Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка из Родопите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка из Родопите.

    Снегът вече е високо. Пътищата в планината, около 1000-1300 м нмв, почти се изчистиха от пясъка, даже извънредното положение, и то приключи. И така реших да пообиколя Родопите. Маршрутът ми е почти стандартен. Величково (край Пазарджик), язовир Батак и от Превала нагоре към Доспат, Девин, Михалково, Кричим и пак към Пазарджик. Първият опит направих в неделя, така че първите снимки ще бъдат от язовир Батак. Минах най-напред през Дебращица, курорта Свети Константин и Дъното.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    Язовир Батак сниман от Дъното.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      Чакаме с нетърпение !
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        То и аз чакам, но не ще да качва, това което съм написал и снимките.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          Нищо не става. Изтри цялата тема и камара снимки. Не знам какво са направили с тоя тъп сайт. Не ми се пише отново един час.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            Нищо не става. Изтри цялата тема и камара снимки. Не знам какво са направили с тоя тъп сайт. Не ми се пише отново един час.
            Не пиши директно в какъвто и да е сайт! Повече от няколко изречения. Вече е доста тегаво. Пиши си на компа и после го прехвърляй.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Снегът вече е високо. Пътищата в планината, около 1000-1300 м нмв, почти се изчистиха от пясъка, даже извънредното положение, и то приключи. И така реших да пообиколя Родопите. Маршрутът ми е почти стандартен. Величково (край Пазарджик), язовир Батак и от Превала нагоре към Доспат, Девин, Михалково, Кричим и пак към Пазарджик. Първият опит направих в неделя, така че първите снимки ще бъдат от язовир Батак. Минах най-напред през Дебращица, курорта Свети Константин и Дъното.
              Язовир Батак сниман от Дъното.


              Язовир Батак. На заден план Рила.

              Времето беше прекрасно и навсякъде имаше тълпи народ, и камара коли повечето със софийски номера. Аз хич не обичам калабалъка, особено, когато карам да ми се пречкат разни тенекии по завоите. Разбрах, че няма да се получи разходката и обърнах мотора към Пазарджик. На връщане минах през Ракитово и дефилето над Варвара. Ето една снимка от там.


              Скалите над гара Цепина.
              Последно редактирано от ВладиЧ; 13-05-20, 19:10.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                До тук добре... Както казал един, който падал от един небостъргач и стигнал до десетия етаж... Ами от тук нататък?!?!
                Ще напиша и опитам да кача пак всичко и ако пак го изтрие повече няма да стъпя в този сайт.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  Вчера ( вторник) делничен ден пак потеглих, за да си направя разходката, която отложих в неделя. Потеглих направо през Септември - Варвара по дефилето към Велинград. Отбих се през Ракитово и от там Цигов чарк.


                  Вили при курорта Цигов чарк.


                  БМВ-то пред язовир Батак. В ляво част от Цигов чарк.

                  От Превала тръгнах нагоре по прохода към Доспат. На Картела над 1600 м нмв имаше тук, там сняг под боровете, но пътя беше сух и сравнително чист от пясък.


                  Гледка от язовир Голям Беглик.


                  Наближавам язовир Доспат. В дъното град Доспат.


                  Язовир Доспат.

                  От Доспат тръгнах към Девин. Над града имаше място с панорамна гледка, която не пропуснах.


                  Родопи. В дъното се вижда Рила.... Оказа се, че не е Рила, а Боздаг в Гърция. Благодаря на колегата за информацията.
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 14-05-20, 16:51.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    След Доспат минах през Борино и продължих в посока Тешел.


                    Родопски пътища.


                    Удоволствие е да се кара из Родопите!


                    Поглед към Гьоврен.


                    Родопски пейзаж.

                    През Тешел и Грохотно продължих към Девин. От там свих към Михалково. Девин - Михалково - Кричим са направили чисто нов път с перфектен асфалт. Разчистили са и площадки, от които се гледа панорамата и се виждат части от язовирите по каскадата в по-ниското. Всичко това съчетано с много слабият трафик в делничният ден направи преживяването, кефа и релакса от тази разходка невероятни.


                    Задният край (началото) на язовир Цанков камък. В дъното части от Михалково.


                    Гледки към част от Цанков камък.


                    Цанков камък.


                    Това вече е гледка от язовир Въча, бивш Антонивановци.


                    Паметникът на Антонивановци на другият бряг на язовира.


                    Стената на язовир Въча.


                    Стената на язовир Кричим.


                    BMW R 1100 GS
                    Цялото пътуване извърших хей с тази моторетка. Близо 250 км невероятен кеф и релакс. Горе по високото миришеше на бор и зелена трева, а долу в ниското цъфтят акацийте, така че, и миризмите бяха прекрасни. Надявам се и вие да се изкефите, като погледате малко родопски красоти!
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 14-05-20, 16:55.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • p-pleven
                      p-pleven коментира
                      Редактиране на коментар
                      По време на карантината, по Великден, карайки през Кресненското дефиле се усещаше уханието на разцъфналите дървета! Нулевия трафик беше причина. Едвали ще го доживея някога пак...

                  • #11
                    Абсолютен разкош, обичам ги тези Родопи и изобщо Българските планини ми въздействат много силно.
                    Аз скитах малко из Кюстендилско този уикенд прикачвам малко снимки, твоите са по-хубави,но все пак Конявката планина, връх Виден и около Невестино
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #12
                      Благодаря сърдечно за труда и упоритостта със сайта !

                      П. П. Завиждам ти благородно..
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от Jimm Преглед на мнение
                        Абсолютен разкош, обичам ги тези Родопи и изобщо Българските планини ми въздействат много силно.
                        Аз скитах малко из Кюстендилско този уикенд прикачвам малко снимки, твоите са по-хубави,но все пак Конявката планина, връх Виден и около Невестино
                        По - долу под Кулата са божурите...

                        Коментар


                        • #14
                          Таке е, а пък точно под върхът е изумителната игликова поляна
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #15
                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение

                            Родопи. В дъното се вижда Рила.
                            Не че е някаква драма, пък и звуча малко като заядливо старче, но това е Боздаг в Гърция!

                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X