Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото разходка до...Златния град!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мото разходка до...Златния град!

    Понякога една твърде дълго отлагана и очаквана дестинация се оказва освен нещо страхотно и уникално, но и нещо силно притегателно и дори да не кроиш планове за повторно посещение то някак си от само себе си се случва.
    За мен една такава дестинация е Златоград.За съжаление при посещението ми за първи път на този невероятен край на България през есента на 2015г...


    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=189929


    ...не можахме да разгледаме всичко което имаше за гледане.Успокоявах се, че видиш ли на...тъкмо ще имам повод да посетя това място отново, но някак си със съзнанието си преценявах, че това едва ли ще се случи скоро...
    Въпреки всичко...то се случи твърде скоро и не само това...второ ми посещение се оказа на...мотор , което пък въобще не беше дори и в мечтите ми.
    След екстреното закупуване на мотор от моя страна/нито бях тръгнал да го купувам , нито имах парите...просто исках да го видя що за модел е и как се стои на него, но...когато нещо има да става...то става.../, с моя приятел Стефко макар и при доста ниски температури направихме няколко къси трипчета/най-дългото до Сливен , за да си закупя каска и панталон от там/.
    Чакахме с нетърпение да се затопли, ама пустото му време/нали е март...женска работа/ и все ни извърташе неприятни метереологични шеги, докато...Тошката от Кърджали не предложи миналата седмица трип Ст. Загора-Кърджали-Златоград.Предложението беше супер примамливо, времето го даваха да у хубаво и въпреки, че беше на доста голямо разстояние като крайна точка, на мен някак не ми беше притеснено.Вечерта до последно преди указания ден си дооправях някои неща по моторетката, която с пълен до гърловината резервоар стоеше и чакаше неделното приключение.
    И така...деня дойде.Ставане, последни приготовления, обличане на екипа и след среща със Стефко отпрашваме в посока Кърджали.Тук е момента да спомена, че групата от три мотора се състоеше от две BMW-та F650-ки ендураци и моята Honda Deauville 650.
    Тръгнахме със Стефката и гас до Хасково, където направихме първата бърза почивчица за по кафенце и кроасан.





    Времето не беше точно каквото ни го обещаха сипноптиците и дори на моменти се притеснявахме да не ни завали, но...връщане назад няма.


    Скоро стигаме и в Кърджали, а срещата с Тошката и последната машина в екскурзията е доста емоционална.








    Стефката...нали е голям фен на марката...





    ...нямаше как да не го запечатам на фотото
    Последни приготовления, преценка на опъването на веригата на Тошко-вото BMW и потегляме.
    Излизаме от Кърджали и поемаме в посока Момчилград.Пътя е нов, няма дупки,а полегатите завои ни доставят невероятно удоволствие от управлението на мотоциклетите.На фона на прекрасните гледки от завоите на реката, ние просто сякаш се реехме във въздуха завой след завой.Скоростта ни не беше много голяма и по-скоро се наслаждавахме на гледките и закачливите изпреварвания на всеки един от нас на цялата група, като така си сменихме по няколко пъти местата в колоната.
    Скоро отбихме в посока Златоград и решихме да спрем за кратка почивка.





    Докато моите другари се суетяха около бавар-ките, моя милост подпря Хондата и се заби да направи снимка на скалата до нас.








    Продължаваме, завой след завой наслаждавайки се на гледките и стигаме в...Златния град.Времето се пооправи и това предразполагаше за още по-голям кеф от екскурзията.
    Естествено първата ни спирка е в прочутото кафене да ни завъртят по едно кафе на пясък.





    Машините кротко стоят /не знам защо ги оприличих на каубойски коне вързани пред бара... /...





    ...а ние им се радваме и очакваме кафенцето.





    Скоро и то идва.Жената ни извършва атракцията със завъртането...





    ...и скоро вече ние доволно отпиваме от ароматното кафе.





    След това, решаваме, че е време и за хапване.Разбира се...наблягаме на характерните за този край качамак и пататник.
    За това...обща снимка и гас към друго заведение.








    Не остава много време за разходка из града, ама...то всички сме се разхождали тук вече.Важното е нещо друго...да усетиш духа на мястото, да вдишаш от онзи невероятен въздух и да се насладиш на всяка една гледка по пътя си.Това направихме и ние...
    На връщане спираме на известното образувание "Скалната Гъба".





    Времето не е съвсем подходящо за снимки.Слънцето беше високо и грееше силно, но...каквото - такова.
    Все пак, не се знае кога отново ще мина от тук, а предния път изтървахме да спрем на това място.














    След фотосесията продължаваме и не след дълго сме в Кърджали.Разделяме се с Тошката и ние със Стефко поемаме към Ст. Загора.Попътно спираме за по едно кафенце и след това е време да се насочим към дома.Мятаме се на машините...











    ...и потегляме.





    Връщане обратно винаги ми е било крайно неприятно.Някак...вяло и без желание, но няма как.Всичко си има и край.
    Влизаме в Ст. Загора, на първия светофар си махваме със Стефко за довиждане и отпрашваме в различни посоки.
    Всъщност...края не е тъжен, защото именно след прибиране от едно такова невероятно и изпълнено с много положителни емоции пътуване ти идва музата да мечтаеш за следващото...
    Така беше и с мен...
    До скоро приятели!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Мото разходка до...Златния град!

    Благодаря, тате! Твоите разкази винаги предизвикват у мене желание за пътуване! Не си ли обмислял да си купиш кош за мотора... с около 400 л вместимост.?
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Мото разходка до...Златния град!

      Мдаа, беше прекрасно!

      Коментар


      • #4
        От: Мото разходка до...Златния град!

        Хахаха...що пък не, има и такива изпълнения за моята моторетка...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:forumfullimgmoto12564047969291309465937786-300x225.jpg
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5710035
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Мото разходка до...Златния град!

          Ей голем си бе,изкефих се.Благодаря
          R R CLASSIC 35`,Ashcroft transmision,FOX racing shocks
          AUDI A6 avant QUATRO
          TLC HDJ 73 4.2td factory diff locks и климатиче

          Коментар


          • #6
            От: Мото разходка до...Златния град!

            Благодаря за разходката. С твоя пътепис сутрешното ми кафе стана по-вкусно, независимо, че не е в джизве и варено на пясък и не е въртяно.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Мото разходка до...Златния град!

              Много хубава разходка сте си направили, браво на вас

              Коментар


              • #8
                От: Мото разходка до...Златния град!

                Eeee, Любак! Много дини под мишницата взе да носиш ! Работа, семейство, жипка, мАтор и... фото...

                Не спирай!

                Коментар


                • #9
                  От: Мото разходка до...Златния град!

                  Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                  Eeee, Любак! Много дини под мишницата взе да носиш ! Работа, семейство, жипка, мАтор и... фото...

                  Не спирай!
                  Мислиш ли ,че е лесно...Все нещо остава на заден план...
                  Ще се старая обаче...да съвместявам всичко, защото тези изброените неща /без работата разбира се де.../, ме правят щастлив и ме карат да съумявам да релаксирам и да се възстановявам след натоварените работни дни през седмицата.
                  П.п.Между другото...някой беше ми писал в една от темите, че сега ще последва от моя страна тема...какъв малък фотоапарат да си купя, за да ми е по-лесно при мото-ексурзиите.
                  Май наистина ще има такава тема..., не че не се справям и с големия Никон, ама нещо малко в джоба ще е доста по-лесно да се извади бързо и да не се изтърве момента, докато никонЯ...трябва да загася мотора, да отключа куфара отзад, да извадя фотото от чантата му и чак тогава евентуално да направя кадър...ако не е минал момента...
                  Та...нищо чудно и в близко бъдеще да се оглеждам за нещо по-малко...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мото разходка до...Златния град!

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    ...
                    П.п.Между другото...някой беше ми писал в една от темите, че сега ще последва от моя страна тема...какъв малък фотоапарат да си купя, за да ми е по-лесно при мото-ексурзиите.
                    Май наистина ще има такава тема..., не че не се справям и с големия Никон, ама нещо малко в джоба ще е доста по-лесно да се извади бързо и да не се изтърве момента, докато никонЯ...трябва да загася мотора, да отключа куфара отзад, да извадя фотото от чантата му и чак тогава евентуално да направя кадър...ако не е минал момента...
                    Та...нищо чудно и в близко бъдеще да се оглеждам за нещо по-малко...
                    Мисли и се огледай и за екшън камери. Поне вероятността да изпуснеш нещо намалява значително ако ползваш дистанционно за управление. Е има компромис с качеството.
                    Иначе честито за мотора и благодаря за репортажа.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мото разходка до...Златния град!

                      Между другото...забравих да спомена.Засякох съвсем точен разход на машината.Ина мен не ми се вярва...ама 4,1/100км. и то като се има предвид, че минахме през доста населени места и въртяхме из Кърджали, което де-факто вдига разхода!
                      Работата е много доволна...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мото разходка до...Златния град!

                        Разхода се вдига от ръчкане,за мотора все е извънградско.Снимките си ги обработвал и клонят към нещо HDR което леко дразни,поне мен,изглеждат много неестествено
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мото разходка до...Златния град!

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Разхода се вдига от ръчкане,за мотора все е извънградско.Снимките си ги обработвал и клонят към нещо HDR което леко дразни,поне мен,изглеждат много неестествено
                          Някои снимки наистина се получиха така, защото поради лошите светлинни условия се получиха с доста големи и тъмни сенки.Просто при изсветляването за да се вижда все пак и някакъв детайл се получава за съжаление този ефект на HDR.
                          Кадрите са повече репортажни, а не съм гонил за цел да ги изпипвам и т.н....особено при обработката.Принципно повече карахме и за снимане нямаше много и време и начин...та кадрите като цяло са малко на брой и затова и се наложи някои въпреки, че за мен не стават, все пак за илюстрация да ги има тук в темата!
                          Та така...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мото разходка до...Златния град!

                            .... преди две години по същото време и аз се качих на мотор ..... направих разходка до Кърджали
                            А днес на километража се мъдрят едни 50 000 км
                            Продължавайте в същия дух!
                            0887 246718

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мото разходка до...Златния град!

                              Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                              .... преди две години по същото време и аз се качих на мотор ..... направих разходка до Кърджали
                              А днес на километража се мъдрят едни 50 000 км
                              Продължавайте в същия дух!
                              Благодаря, а на всички много безавариен и изпълнен с положителни емоции мото-сезон!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X