Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От София до Синеморец с ендуро(Моренце с моторче II)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От София до Синеморец с ендуро(Моренце с моторче II)

    Здравейте пичове,
    вчера си пристигнах от морето та затова ме нямаше известно време!
    Успяхме да направим класическа шестдневка от София до там през южната част на страната.Та накратко:
    ден първи: тръгване от ОМВ Бояна 9.00(аз закъснях както обикновено).Минахме през Плана и Верила до Сапарево.Оттам нагоре прехвърлихме и слезнахме в Мала църква.Тръгнахме към Бели Искър.Емо Нешев беше уредил да се качим оттам до х.Грънчар ама се спука работата.Газ бързо по асфалта до Боровец и поехме по познатото трасе през х.Заврачица.Пътеката от Заврачица до Грънчар се минава само с мотор или пеша,средна ширина 80 см и як каманак,на места пропастта отляво стигаше 150 м.14 км за 1ч и 40 мин.Имаше и малко екшън ама се размина сравнително леко.От Грънчар спуснахме до Тръщеник където спахме.
    ден втори:от Тръщеник по асфалта до Якоруда и право в сервиз да заварим на Емо Нешев стъпенката че беше скъсала единия болт.Якоруда-Голям Беглик само по черно.На Голям Беглик има къде да се спи и хапне.
    ден трети:Голям Беглик-Пампорово???Всичко е ОК,черни пътища има ама бензин не.По груби сметки нямаше да ми стигнат 2 л(ХР-а беше най-харчещия мотор),а най-близката бензиностанция е в Доспат.Спасението се оказа един шофьора на една газелка който каза че "нема проблеми",само да го изчакам да си допие бирата(часът беше най-много 11.00).Тръгваме към Пампорово,постоянно аз и бай Васил се караме кой да води,аз разчитам на GPS предимно,а Васко на спомени от младежките години .Така се стигна дотам че тъсейки един път от оффроуд картата на бат Съби,съм се замотал доста и групата решила че съм ги зарязал и тръгнала по познатите трасета.Аз все пак намерих въпросния път и слезнах в Борино 2ч преди тях.Чаках към час,телефоните им не бяха в обхват и леко тръгнах към Девин,като бих по един SMS в каква посока движа.Борино-Девин е фантастичен път,страхотни гледки към дефилето на Въча.В Девин се чух с останалите,"дядо" скъсал рамката на ТТР-а и я заваряваха.Аз атакувах билата над Гела, я бай Васо повел групата по асфалта към Тешел и оттам до Мугла.Обаче асфалта се оказал "леко отнесен" от пороите с елементи на изцяло липсващ,та на места било по близо до траял отколкото до ендуро.Както и да е, събрахме се в Пампорово.
    ден четвърти:неприятности за Митко БТВ-то и се наложи той да остави мотора и да се върне до София с рейса.Решаваме да го чакаме, но към 13.00 бай Васил каза че все пак може да дръпнем малко напред а Митака да ни настигне другия ден,все пак кара най-добре от нас.И малкото се оказа Пампорово-х.Пашалийца-Лъки-Кръстова гора-с.Червен-Хасковски минерални бани.Накрая пак се отцепих от групата гледайки в GPS-a,ама тоя път се прецаках-стъмни се ,бях сам и за по-сигурно хванах асфалта (30 км.)В Минерални бани ни чакаха Бочака и Митака,хапване,пийване....
    ден пети:Ставам бая рано и отива да правя жилата на газта в сервиза на Бочака в Хасково че се скъсаха и двете предния ден.Към 11.00 БТВ-то ни настига и поемаме към Харманли през полето.БТВ-то влезна в един напоителен канал и си засрещна много лошо пръста,аз се метнах в един коловоз защото в прахта не го видях.Температурата междувременно се качи до 38 градуса на сянка (според Нокиа 5100 оставена под дърво) и взехме решение поне до Харманли да караме по асфалт,та да ни лъхне вятъра.В Харманли ни чакаха Митков+Димитър за разяснения по трасето оттам нататък.Там пристига по куриер и картата която Жоро ми изпрати в София , а аз забравих да взема.Митака също дойде дотам с колата.На хлад от климатика в една бензиностанция уточняваме подробностите.Част от групата се отказва като разбира за какво иде реч и хвана асфалта.Оставаме бай Васил ,аз и БТВ-то.Води бай Васил и разбира се объркваме маршрута още в самото начало.Почвам да водя аз по компаса на Гармина,но караме бавно през страшни трънаци,от което "дядо"се изнервя жестоко.Както и да е,излизаме на асфалта малко над с.Устрем.Там е и последната възможност да заредим.Караме асфалт до Срем минаваме Тунджа по моста и продължаваме към Мелница, но се стъмва и се връщаме.Тръгваме по асфалта към Елхово и на около5 км след Срем попадаме на супер хотелче.Стаите са 15 лв. на легло с климатик.Митко се прави на разсърден от цената и поиска всеки да е в самостоятелна стая ама да плати 1 легло, с което домакините се съгласяват.Кухнята се състоеше само в скара,салата и ракия ама трябва ли ти друго?
    ден шести:Връщаме се до Устрем да допълним и отново поемаме през Сакар.Караме по посока и редуваме черно и асфалт,тъй като асфалта понякога е единствената връзка между селата в този слабонаселен район.Така стигаме Звездец като единствената мисъл в главите ние БЕНЗИН.Ако не бях взел 2 литра допълнително,сигурно там щях да бъда на изпарения защото долях точно 8,5 литра.От Звездец-Петрова нива-р.Велека.Караме по Велека до местността Качул.Там вече е тъмно.До Синеморец пътя вече е ясен но работещ фар имам само аз.Затова решаваме последната част от прехода да дръпнем през някой от останалите седем дни които имаме да караме из Странджа.И така-леко черно после асфалт пристигаме в с.Велика където имахме резервации за спане.

    РАВНОСМЕТКАТА: Шест дни 1145 км. общо от тях 150-180 асфалт!
    За съжеление никой от нас не е фотограф като Жоро така че имаме много малко снимки,които ще кача през следвашите дни,както и траковете които съм правил!
    Последно редактирано от mitkov; 28-03-07, 11:08.
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

  • #2
    Ето и малко снимки:

    1.Над Мала Църква


    2.Чакаме разрешение да минем през Бели Искър


    3.Преди х.Заврачица камъните са гадни


    4.Изглед от Заврачица


    5.Всеки си има любима поза за почивка.За Митака явно това е на гинекологичен стол


    6.Пътеката Заврачица-Грънчар в сравнително широката си част.Снимката е стара но дава представа


    7.Езерото пред Грънчар


    8.х.Тръщеник


    9.Обсъждаме маршрута



    10.Лонга също прави лек ремонт в Якоруда



    11.Руини на Родопските била


    12.Митака яко се кефи!



    13.На по бира в една махала



    14.язовир Голям Беглик



    15.Дефилето на р.Въча (долу)


    16.Билото над Гела


    17.Преди х.Пашалийца


    18.На Кръстова гора


    19.Митков,Димитър и Митака ни изпращат.БЛАГОДАРИМ ЗА СЪДЕЙСТВИЕТО!!!


    20.Покрай кльона



    21.Васко ремонтира


    22.Странджанската действителност



    23.Ха!!!Светльо "Доктора" изкочи от нищото в едно село


    24.Устието на Велека


    25.Цецо форсира Велека в горното и течение









    26.На плажа на Корал


    27.Нова ендуро мода

    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • #3
      Браво Гълъбине, на теб за репортажа и на цялата група за чудесното преживяване което сте си спретнали. Чудя се дали на места не ви се е налагало да слагате водолазни костюми като се имаше в предвид метеоролигната обстановка от младежките спомени по ориентиране на бай Васил всички май сме патили ама да ти кажа това е защото той тогава (на младини) е минавал най-вече с колело по маршрутите и нещо му се нарушава ориентациятя като е на мотор
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        Най-интересното е че не капна и капка дъжд през целия преход.Напротив-страшна жега беше в ниските части!
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #5
          Ето ги и траковете:

          http://htftp.offroad-bulgaria.com/ga...ja_offroad.gdb

          http://htftp.offroad-bulgaria.com/ga...ia-Lozenec.gdb
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #6
            Гълъбине, моите поздравления за прехода!
            Само който не е правил такова пътешествие, не знае с какви трудности трябва да се сблъскаш и какво лутане настава и какво чувство на импровизация трябва да проявяваш въпреки съвременните навигационни средства, когато трябва да караш наистина без път,а времето и тъмнината те притискат от дуга страна!
            Гледам, че снимките ви край кльона са правени на същото място, където и нашите
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
              Гледам, че снимките ви край кльона са правени на същото място, където и нашите
              Тая дебела дъбова сянка там изпуска ли се .Иначе общо взето сме се придържали към вашия маршрут.Само дето се объркахме и от Вълча поляна вместо Иглика и Шарково,минахме нагоре до Лалково и до Шарково прахме по асфалта!Същото се случи и след Граничар та вместо в Евренозово се озовахме в Близнак,ама така е като не си гледам ГПС-а а питам местните.
              Трябва да измислим по пряк път между Белверен и Граничар,че тоя асфалт през Кирово много обикаля,а най добре е директно до Звездец да пробием .Аз щях да пробвам но ме беше страх заради бензина,нямахме кола за съпорт и едно по яко връщане .... !
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • #8
                И на мен не ми се искаше там да караме асфалт, но времето ни притискаше много. Явно този преход трябва да се осъществява за два дни, иначе няма как да бъде само черно.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                  Явно този преход трябва да се осъществява за два дни, иначе няма как да бъде само черно.
                  Е,зависи от изходната точка!Хотелчето след Срем е перфектно,в Устрем има бензин,а оттам до Синеморец за 1 ден не е проблем ако знаеш пътя,т.е-колегите дето са по-близко да вземат да го "разцъкат" малко тоя маршрут и да постнат тракове по възможност!
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • #10
                    Всъщност оа Харманли до Царево ние навъртяхме 300 км, но от тях имаше поне 70 паразитни, така че при един добре направен маршрут, не е проблем това да стане за един /летен/ ден
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От София до Синеморец с ендуро(Моренце с моторче II)

                      интересно ми е дали с АТВ може да се повтори тоя маршрут
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: От София до Синеморец с ендуро(Моренце с моторче II)

                        Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                        интересно ми е дали с АТВ може да се повтори тоя маршрут
                        +1
                        Имахте ли асистенция с багаж

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От София до Синеморец с ендуро(Моренце с моторче II)

                          Асистенция нямахме!
                          За АТВ няма проблем освен на пътеката към Грънчар, но тази година намерихме заобиколка
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • #14
                            Re: От София до Синеморец с ендуро(Моренце с моторче II)

                            тея тракове където си ги качил от Велинград до Сакар липсват ако не е проблем да ги метнеш+ тая новата обиколна пътека ще е супер че некой требе да поутъпка след вас иначе м/у широка поляна, въча, смолян там съм го търкалял ама след това ми е доста мътно , мерси предварително
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: От София до Синеморец с ендуро(Моренце с моторче II)

                              Тогава бях с 60С (нама карта за памет) и го пусках само където излизах извън Офроуд картата, нямаше смисъл да записвам нещо което го има.Погледни по-внимателно.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X