Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коледно возене 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коледно возене 2011

    Пискливата аларма на GSM-а ме изтръгна от приятния сън , скочих и започнах да се обличам ,датата – 25 декември 2011 – Коледа, но , да започна малко по отначало...
    Намирах се във Варна от няколко дни , по традиция със семейството празнувахме края на годината там, да си видя тъщата и т.н... Докато пиехме кафе с двамата Емиловци , мотористи , по големият изрази сериозно желание да се повозим, щял да ми даде и единият си мотор , да ме облече и да ме разведе из региона. Нищо лошо или необичайно , като изключим това че беше зима , температурите около и под нулата , тук там лед и сняг. Не разсъждавах много и определихме деня , но докато се прибирах , желанието ми да карам мотор лека полека се изпари . С тайна надежда да ми се скарат и спрат от подобно неразумно деяние споделих какво ще правя в къщи, но жена ми ме срази с отговора „ До пет гледай да се прибереш че ще идват гости” , а дъщеря ми ме довърши с „ Вземи ми апарата да снимаш „ , дори без да вдигне глава от лаптопа – в какво семейство живея само !
    Първи чифт чорапи , втори чифт чорапи , панталон , после дънки , на горе по леко , тъй като ми отесня якето , а и Емо ми беше обещал кожено – като рокерите. Когато пристигнах пред гаража , той вече беше готов , изкарал машините и даже ги подгрял, до колкото е възможно при дадените условия . Сложих двата чифта ръкавици , обещаното яке и мотоботуши , и се пласирах на Африката , ВеЕфЕра не ме блазнеше. А и нямаше ГО , по пътя на сам се бях сдобил вече с акт. Понеже за около минута Емо беше забравил подгрева на дръжките, се наложи да побутаме напред назад, но в крайна сметка потеглихме успешно. Зареждане на ОМВ , и све(и)рка на температурите – на въздуха минус 5 , мотора леко загрял , стъклото на шлема – запотено , дори и във вдигнато положение. Свежо време !
    Поехме на север ...
    Имах намерение да опиша по подробно маршрута, но ще извлека само есенцията от пътуването , региона на северното черноморие е познат на повечето хора . Различното в случая беше точно периода за обиколка с мотор – всичко изглежда по друг начин – дървета , небе , плажове , морето и всичко това вписано в безлюдния пейзаж – почти пълна липса на движение и хора , което , както знаете е невъзможно да се види по друго време в този район . Направо друга гледна точка : ) . Върнаха ми се спомените от годините , когато мятах раницата на мотора и тръгвах почти без цел и посока , щастливи времена , концертите в Каварна , Джулая , мириса на водорасли , огъня на плажа ... Отново се удивлявах на надписите от рода "Трейшън клифс голф"( Тракийски скали голф , вероятно) , HOTEL "OTDIH" , и подобни ... Даже Емо ми показа счупената пейка на която се запознал с жена си (отдавна било) , още си е счупена и същата...
    Равносметката – 250 км на Африка Туин , разход 5.8 л/100км , и изводи – колкото и да сте облечени , при минусови температури все на някоя част ще ви е студено – на мен въпреки подгревите ръцете ми замръзваха , на лявата сядах от време на време , но поради липсата на круиз-контрол , дясната изнесе цялата тежест на карането : D . Визьор на каска – не вярвам да съществува технология , която да предпазва от запотяване при такива условия , просто го държах полуотворен. Краката също са слабо място , може би още чифт чорапи щеше да компенсира студа. Лед по пътя – от това няма спасение ...

    Варна , лебеди ...


    Балчик


    Битката при Калиакра

    и скалите


    Фарът в Шабла

    и постапокалиптичният кей ..


    Студена красота - Дуранкулак - къмпинга

    ... и границата


    Емил на езерото

    и Аз на езерото


    Понеже бяхме огладнели , поседнахме в комплекс "Златна рибка" , като аз се погрижих да набавя менюто

    Направиха ми забележка за сексуалният подтекст на тази снимка , но в предвид ситуацията , това , както се досещате , не звучи сериозно ...

  • #2
    От: Коледно возене 2011

    Красиво!Благодаря.
    Весело посрещане на 2012.г.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Коледно возене 2011

      Браво! Приятно е да се разкършиш по студа.
      Да бяхте ударили по едно фото и на моторите, че то така...

      Коментар


      • #4
        От: Коледно возене 2011

        Радвай се на женицата, моята и през лятото не ми дава да карам та ви гледам през лаптопа...докато не изрева на умряло...Браво момчета , браво херои...

        Коментар


        • #5
          От: Коледно возене 2011

          Браво! Аз се радвах на мойте 180км на 10ти, но вие ме биете по точки. Сигурен съм, че сте си изкарали страхотно.

          Коментар


          • #6
            От: Коледно возене 2011

            Мотопарка:



            Коментар


            • #7
              От: Коледно возене 2011

              Браво,изкарали сте си супер.Накрая ще се преместя във Варна,с толкова много разходки.Спорна и успешна 2012 и много километри..............

              Коментар


              • #8
                От: Коледно возене 2011

                Абе Гоше, на колко години станахте - не поумняхте На Коледа - по асфалта ... друго си е като мен - втора поредна Коледа - в гората

                Коментар


                • #9
                  От: Коледно возене 2011

                  Ехааа, чудесно попътувах!
                  За благодарност една лично изпитана истина - торбичките от бензиностанциите/магазините правят вълшебства за температурния комфорт на краката Само не знам дали на 25-ти има откъде да си ги купи човек?!?
                  Никога не съм била на север по морето през зимата, благодаря за разходката!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коледно возене 2011

                    Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                    Абе Гоше, на колко години станахте - не поумняхте На Коледа - по асфалта ... друго си е като мен - втора поредна Коледа - в гората
                    Ти ако мислиш , че Гошо ще ме остави без да ме навре на черното. И за това сега ВФР-а ми е без пластмаси(свалях всичко за да чистя една такава гадна , гнусна глина, дето прилича на кучешко л...о и се маха също толкова трудно)и въобще не ми стига времето да го събера. Не го слушайте и не му вярвайте за студа. Много хора тука от Варна си карат и при време в което на мен ми е студено даже да си вляза в гаража
                    ПП А някои хора да се загледат каква лепенка има на слюдата на Африката (пия Шуменско)

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X