Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Западни Родопи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Западни Родопи.

    Минах днес един маршрут, който много ми хареса. Много завои, много асфалт, и към 15 км черно, което беше черешката на тортата.
    Днес го раздавах самотен родопски ездач. Инициативата за този маршрут беше на Ники Ламбрев, който го мина ден преди мен. Маршрута ми беше Величково - Пазарджик - Доспат - Барутин - Црънча - Ваклиново - Кочан - Сатовча - Гърмен - Скребатно - Осиково - Рибново - Филипово - Места, а от там Якоруда - Юндола - Белово и т.н. Между Црънча и Ваклиново беше въпросният към 15 км офроуд с преминаването и на две реки. На по-голямата река, когато я прегазих видях, че в момента правят мост през нея. Още не е готов, обаче за преминаване. Ето малко снимки.

    Край град Доспат.


    Град Доспат, а в ляво стената на язовир Доспат. Колко малка стена, а какъв голям язовир.


    Вече съм на черният път от Црънча към Ваклиново.


    В далечината Ваклиново.


    Спускам се надолу към реките.


    Родопи.


    Вече съм преминал реките и се изкачвам към Ваклиново. На баира отсреща е Црънча. Виждат се части от пътя, по който слязох долу до реките.


    БМВ в Западни Родопи.


    Къща в Марчево - община Гърмен.


    Долината на река Места. На заден план Пирин.


    Нагоре по пътя към Осиково и Рибново.


    По пътя.


    Есен в Осиково.


    Рибново.


    По пътя Рибново - Места. Есен.


    Западни Родопи. Части от пътя Рибново - Места.


    В дъното на снимката - Места.


    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    Есента е най-красивия сезон в милата ни татковина.

    Благодаря за споделените снимки!
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Супер шарения, страхотен е наистина този сезон!
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        Маршрутът е топ, снимките също. Мерси Владич, затова че споделяш и че постоянно ми даваш идеи
        как ли не съм ги въртял тия прекрасни Родопи , за Црънчани и Ваклиново не ми е хрумвало

        Коментар


        • #5
          Ами тези 15 километра между Црънча и Ваклиново затварят маршрута и го правят кръгов. Вярно, че е офроуд, но не е, кой знае, колко тежък и сложен, а и моста над по-голямата река в момента го правят, и е почти готов. Всичко друго е асфалт.
          Там край този нов мост имах интересно приключение. Минах аз през реката по край работниците, които правеха моста и хванах серпентините отсреща към Ваклиново. Работниците започнаха да викат и да махат по мен. Брей - рекох си - Тия хора как се кефят на офроудъра Дедо Влади.... Обаче нещо започна да тропа и да стърже по мотора. Нещо стана с мотора - пак си рекох, - но не спирам защото беше стръмно и неудобно за спиране, а давам яко газ по серпентините нагоре. Като излезнах горе пред Ваклиново започна асфалт и веднага спрях. И какво да видя. Накакъв клон, бая дебел, почти 3-4 см и към 50 см дълъг се забил между долният ролбар и алуминиевата защита на картера и се влачи, като рало край мотора. Чак сега разбрах, за какво са викали работниците, а аз мислех, че ми се кефят, какъв съм велик офроудър...
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            Хааах, голям смях ме напуши, щото си го представих това с клона докато се движи, казваш, няма кво да се спира за едното стържене.

            Коментар


            • #7
              Много яки снимки!
              С Клона уби рибата, то си стърже аз си карам....

              Коментар


              • #8
                То БМВ - винаги стърже 🤣😂🤣
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Чак сега разбрах, за какво са викали работниците, а аз мислех, че ми се кефят, какъв съм велик офроудър...
                  Голям си ВладиЧ
                  Другата седмица го дават топло време. Я измисли маршрут и да идвам
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • #10
                    Владич, страхотни маршрути съчиняваш. Не е заспал духът на първооткривателя.

                    Коментар


                    • #11
                      Темата е за западни Родопи. Да я продължим с вчерашното каране. Малко преди Сърница, когато идваш от към Велинград има отбивка в дясно точно при горският пункт. От там тръгва път, който стига до Ковачевица от другата страна на планината. В началото е асфалт към 10 км и се качва до горското стопанство Ранча. От там започва офроудът, който стига до Ковачевица. В началото е малко по-тежък офроуд, към 10 км, а после става по лек пътя. Минава се и през още едно горско стопанство. От там по картата след второто горско стопанство го дават асфалт и наистина има асфалт, но той е от времето, когато аз съм членувал в пионерската организация Септемврийче.. Така че това също е офроуд. Истинският асфалт започва чак след последните къщи на Ковачевица.
                      Ще кача малко снимки, за да се насладите на невероятната красота на есенните Родопи, на Ковачевица и Лещен.

                      По пътя от Велинград към Сърница.


                      Родопи.


                      Вече съм над 1600 м нмв по черното към Ковачевица.


                      Родопи.


                      Спускам надолу. Вече съм по-ниско.


                      Есенни Родопи.


                      Вече съм над Ковачевица.


                      Ковачевица.


                      Част от главната улица на Ковачевица.


                      Църквата на Ковачевица.


                      Това вече е Лещен.


                      Пейзаж от Лещен.


                      Къща в Лещен.


                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X