Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Орлова чука и карането "по правата на завоя"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Орлова чука и карането "по правата на завоя"

    Ще си позволя да пусна отделна тема относно мероприятието на Орлова чука. Както и очаквах беше прекрасно. Пътуването няма да описвам, щото хора от всички краища на България и всеки е пътувал по различни пътища с различни родни красоти. Та минавам направо на "купона". Като масовка - около 20 мотора /ама ако питате на Лукойл в Бяла сме били поне 100 /. Като място - ами Орлова чука. Понеже всяка година ходя поне веднъж на това вълшебно място, тази година останах наистина очарован от новите собственици на хижата и пещерата /ако въобще може да се каже "собственик на пещера"/. Мястото беше много чисто, с поставени на много места кошове за боклук, които сутрин задължително се изхвърлят. Въпреки многобройните туристи, които минават през това място аз лично не видях някъде боклуци, което означава, че се поддържа. Самата хижа е ремонтирана и изглежда по съвсем човешки начин. Браво на всички, които се грижат за това място, защото предишните собственици - една леля, на която няма да споменавам името от гр.Две могили си бяха страшни мърлячи търсещи само как да спечелят пари, без да вложат нищо. Сега е съвсем различно, а нощувката пак си е 10 лева.



    Ние разбирасе не спахме в хижата, а само на палатки, които още с пристигането разпънахме в сянката на горичката.





    След това естествено започна и разгъването на масите, които бяха оставени пред кафето към хижата, щото някои бяха доста гладни.





    Пристигна и вълшебната течност, заради която по-късно ще стане ясно какви мъдрости произлазоха относно управлението на мотор.



    След като всичко беше доставено на място веднага се разпределиха и задълженията. Оформиха се няколко групи.
    Първата и най - важна група - на готвачите.





    Тъй като почти винаги съм в тази група трябваше да оставя апарата, че имаше цял куп гладни гърла.
    Втората и не толкова важна група - на пиячите





    Ама някои бяха толкова жадни, та чак очите щяха да си извадят.



    Естествено където има готвачи, пиячи се появяват и какво.......карачи. Ето точно това е третата група. Тази група тръгна на разходка из забележителностите в района - крепостта при с.Червен, Ивановските скални манастири и прекрасната природа.
    Малко прически преди път и хайде на моторите







    А ние от първата група..............ами то нямахме избор.



    Появи се по едно време и една малка четвърта групичка, на която дължим тези красоти от самата Орлова чука.













    Красоти, красоти, а ние продължавахме да си готвим, но около 18.00 часа приключиха и нашите мъки.



    Така около 19.00 часа се събрахме всички групи. Аз лично прибрах фотоапарата, защото при наличието на онази течност предстоеше нещо, на което човек никога не знае какъв ще е края. Започнаха сладки приказки, други сладки неща и тук около 23.00 часа дойде ред на онази част от заглавието на темата "правата на завоя".
    Главен мъдрец беше "дядо" Иван



    Та ето какво ще рече това - "Значи караш мотор, наближава завой, изчисляваш с каква скорост да влезеш в него и след това караш само по правата на завоя и така излизаш. С една уговорка, че има някои завои дето са криви" Нишо не разбрахте нали. Напълно нормално, щото и аз въпреки че слушах дискусията около един час, не можах да разбера за какво иде реч, ама нали ви казах, че онази течност е "вълшебна" и ражда "вълшебни мисли". Все пак така не се бях смял от много, много време. Така приключи и всичко около 01.00 часа. Пропускам подробностите за периода 01.00 часа до 09.00 часа, защото тогава в тази невероятна гора, на това прекрасно място се чуваше единствено едно ритмично хъркане от поне 5-6 палатки в различни краища. Уникални звуци, за които и аз съм дал своя принос. Сутринта беше много тежка и подута





    Но пък мястото си беше все така красиво



    със своите домакини търсещи място за плаж



    Последваха стандартни процедури като кафе, закуска, миене на очички, които много помагат за връщане на духа в тялото. Последва едно чистене на района и след това въпроса "какво ще правим ". Така всяка група излъчи представители и дружно решихме да посетим "Никополис ад Иструм" - античен римски град, разположен на 18 км северно от гр.Велико Търново по пътя за гр.Русе и 3 км югоизточно от с.Никюп, на левия бряг на река Росица. Основан е през 102 г. от император Траян в чест на римската победа над даките. Мястото е много хубаво и интересно, но все още не е разкопано "защото няма пари". Интересно е, че преди години археолози са започнали разкопки за да представят този град на туристи, но с идването на новото време всичко е занемарено, а направеното вече е разрушено и това пак "защото няма пари". Надявам се много скоро всичко това да се промени, защото както се казва и ние имаме много неща, които да дадем на света. Ето и малко снимки











    Останки от амфитеатъра



    и един от четирите главни пътя водещ към площада







    Е това беше всичко. Много хубав уикенд се получи. Благодарности към всички, които дойдоха и спомогнаха за доброто изкарване на тези два дни. За всички, които се чудят дали да посетят това място - не се чудете, а тръгвайте. Пещерата "Орлова чука" също е много интересна. До момента са проучени около 13км от нея, но специалистите твърдят, че по нея под р.Дунав се излиза в Румъния.
    Вече очаквам кое е следващото място, на което да се съберем.
    И един съвет - Никога не карайте по правата в завоя, защото е доста болезнено след това.


    Ето и всички снимки

    http://picasaweb.google.com/boiko73/1314062009#

  • #2
    До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

    Страхотен разказ, благодаря.
    Невероятни снимки, щом на тях е толкова красиво, наживо сигурно е неповторимо.


    P.S. Ама, Бойко, тая шапка много ти отива
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #3
      До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

      Така и не разбрахме, как се кара в правата на завоя... Очакваме включване от "дЕдо", за по-подробни обяснения.

      Благодарности за прекрасната сбирка, на виновника Митко (Змей)!

      П.П. Надявам се и други да публикуват снимките си, най-вече от скалните манастири и Червен.
      Относно спорът, чия е по-дълга, предлагам да си остане за изясняване, на следващата сбирка...
      Последно редактирано от giorgio; 15-06-09, 08:33.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

        Ма пък хубаво ми беше - не знам кой - как се е почувствал, ама според мен целта на мероприятието беше изпълнена )))

        Вчера се опитах да карам по права в завоите - не ми се отдаде, но препоръчвам да не го правите и вие, освен ако не сте професионалисти.

        П.П. Забравих да заява - НЕ СЕ ПРИЗНАВАМ ЗА ВИНОВЕН

        Коментар


        • #5
          До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

          Джорджо ето една препратка към снимките на Тонико от обиколката.

          http://www.zetle.net/tony/pictures/Orlova_chuka_13_06_2009/

          Коментар


          • #6
            До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

            Въобще не завиждам Изобщо не ме е яд
            Болки в главите. Тежки сутрини. И бирата сигурно е била малко .. Нали?
            Записвам се за Орлова Чука Vol.2 ...
            Ако щете вярвайте, но аз я знам тая права
            Това е оная крива, дето става права след петото пиене, пък ако не я знае човек, и да не е пил я изправя и после другите му разказват докато той си лежи

            А Никополис Ад Иструм е невероятно място с потенциала на Ефес или Бергама, ама няма кой ...
            Обаче двата(женски) лъва ги нямаше при последното ми посещение там
            Поздрави от морето.
            В сряда - отсъствие
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

              Димо, искам да поздравя чрез теб Яна, защото много добре ти е повлияла при обиколката на Егея. Само човек познаващ в детайли древната история може да оприличи две надупени жени на портата на древен град като лъвове или както беше целта - сфинксове. Браво. Невероятни познания.

              Коментар


              • #8
                До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"


                Не знам Бойко.
                При мене са лъвове.
                Аз като видя нещо качено на камък и само за капители, триглифи и метопи си мисля.
                Понеже снимката е контражур, струва ли ми се или вие наистина сте малко зад лъвовете
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

                  Съвсем малко зад тях

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

                    Малко късен коментар,ама хайде и аз барабар Петко с мъжете хахахахаха
                    Много хубав уикенд! Хапване пииване и почивка...ще следя с интерес кога и къде има организация за такива излети(ако приемате още екскурзианти
                    новобранци ),защото за по-дълги и планувани за съжаление немога и да мечтая,защото работата ми е свързана с пътуване постоянно и използвам когато мога да си пътувам с мотора - дори и сам.
                    Поздрави! Много ми хареса! .....и важното е дори да изправиш завоя да не излизаш пеша!
                    Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

                      На Орлова чука е страшно красиво когато цъфтят люляците.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

                        П.П. Надявам се и други да публикуват снимките си, най-вече от скалните манастири и Червен

                        От пещерата "Орлова чука" http://v12345s.snimka.bg/nature/v-pe...uot.522344.all от Червен http://v12345s.snimka.bg/culture/do-kaleto.545704.all.1 Скален манастир Грамовец http://v12345s.snimka.bg/bulgaria/sk...uot.513372.all Ивановски скални църкви http://v12345s.snimka.bg/culture/iva...kvi.431824.all
                        Последно редактирано от v12345s; 24-11-10, 20:27.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

                          Брей, как се раздвижи тая прашасала тема ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

                            Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                            Брей, как се раздвижи тая прашасала тема ...
                            Митак, това нещо като покана за нова сбирка ли е?
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Орлова чука и карането "по правата на завоя"

                              Ами що пък не - когато кажете ... ако искате - може още другата седмица

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X