Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

    В един светъл слънчев ден, когато над цялата страна беше обявен код "оранжево" за високи температури, яхнах вярното БМВ и отпраших към Белово и Сестримо. До като стигнах Сестримо, че и малко след това успях да се сваря неколкократно в собствен сос, въпреки леката екипировка. Яке без подплати, разкопчано с навити ръкави и дънки, вместо моторджийски панталони.
    Хванах дефилето над Сестримо и започнах да изкачвам Рила.

    Дефилето над Сестримо.

    От зад е равнината и жарта.

    Тази чешма под Чаирите е разкошна.

    Ето го и дядо Владо.

    Нагоре в Рила.

    Истинският мотор!

    Язовир Белмекен. Пътят тук минава над 2000 м нмв.

    Северната стена на яз. Белмекен.

    Чиста кристална вода...

    Красота!

    БМВ-то върху южната стена на язовира.

    Части от Рила.

    Връх Белмекен.

    Части от Рила. Ако не е маранята тук в дъното на снимката ясно щеше да се види Пирин.

    Малкото мече вика на мйка си. – " Мамо, като порастна искам да ми купиш такъв мотор!"

    Училището в родопското село Света Петка.

    Гледка към Родопите.

    Части от курорта Цигов Чарк.

    Част от язовир Батак.

    Язовир Батак.

    Част от язовира.

    Центъра на курорта Свети Константин.

    Внукът ми Владимир Чорбаджийски.

    Моята вила на Свети Константин.

    Ето още една снимка на яз Батак от есента на 2009 год.


    И накрая две уникални снимки от 2009 година. Стената на язовир Цанков камък малко преди завършването и снимана от старият път Девин - Михалково, който вече е залят от водите на язовира.
    Последно редактирано от ВладиЧ; 27-08-12, 13:11.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

    Владич ... много готино, ама .... то като платен секс ..... много кратко!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

      Чудесна разходка и прекрасни снимки!
      Благодаря за споделянето!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

        Владич, как няма да ти е горещо, като си си купил дефектен мотор - не му се спира парното
        Завиждам, че около мен няма планини.

        Коментар


        • #5
          От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

          За това ли било топлото? От мотора!?!? Аз мислех, че е от времето....
          200 километра за един ден за разходка стигат. Иначе става чанч...
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

            Много гот Владич, този път през Сестримо е вгрупата на любимите. Когато го открих, го вървах пеша. Чак две години по-късно минах с мотора.
            Ако изчистят пясъка влиза в топ 10

            Обаче и снимките си качил големи. Браво
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

              Разхлаждащо -Благодаря ти !
              Владич,май малкия ти взима мярка на мотора
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

                Невероятно... нямам търпение да се прибера!!! Благодаря за споделените преживявания

                Коментар


                • #9
                  От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

                  Тази чешма да не би да е точно на разклона Чаира - Белмекен?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

                    Чешмата е на прав участък от пътя малко преди бариерата на пропусквателният пункт под яз Чаира. Водата на тази чешма е много сладка и студена.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

                      Въпросът ми беше предизвикан от носталгия по младостта.През есента на 1979 г. (Боже, колко отдавна беше това ...) бях на студентска бригада на Чаира.Централата още беше в строеж.Луди глави се състезаваха по пътя за Сестримо с триосни самосвали "Татра"!В реката край пътя се беше килнал валяк - водачът му го бил изтървал от контрол по стръмното надолнище (говореше се пак при някакъв облог).Докато нашите колежки се препичаха по бански на скалите (за радост на състезателите с "Татри") аз и още 4-5 колеги от университета хвърляхме бетон в стената, която укрепва пътя над реката.Точно на разклона за Белмекен по пътя Сестримо - Чаира.С нас работеха и местни хора.Те ни обясниха, че мястото, от което си наливат вода за пиене, е бивша чешма, правена от трудоваци.А водата била най-хубавата в целия край (както пише ВладиЧ "много сладка и студена").Казвам "място", защото представляваше поточе сред храсталак и няколко разхвърляни тухли.Не можаха да ни отговорят защо никой не "възроди" чешмата с най-хубавата вода (а тя наистина е такава, не само след няколко кубика бетон).Та хванахме се, разчистихме храсталака, вдигнахме стена, прекарахме през нея тръба, заустихме водата, отстрани направихме и пейка от камък - стана много добре.Дори ни благодароха (местните).Оставихме върху цимента и монограмите си.И - нещо странно за нас.Почувствахме се щастливи!Мислех си, че тогава съм разбрал какво е чувството, което изпитват създателите на чешми.Но не - оказа се, че съм се лъгал.Преди няколко години обикалях страната с мотора.И тъй като минавах през Белово, реших да се кача и да видя какво е останало от градежа ни.Отново всичко беше потънало в храсталак.Но - чешмата стоеше!Нещо повече - 5-6 хлапета наливаха вода в туби.Поразговорихме се - оказа се, че са от Сестримо.И редовно идват тук за вода.Защото от тази чешма водата била най-хубава.Е, тогава разбрах какво е щастие.От това, че си направил чешма.Не стана дума кой, кога, защо я е направил.И това едва ли е важно.
                      Та затова попитах за чешмата...И извинявайте, че бях толкова многословен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

                        Мерси Владич. По тия места(горе до язовира) съм израснал.Все ме тегли натам.Помня от онова време и въпросните Татри,и едни други камиони имаше Перлини,дето най-вече возеха камънаците за стената.Много мога да говоря за там.Имам обаче един случаен въпрос-за да наречеш мотора верен,не би ли трябвало да му е по дълга службата.Щото останах с впечатление че от скоро го караш! Иначе като си докарам моя мотор дето ще ми е за далечния изток ще ви заведем горе да ви сготви един помак,да видите какво се казва готвач.Той си работи там от ония години!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • #13
                          От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

                          Ами сигурно съм го нарекъл "вярно" БМВ-то, защото до сега не ме е разочаровало. В същност още няма година, от както го имам и съм му навъртял вече към 15 000 км из България. Ако не беше тази криза, имах някои планове за навънка и със сигурност щях да му навъртя доста повече километри, нооо...
                          Определено, обаче този мотор ме кефи повече от Хондата - Африка, която имах преди. Единственото, което наистина дразни са изключително надутите цени на частите и консумативите за БМВ, но за щастие се намират не по-лоши, но значително по-евтини заместители. Не че кой знае какво съм правил по него. Някои консумативи, регулировки и планови обслужвания веднага след купуването. Единственият проблем за тези километри ми е бил изскубната пъпка, (и съответно загубена) на жилото на съединителя. И там, обаче минах със заместител за 20 лева и само 2-3 дена не бях в движение.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

                            Щом върви нема какво да говориме,важно е на тебе да си ти харесва!! Иначе за другото аз бих използвал думата след най малко 50-60 000км.За това идеше реч.Карай и това е!!
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • #15
                              От: Еднодневна разходка из Рила и Родопи.

                              Прекрасни места!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X