Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиция Рила, Родопите, Сакар, Странджа 2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Експедиция Рила, Родопите, Сакар, Странджа 2006

    Информация за прехода пътешествие:

    http://www.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=3461

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
    И тази година през месец август OFFRoad-Bulgaria.com ще организира преход пътешествие. Преходът ще стартира на 12.08.2006 (събота) сутринта от курорта Боровец. Както и миналата година обявихме всеки такъв преход ще бъде през 100% различен маршрут.
    Сега планираме преминаване през Рила, Пирин, Родопите и Странджа-Сакар. Финишираме на морето на плаж, който е трудно достъпен, където всеки, който желае може да остане още време. Датата на финиширане на морето е 20.08.2006 (неделя). След това планираме още няколко дни на плажа на палатки. Преходът няма никакви състезателни елементи. Ще бъдат осигурени специална асистенция от оборудвани и подготвени автомобили и присъствие на лекар през цялото време. Тази година ще има и нова услуга от фирма „Ликон” – предоставяне на напълно оборудвани високо-проходими автомобили под наем както и офроуд екипировка и GPS-и. По време на прехода ще се разгледат няколко пещери, ще има обиколки на няколко интересни разкопки (тракийски светилища) на територията на Родопите, а също така и няколко лекции по геоложки и минераложки теми съчетани с разглеждане на интересни геоложки обекти. Ще отидем до трудно достъпни находища на интересни минерали. Някои от пещерите, които ще посетим са благоустроени, а други не, така че за тяхното посещение от желаещите ще бъде организирана квалифицирана помощ. Всеки участник ще получи маршрут на професионално изработена печатна карта и също така като GPS карта.

    По-късно ще бъдат публикувани и подробности.
    А някаква информация да кажеш за тези,които ще дойдат с двуколесни машини...!!!?
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

  • #2
    В пътешествието ще могат да участват и хора с Ендуро и ATV. Единствения проблем ще бъдат местата където се налага движение по пътната мрежа но там където сме планирали да преминем е слабо населено и мисля че това ще е плюс в случая...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Ако се съберат 20 или повече човека с мотори и АТВ-та ще направя отделен маршрут за тях (където е възможно и доколкото ми стигнат силите).

      Коментар


      • #4
        Оооо невероятно! На Ком-Емине не можах да дойда, че имах проблеми в работата и ще съжалявам цял живот, но това няма да го пропусна. Ако трябва ще напусна работа.
        Дано да не вали, че аз съм с АТВ.

        Коментар


        • #5
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #6
            Не , този път не и без мен ! Там съм , само да видя дали жената е свободна или ще я сменям ! Изискванията за необходимо оборудване предполагам е същото както на Ком-Емине !За цена може би е рано да питам !Ако има някакви по-различни изисквания , казвайте за да се подготвя !
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              И този път явно ще го пропусна и се късам от яд, но няма как!
              Как ли не я мислихме днес, но на 20 и 21 имаме кръг в Севлиево, който не можем да преместим на никъде, а и календарът е вече обявен. Другите могат да покарат поне из Родопите, но аз ще координирам и няма да мога да карам на похода никак. Лоша работа!
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                И този път явно ще го пропусна и се късам от яд, но няма как!
                Как ли не я мислихме днес, но на 20 и 21 имаме кръг в Севлиево, който не можем да преместим на никъде, а и календарът е вече обявен. Другите могат да покарат поне из Родопите, но аз ще координирам и няма да мога да карам на похода никак. Лоша работа!
                Жоро помисли да направите трасето една седмица предварително - така ще може да дайдеш и да покараш 1 седмица от 12-17 - а то това ще е най яката част!

                Коментар


                • #9
                  И това е идея.
                  За там ми трябва един ден. По тия места знам всяка пътечка.
                  После ще е нужно да огледам как са маркирали, та явно след Родопите ще трябва да се върна, но то и без това нататък не е толкова интересно.
                  Искаше ми се все пак на морето 2-3 дена да отпусна, ама ... друг път.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Какви ще са таксите за желаещите да се включат?
                    Живей за всеки дъх!

                    Коментар


                    • #11
                      Малко по-късно ще публикуваме размера на таксите и допълнителните условия. Но по принцип таксата ще е диференцирана в зависимост от подготовката на участниците и автомобила им. Колкото по-добре подготвен автомобил и участници толкова по-малка такса... Респективно на съвършено неподготвени хора и автомобили ще им бъде осигурен съответен ескорт и постоянна помощ, но това ще струва повече пари...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Знам че още е много рано ама голям мерак какво да правя Къде ще се спи На палатки или по хотели

                        Коментар


                        • #13
                          Тук там по хижи на останалите места на палатки. На въпроса как ендурото и АТВ-тата ще си карат палатките отговарям: с помощта на джиповете
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Моето питане е има ли идея кои точно тракийски селища , на територията на Родопите ще бъдат обект на разглеждане?
                            Живей за всеки дъх!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от roumen5
                              Моето питане е има ли идея кои точно тракийски селища , на територията на Родопите ще бъдат обект на разглеждане?
                              Маршрута не е уточнен засега. Чакам да се стопят снеговете и тръгвам

                              Ако имаш някаква идея за места които трябва да се посетят - кажи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X