Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подаръкът 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подаръкът 2

    Стана малко като латино сериал... След миналогодишния подарък, тази година интригата се заформи тук.
    Та така, получих си точката, с кратки указания:
    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
    42°50'49.01"N
    25°56'28.97"E
    Точката е приблизителна
    Заставаш с лице към фурната и тръгваш по пътя в ляво и там по средата на разстоянието до горната махала има вдълбано в скалите нещо - скалите в ляво от пътя. Разходи се и покрай рекичките със сините скали , има идеални естествени джакузита... и после почерпи всички със снимки - по случай случая. Честито!
    За такъв като мене, народът го е казал: "Дай му точка и му гледай сиира"... Няма значение, дали "точка 2", "G-точка", или "G-класа"...

    Този път, папараците, четящи форума, вече имаха информация. Понеже не беше ясно с какво ще пътувам, бяха се подготвили за случая и с джип и с мотоциклет... В последствие джипът отпадна...

    Стартът, разбира се, започна от една бензиностанция:



    ... с обичайното кафе:



    След Сливен, пътят ставаше все по приятен и привлекателен:





    с плавни завои, мечтата на всеки мотоциклетист:



    Аз се забавлявах, показвайки пръстче на папараците...



    ...объркал съм пръстите



    Много смях не било на добро...
    Карбураторите са класика, но имат жигльори, а те пък се запушват... понякога...





    Отново на път, с отпушени жигльори, през китни селца...



    Ето ги и конете (за тях ще стане дума по-късно... особено за един)



    щъркелите...



    кравите...



    кучето...



    брат'чедите...



    поздравяваме се...



    наред...



    Пътят постепенно се стеснява...



    Дали сме в правилната посока?
    По-лесно ми е да попитам по телефона, някой, който има карта под ръка, отколкото да си извадя поне единият от двата GPS-а...



    На прав път сме!



    Пристигнахме в селото, с отправната точка:



    Кметството:



    ... с характерния, за всяко кметсво, символ на фасадата



    ... с обичайно изглеждащия селски мегдан...



    ... с неизменния висящ мотоциклет...





    Отправната точка трябваше да бъде селската фурна. Представях си как, пристигайки по обяд, ще си купим от нея, топъл селски хляб и как ще го изядем, чупейки димящи от парата залъци... Хех... блянове!
    Фурната не работела от 5 години.
    Сега изглеждаше така:



    Нататък продължихме пеша:



    Това трябва да са скалите от описанието:



    и се започна... голямото търсене:



    Бях си въобразил, че подаръкът ми е скрит в дупка, в скалите...







    Къде ли е?





    Не остана непроверена дупка...



    Няма начин!
    Жокер: "обади се на приятел":



    Ето го!
    Това било... фигура на кон, издялана в скалата... Било. Времето го е заличило. Останала е главата, шията и гърба, но и те трудно се различават...



    Рекичката с "джакузитата" се е поразмътила, от снощния проливен дъжд.
    Оставяме плануваното къпане за друг път, или за някоя по-бистра...





    Връщаме се в селото. Тримата селски ергени пладнуват. Разказсват ни за коня... Преди 5-6 години, някакво момиче го издълбало...



    Това е "папаракът" Мира, благодарения на която, можах да ви разкажа, с повечко снимки, за всичко това.



    С Коцето (замислен, дали да не смени пистарката си с тежко ендуро ), в очакване на нови точки...

    Последно редактирано от giorgio; 01-06-09, 10:48.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: Подаръкът 2

    Браво!
    Хубаво е някой да ти подарява неща.
    Още по-хубаво е да се разходиш до там и да се забавляваш.
    А най-хубаво е да споделиш след това

    Коментар


    • #3
      До: Подаръкът 2

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Връщаме се в селото. Тримата селски ергени пладнуват. Разказсват ни за коня... Преди 5-6 години, някакво момиче го издълбало...



      Ха, близнаците още ли са живи
      Преди 5 години, когато за пръв път отидохме в това приятно селце, те си бяха там, в кръчмата, явно не са излезли още.
      А за коня сега разбирам, не знаех че съществува.

      Коментар


      • #4
        До: Подаръкът 2

        И кое е момичето издълбало коня-нека напише малко повечко

        п.п. много хубави снимки. Поздрави за празника, малко късно, но....
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          До: Подаръкът 2

          Много хубав, нетрадиционен и интересен подарък. Да не те разглезят така с годините.

          Коментар


          • #6
            До: Подаръкът 2

            Явно релефът се нуждае от спешна реставрация и консервация.
            Прилагам възстановка на релефа.



            В очакване на новите точки... и така до догодина или да пускам следващата точица?

            Следващата точка ще е близо до село Дракулово ... ако не ви се чака до догодина може да пусна и подробности ....
            Последно редактирано от iai-bg; 01-06-09, 11:34.
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #7
              До: Подаръкът 2

              Браво!

              Коментар


              • #8
                До: Подаръкът 2

                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                И кое е момичето издълбало коня-нека напише малко повечко...
                То, момичето, само си призна:
                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                Явно релефът се нуждае от спешна реставрация и консервация.
                Прилагам възстановка на релефа...
                Показвайки ни, как е изглеждал конят, преди времето да се намеси безпощадно.
                Последно редактирано от giorgio; 01-06-09, 16:55.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: Подаръкът 2

                  Хубав подарък.

                  п.п. Как ли се е радвал майстора на Мадарския конник, че поне един от многото коне, които е направил е останал за поколенията

                  п.п.п. Коцето е замислен, за мотора, който прави. Каза ли ти, че е върл чопърджия

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подаръкът 2

                    Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
                    ...
                    п.п.п. Коцето е замислен, за мотора, който прави. Каза ли ти, че е върл чопърджия
                    Беше... до вчера...

                    Бат Димо, нали се сещаш, че няма начин да тръгне с мен и да не го поизкарам от пътя.

                    На чопъра, видях рамката и двигателя (мисля, 750 кубиков)... докато му рязахме сливата, оня ден.
                    Последно редактирано от giorgio; 01-06-09, 17:31.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подаръкът 2

                      Колко е малък света! Вчера чаках един приятел в Бургас (квартал Меден Рудник - селото) и бях спрял на случайно място на една уличка. Бях се облегнал на Ситроена, пуших цигарка и гледам как до мен един пич изкарва една пистарка, оставя я да загрее, облича се, качва една мадама и потеглят. Днес отварям случайно форума, още по-случайно тази тема и какво да видя - същия човек за Коцето става дума. Коце, ако четеш - аз бях вчера този дългия дето се беше облегнал на белия Ситроен и зяпаше с влажен поглед
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подаръкът 2

                        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                        И кое е момичето издълбало коня-нека напише малко повечко
                        ....
                        Когато преди 6 години докато учех в Търново, наближи времето в което да завършваме скулптура в село Мийковци до гр. Елена - се проведе практиката. Разполагахме с огромни дънери - Меше, няколко Щилки и длета шила и чуковеи каквито материали си харесаме от района - аз се поразходих до Чумерна - върхът и си свалих няколко камъка и от там .... Идеята -за релефът кон ми хрумна спонтанно - нямаше геолози с които да се посъветвам , а и оставаха няколко дни до края на практиката .
                        Giorgio е намерил главата и врата на коня. Заснет от малко по различен ъгъл и разчистен от скалните люспици - предполагам , че ще е доста по-видим.
                        Промените в селото са почти шокиращи, би трябвало все още някъде да има от старите Български къщи, а спомена за топлите пърленки - почти цели питки , разнасящи мамещ аромат - ме кара да се съмнявам в целият разказ .... настоящето колкото и да е модерно - не може да причини чак толкова сантиментални спомени - една напукана врата , един протрит праг или стара плевня с поначупени летви и висящо ароматно сено ... качета със еленски (от гр.Елена - не от елени) бутове и сланинка (от полудиви свине живели в гората и хранени със жълъдитам само го има този сух въздух, който прави възможни тези кулинарни чудеса .) .... а не мокри вакумирани опаковки с консерванти ...
                        Обаче коня си е там ще пусна снимки след ремонта!
                        Последно редактирано от iai-bg; 03-06-09, 09:35.
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подаръкът 2

                          Време е за нов подарък


                          На около 4 км западно от селото, близо до пътя за с. Българска поляна е разположен трикамерен долмен , Мястото е обозначено и има изградена пътека до долмена. В селото има още четири добре запазени долмена. По един в месностите „Бялата трева“ и „Стоевата круша“ и два в месноста „Авджика“.

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%...BE%D0%B2%D0%BE



                          Снимките от тази експедиция - ще са подарък за мен ...
                          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подаръкът 2

                            Кога смяташ да идваш насам ....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подаръкът 2

                              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                              Кога смяташ да идваш насам ....
                              Румене, към кого е отправен въпроса и къде трябва да е това - насам?
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X