Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джулайско каране и карадерене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джулайско каране и карадерене

    Тоя Кен Хенсли уж е добър музикант, приятел на Бат Димо даже,
    а да вземе да направи Джулая тази година в сряда ... странна работа .
    Както и да е, след туй творчество, прощаваме му великодушно

    Който можа се измъкна от работа и взе отпуски, а които не можахме взехме да кроим как да я уйдурдисаме.
    Понеже ту от Комлука, ту от Гъбката хвърляхме погледи ( Бургас де ),
    по-далеч от Каварна недовидяхме. Хубаво място, хубави концерти, обаче феномена глава-камбана и тежък следобед в офиса хич не ми се понрави. Другия вариант за нашия общински плаж пак също не беше лош - градската управа за втора поредна година създава приятна атмосфера на брега за желаещите по-бурни емоции. Кусура обаче, който му намерихме, беше че хич няма да можем да покараме. Затова се спряхме на нещо средно като дистанция предвид обстоятелствата, и много добро като идейно попадение за целта - неопитомения плаж на Карадере.

    Казвам му на Жоро, ставаме към три за бензин, кафе и така нататъка, а той като взе да ми изпраща едни зловещи прогнози за времето във Варненско, направо си припомних каква априлската одисея ми подари туй чудно деренце
    Наложи се да го реконтрирам с хубави прогнози за Обзор и района, чак избор от дъждобрани му осигурих,
    кеф ти разгащеризон-блек, кеф ти ту-парт айтъм патешко жълто
    Човека обаче нали не е вчерашен ( даже някъде и модератор бил ) , патил е тук и там, та викна един приятел с джип за компания в случай че много се втечни положението по около плажа

    Ей тъй лягам ставам и три без нещо алармата на телефона ме изкара от някакви непонятни сънища, пакетирам се набързо и вадя коня на улицата.



    Опитах се и снимки да поцъкам, но четириногия ни страж се изплаши от необяснимото ми поведение, а светкавицата на автоматичното ми фотоапаратче ми попречи да запечатам добре пустотата на улицата.

    Стигам в уречения час пред гаража на Жоро, той готов и усмихнат до ушите, че и по-къси гащи - явно ми има доверие за дъждобрана Пазача на паркинга, един дядо бивш моторист ни гледаше с умиление, рязко повдигна бойния дух като ни прасна една снимка - просто съм длъжен да взема една каска и да го разходя малко човека, не се е качвал на японска машина.

    Полека навихме газчица в града, макар и културно ( то с какъвто се събереш такъв ставаш ). Движението слабо - само сънени шофьори, тук там някой малоумник. На ОМВ-то заварихме бодра смяна, не беше съвсем заспало, коли, автобуси, докарахме и мотори. Само дето момчето на колонките се обърка и ни поздрави с "Добър вечер" Заредихме кафета, напитки и бензинче както му е реда, дойде и осигуряващия джип с 'правилните гуми'. Получихме информацията, че положението на градския плаж се контролира от нашите хора, обсъдихме програмата и докато се разсъним отиде почти четири часа.

    Хайде пакетиране и газ, че не беше ясно чия прогноза ще излезе вярна.

    Почнаха едни капчици да прехвърлят, състезатели се появиха на изхода на града и отървахме нашия джип - хвана за Каблешково, а ние през главния път. Така и не се засякохме на Слънчев бряг впоследствие - скромната ни и разхвърляна формация налази прохода. Трафика там съвсем спадна, но си беше много влажно, росеше и карахме внимателно.
    Къде за радост, къде за утеха на душата блудна, се разминахме с поне пет шест мотора каращи в южна посока по туй време.
    Към Обзор вече като се поизправи пътя се проветрихме по-добре и се забързахме - взе да се развиделява. Очевидно най-песимистичния вариант - да ни пере дъжд до Горица и обезкуражени от калта да слезем на плажа с джипката посрамени, нямаше да го бъде. Стъпихме на черното след селото, чукнахме по снимка на старт финалната права и се пуснахме надолу към плажа.



    Лошите ми спомени от тая отсечка останаха само спомени, беше сухо и доста подравнено, коловози практически нямаше и слязохме бързо. Заветния плаж се оказа пълен с хора и палатки. Бързо различихме нашата компания по подредените мотори, паркирахме и започна бързо разгащване, поне аз, че позагрях от спускането.



    Сигурно е било пет и малко часа, поздравихме се с будната част от тайфата и се цопнах моментално.

    Страхотен кеф

    Поплувах, поплувах в търсене на изгрева, но се оказа че действително не съм на 25 и взех да разнообразявам стиловете и да редувам почивки. Тихо беше утрото, а когато от плажа се чуха възгласи и се раздаде музика се огледах и видях как Юлския Слънчо полека се подава Позяпах го неловко, стана ми като на концерта на Металика - сбъдваш си мечта, става ти нирванено, а за обстоятелствата няма място ...
    Обърнах към брега, поозорих се докато изляза, а навън ми стана доста хладничко.

    Нашите домакини от Карадере Тиим и техните гости бяха будни почти на 100 %.



    Изгрева беше яко насниман, кафето готово, а огъня разпален.







    Браво на хората успели да заделят време и средства идвайки от далеч за този субкултурен празник - видях мутри от Силистра, Панагюрище и София.







    Полафихме докато се топлех и сушах, жалко дето нямах повече време да опитам и от причината за ароматните миризми дето се разнесоха рано-рано. Понаду се и музичка, дива и грубичка. Претърпях и малко конструктивна критика за изтърканите гуми на мотора, а любезните домакини даже ми сервизираха настройките на предното окачване за нула време. Както казаха обаче - фактури не издават

    Слънцето съвсем се повдигна и тъй като се оказа, че само аз бързам за работа, се навлякох пак без да се разтакавам излишно търсейки къде са скрили бирата. Чао на компанията и газ по баира.





    Горе където беше избуял асфалта бяха плъзнали вече коли и камиони, къде туристи къде труженици, голям калабалък ...
    с навити крачоли и ръкави за проветрение се пуснах в навалицата.
    Къде поради количките дето оправят маркировката, къде поради ония беемвета с еднакви цифри дето им са номерата, пристигнах в офиса с десет минути закъснение,

    и мнооого удовлетворение


    Хубаво се отвори тоя юли,
    да му се ненадява човек как може да си спомни че е жив, вечно млад и пълен с хубави спомени

    Благодаря на тия, с които споделихме емоцията на джулайчето,
    и пожелавам на всички не-формалисти, мотористи и форумисти
    крепко здраве, много емоции от знойното лято,
    и да не престават с глупостите, че иначе сме за никъде,
    нали Жоро ?

    Ай слагайте слушалките:
    http://vbox7.com/play:e3ad0e0c


    п.п. и понеже имам агенти,
    угадих макар и късно защо толкоз експедитивно и качествено ми бе сервизиран мотоциклета - 'майсторите' бързали че работа ги чакала ...
    http://vbox7.com/play:84ee5e6e

  • #2
    До: Джулайско каране и карадерене

    Бравас на всички участници - видях както обичайните заподозрени, така и обичайни заподозрени

    Силен повод, силна група, силно повествование

    Коментар


    • #3
      До: Джулайско каране и карадерене

      Коце, като гледам в колко часа е пусната темата, май си се канел да посрещнеш изгрева и на 2-ри...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Джулайско каране и карадерене

        Е то за по-навреме се канех,
        но получих внезапно предложение на което нямаше как да откажа -
        ходихме на "Ледена Епоха 3" с детската градина и окъснях покрай тия детски смешки

        Туй онуй знаеш как е с времето като се занимаваш с приятни работи.
        Друго ако не, поне тоя път кучето беше нащрек за светкавици в два сутринта
        http://vbox7.com/play:84ee5e6e

        Коментар


        • #5
          До: Джулайско каране и карадерене

          Това се казва посрещане на изгрева - на принципа "Дойдох, видях, победих" А не като нас, цяла нощ да пием бири и да ядем скара

          Коментар


          • #6
            До: Джулайско каране и карадерене

            За малко слънцето да остане непосрещнато в Бургас - всички се пръснали насам - натам, размотават ми се без работа . И ние какво да правим, уважихме приятелчето на приятеля (Джон Лоутън е аверчето, не Кен ), после уважихме и останалите, пък по-сериозните им делигирах правa да уважат и Слънцето, а аз за срамотиите го видях доста по-късно след изгрева
            Кара дере ... май ще трябва да се ходи и натам ...

            Коментар


            • #7
              До: Джулайско каране и карадерене

              Много ми хареса разказа в картинки! С чудесна джулайска атмосфера ! Само да те поправя, че освен почти международното участие, е имало и севлиевско, като гледам. При това качествено !

              Коментар


              • #8
                До: Джулайско каране и карадерене

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                ... А не като нас, цяла нощ да пием бири и да ядем скара ...
                Ванка, исках и аз така, ама пуста сряда ...

                Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
                За малко слънцето да остане непосрещнато в Бургас - всички се пръснали насам - натам, размотават ми се без работа . И ние какво да правим, уважихме приятелчето на приятеля (Джон Лоутън е аверчето, не Кен ), после уважихме и останалите, пък по-сериозните им делигирах правa да уважат и Слънцето, а аз за срамотиите го видях доста по-късно след изгрева
                Кара дере ... май ще трябва да се ходи и натам ...
                И ти като мене май знаеш че няма пълно щастие, ама все се пробваш

                Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
                Много ми хареса разказа в картинки! С чудесна джулайска атмосфера ! Само да те поправя, че освен почти международното участие, е имало и севлиевско, като гледам. При това качествено !
                Вики, приемам критиката - с туй бързане за работа и с хората пропуснах да се запозная, и стомаха ми се разсърди
                http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X