Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко офроуд из Пирин планина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко офроуд из Пирин планина.


    Ще започна с една снимка от Родопите, защото пътя ми към Пирин беше от там. Язовир Доспат край Сърница.


    Начало на прохода Попови ливади гледан от към град Гоце Делчев.


    Центъра на село Пирин. От тук започва черното. Склуптурата е момата целува ръката на змея, за да го умилостиви. Но като водяхме как се кефи змея решихме, че момата целува нещо друго!


    По черно из Пирин.


    Части от Пирин планина.


    Групата по черно из Пирин.


    Маршрутът който си бяхме избрали беше село Пирин - Кашина - Любовище. Тук на тази снимка разбрахме че на някое кръстовище в гората сме се объркали, та за това слязохме в Горно Спанчево.


    От Горно Спанчево се прехвърлихме по получер път към Голешево и от там чисто черно към хижа Славянка. Минахме половината път до хижата и нагазихме яко в джоджана. Оказа се че от тук нататък може да се мине само с кросови мотори.


    Паметникът на Гоце Делчев на върха на прохода Попови ливади. Много як проход с разкошни завои. Този път го минахме и в двете посоки.


    Върха на прохода Попови ливади (Папаз чаир).


    В далечината град Гоце Делчев. Поглед от прохода.


    Град Гоце Делчев.

    И накрая да благодаря на колегите Панайот и Пламен от Сандански, които ни помогнаха да осъществим тази разходка.


    Последно редактирано от ВладиЧ; 31-07-22, 12:16.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    Браво бе Владич, яка разходка и готини снимки.
    Аз също харесвам прохода попови ливади, много приятни широки завои и още по важно- хубава настилка..

    Коментар


    • #3
      Браво ,красива и приятна разходка

      Коментар


      • #4
        От хижа Славянка не се ли излиза на с. Парил?
        преди 2 години го минах с Доминатора+ 25кила багаж като част от 7-дневния ми преход от Петрич до Резово по южната граница.

        Верно, малко е тегаво, но когато не знаеш за какво става дума - минаваш

        Ето и темата за Парилската седловина:
        https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8%D0%BD%D0%B0


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200723_123129725_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:704.6 КБ ID:6881135 ​​​​​​

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200723_123125989_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:785.4 КБ ID:6881133

        Това май е мястото, дето сте се снимали преди х. Славянка. После завой надясно и газ!
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от p-pleven; 01-08-22, 07:27.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          Според момчетата от Сандански, с които заедно карахме тоя път към хижа Славянка бил по-лек от другия от Пирин към Горно Спанчево, който минахме преди това. Действителността, обаче се оказа съвсем друга. Явно дъждовете му бяха видели сметката на тоя път. Нищо общо с твоите снимки. И момчетата от Сандански бяха изненадани. Казаха, че никога не е бил толкова зле тоя път, а и те са го минавали по-рано. И пътя към Голешево не само, че не е асфалтиран и подновен, ами вече половината от него си е станал чист офроуд.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            От Голешево е зле, но се минава и става до "беседката" от която се завива надясно за Парилската седловина.

            Снимките са доста преди отклонението за Парилската седловина.

            То и самата "беседка" не знам дали съществува, но имах трак и на маркера зор различих някакви дървени останки в шубраците, а и самия път в ортв момент не се вижда от тия шубраци, докато песачливия "направо" подмамва. Той реално също води до Парил, ама няма достоверно инфо за какво става дума.

        • #6
          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение

          Верно, малко е тегаво, но когато не знаеш за какво става дума - минаваш
          Преди години си го бях заплюл този маршрут за минаване с… чоперия.
          Незнанието нямаше да помогне дори ако не е бил изровен от порои така, както е сега

          Аз тогава бях с очакванията че целият път е подобен на Петрово - Голешево.
          Това обаче далеч не е така, не е било и съвсем сигурно няма да бъде.

          Враг усраине

          Коментар


          • #7
            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8%D1%82%D0%B5
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              О, да! Първите снимки пресъздават атмосферата.


              Още малко представа., макар че "веселата част", дето минавах върху дървените трупи, положени в коловозите нямаше техническа и емоционална възможност за снимане:


              Част от пътя след х. Славянка


              Ей това чешме след х. Славянка стигне ли се - зора е минал. Чешмето е след превала, след коловозите. Преди превала само газ, не съм връщал масура и спрях единствено горе за разузнаване как да мина "понтона". Имаше етап, дето фара осветяваше пътя, не че не се виждаше, но бе адски забутано. Допълнителен стимул, като си помисли човек, че тука не иска да остане. Само газ! Евала на моторетката, че ме издрапа, а и задната гума беше почти нова.



              Магистралата след х.. Славянка:



              Пред с. Парил, уастъка преди насипаните камъни, има ги в снимкит на колегата:



              С. Парил:

              Последно редактирано от p-pleven; 01-08-22, 07:45.

            • gabocvet
              gabocvet коментира
              Редактиране на коментар
              Деге пипни си снимките, моля.

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              И при мен слики от Петьо - нихт!
              Тези от линка са си ОК, мерси за което.

          • #8
            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            преди 2 години го минах с Доминатора+ 25кила багаж като част от 7-дневния ми преход от Петрич до Резово по южната граница.

            Верно, малко е тегаво, но когато не знаеш за какво става дума - минаваш
            Сега не се минава с Доминатор. Единия от групата миналата година е минавал пеша по този път. Според него е било като за лек автомобил. Сега е рай за луди ендуристи и кросаци
            Вярвай ми,аз не съм от плашливите но там бих се пробвал само с леко ендуро!
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Това там ми прилича на Априлци - Тъжа, от северната страна.
              С по-малко камъни но пък с яки ровове от пороите.
              Ако бях тръгнал с чопера едно време щеше да бъде забавно.
              Иначе и аз попадах в нет-а на подобни напъни за изграждане и затова съм останал с впечатлението, че все пак е имало някакъв път.
              Обаче човек докато не види с очите си просто не е същото.

            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Ето една хубава снимка и кратко видео от там с GS800 и втори човек на мотора от Парил към Голешево, което ми се струва е по-тегавата посока: https://www.facebook.com/groups/road...0341035970010/

              Гледам, че отдолу съм коментирал със снимките, дето не се виждат тук

            • pansim
              pansim коментира
              Редактиране на коментар
              Значи...това което е на видеото, си е магистрала в сравнение със сегашното състояние на пътя. Това от мен по темата.

          • #9
            Да, лошия участък е ( беше де, тогава 18 година ) от табелата на превала до Парил.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X