвам ми юмрукът си, такива им били главичките и зяпали: Га-га... Били го взели за майка си, чакали да ги нахрани... А орелът, бащата, или майката, бил огромен и кръжал над тях. Ще питам Бат Димо, дали в района гнездят белоглави, брадати, или египетски лешояди...
    Яхваме моторите и продължаваме. Отново завои, завои и все нагоре. Всъщност жегата вече я няма, чувства се планинския хлад.
    Спираме пак.
    Гледката е невероятна – цялата Горно-тракийска низина е в краката ни. А наоколо малини и боровинки... Омазваме се до уши, от лакомия...
    След още няколко завоя пред нас се ширва вода. Голямо и гладко езеро, си стои там горе, като измислено. Познато ми е, идвал съм тук преди много години... Разбира се, това е единствения язовир с две стени - Белмекен. Обикаляме го бавно, за да се накефим на прекрасните гледки и се спускаме към Юндола. Разминаваме се с малки групички скиори, с летни ски, на колелца...
    Хапваме набързо по две огромни кюфтета в Юндола и продължаваме надолу, към Велинград.
    Иво (ivied) ни посреща усмихнат, с неизменната си лула в ръка:
    -Сваляйте тези якета, напълнил съм басейна, барът е зареден.
    -Ама ние само за кафе...
    Сядаме край басейнчетата на сладка раздумка. Готина компания! Невероятно кафе, при това с „Михалковска” вода... Животът е прекрасен!
    Неусетно се здрачава. Тръгваме отново.
    На кръговото, на входа на Пазарджик, бип-бип, махане с ръка, разделяме се. Аз отпрашвам за Пловдив, на кафе с Вальо... пак до сутринта...
    Последно редактирано от giorgio; 30-08-09, 17:29.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

    Много як разказ но ако имаше снимки ....

    Коментар


    • #3
      До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

      Пазарджик а не Пазрджик-при това пет пъти-пет бири.

      Да беше казал че ще идваш да ти дам диск от събора на ЛР-на х.Бунтовна.
      . LRE Bulgaria.
      RRC SE V8 91г.

      Коментар


      • #4
        До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

        Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
        Пазарджик а не Пазрджик-при това пет пъти-пет бири...
        Вярно!
        "А"-то на клавиатурата ми се дъни, а кой да гледа какво излиза ма екрана... :0

        Оправих ги "а"-тата.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

          Пак като не си поискал кафе-фрапе от Владича ...
          и не че се залежах, ама завиждам за тегела
          http://vbox7.com/play:84ee5e6e

          Коментар


          • #6
            До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

            Не успяхме и 200 км да направим...
            Следващият път си носи фотоапарата! Ще удължим малко маршрута и след Сестримо, Чаира, яз Белмекен, Юндола и Велинград ще минем, и през Ракитово, яз Батак, Дъното и Свети Константин, та маршрута да е над 200 км.
            А пък някой път за десерт ще направим Пазарджик, Батак, Превала, Картела, Доспат, Триград, Девин, Михалково, Кричим, за да се порадваш на красотите из Родопите. Много завои, много моторджийско, много язовири и много красота!
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

              Владич, ако продължаваш да пишеш такива неща спирам да чета форума
              Имам забрана от докторите за мотори до нова година,
              а днес например се събуждам на Обзор да зареждам бензин
              по халат и джапанки ама нямам кеш ...
              http://vbox7.com/play:84ee5e6e

              Коментар


              • #8
                До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

                Джиорджо,

                Питам се,ако беше поискал на бира и мезе с климатик да те заведе ВладиЧ....къде ли щяхте да спрете?!....най-вероятно Триград.

                Супер е разказа....Благодаря!....ама не забравяй фото-то другия път.


                Поздрави,
                търся си подписа....

                Коментар


                • #9
                  До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

                  Мони, в последно време наблюдавам, че повечето колеги пускат по много снимки, а разказът им се свежда до 2-3 реда. Много малко са обаче снимките, които не се нуждаят от коментар, т.е. те самите разказват. Такива снимки изискват майсторство и разбира се, късмет.

                  Това тук е опит да обърна тенденцията, като покажа, че може да се разказва и без снимки.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

                    И що, не дойдохте при мен до Доспат ...???

                    Такова кафе щях да ви врътна .... поне, до Събота щеше да ви държи ...

                    А климатика .... си е естествен ..... за две седмици температурата не се е вдигала повече от 22 градуса ...
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Климатиците в Пазарджик, или кафе след кафе. (разказ без картинки)

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      И що, не дойдохте при мен до Доспат ...??? ...
                      Щото посред нощите, докато си пиехме кафето с Вальо, научих, че си там, както и за проблемите ти с хидродинамиката...
                      Последно редактирано от giorgio; 31-08-09, 17:36.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X