Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Магията на древна Странджа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Магията на древна Странджа

    Магията на древна Странджа

    Едно четириизмерно пътешествие – над 600 км и 3000 години назад във времето.

    За пътешествието ни и всичките ни перипетии можете да прочетете тук: http://endurovarna.21.forumer.com/viewtopic.php?p=1283

  • #2
    От: Магията на древна Странджа

    Ех да му се не види, хубав пътепис щеше да е ако ми се отваряха снимките, ама не се!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      От: Магията на древна Странджа

      Най-отгоре е линка със снимките. За улеснение:
      https://picasaweb.google.com/ivan.j.krasimiroff/vecqNK#
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #4
        От: Магията на древна Странджа

        Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
        Най-отгоре е линка със снимките. За улеснение:
        https://picasaweb.google.com/ivan.j.krasimiroff/vecqNK#
        Моя компютър не го отваря, пък аз съм некадърен да го оправя!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Магията на древна Странджа

          Използвай Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome.
          Opera дава следното съобщение
          Използвате браузър, който не се поддържа напълно. Някои функции може да не работят нормално, но сте добре дошли да разгледате наоколо.
          и е възможно да не се виждат.

          Коментар


          • #6
            От: Магията на древна Странджа

            Много хубаво пътешествие сте спретнали.И аз наскоро бях в тоя край, но моята цел беше да видя нестинарския събор в село Българи и да се попека на някои готини плажове.Определено има какво да се види в Странджа.

            Коментар


            • #7
              От: Магията на древна Странджа

              Нестинарския събор го посетихме миналата година, и добре че след това се навряхме в горите та да не сме капо. Този нестинарски празник са го превърнали в панаир с цигански сергии, кебапчета и бира. Лошо няма, ама поне колуминацията да си струваше - то какво се оказва - площадче 50 х 50 метра и около 1000-2000 човека, блъскащи се с лакти за да видят нестинарите, сякаш дават олио без пари. Ако не застанеш от обяд до огнището да пазиш място имаш шанса да видиш единствено огромната тълпа около жаравата и гората от ръце с фотоапарати над главите Мисля, че пробвах да вдигам Ivan_j във въздуха ама не знам дали успя да види нещо Хубава традиция, но типично осрана по български.
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #8
                От: Магията на древна Странджа

                За сергиите и кебапчета съм абсолютно съгласен.Определено внасят грозен панайрджийски елемент и принизяват събитието.Но всеки които е видял танца мисля, че е останъл доволен.

                Коментар


                • #9
                  От: Магията на древна Странджа

                  Добро пътешествие. Много добър маршрут. Браво на вас
                  BMW F700GS
                  BMW R1150RT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Магията на древна Странджа

                    Страхотно пътешествие и уникални забележителности! Още това лято ще отида да разгледам поне по-достъпните.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Магията на древна Странджа

                      Браво Иване, написал си интересен пътепис, но то е логично когато се посетят интересни и красиви места.Странджа е красива по свои начин, няма ги величествените и непристъпни върхове (това не се отнася за ВладиЧ), на някои други наши планини, но пък има едно красиво и безбрежно море от дървета. И както е казал поета …”на Странджа планина гората”… . От 12 години ежегодно прекарвам по месец – два, а понякога и повече тъдява. Можех да ти посоча някои интересни обекти, които си заслужава да се посетят. Може би догодина… до колкото разбирам имаш такива планове, ако нямате нищо против, може да покараме заедно. Не на последно място ми беше интересно да вида и прочета за обекти (археологически) в чието проучване съм участвал.За жалост тук разочарованието ми никак не е малко – разруха и безхаберие. Всяка община и музей искат големи открития, но до колко са готови да се грижат за тях и да ги стопанисват - сами виждате. Това е друга тема и то доста неприятна. Добре е все пак, че в Странджа има една институция „ природен парк Странджа”, която има по-отговорно и адекватно поведение, към богатствата на този край. Поздрави !
                      BMW F 800 GS Cum sapiente loquens perpaucis utere verbis! - Когато говориш с умни хора, употребявай колкото се може по-малко думи!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Магията на древна Странджа

                        Както подразбирам, имаш какво да разказваш. С удоволствие ще караме заедно следващия път.
                        Моторът ти е перфектен за там, надявам се да го караш по предназначение , защото нас не ни спира липсата на път, щом има интересна цел.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Магията на древна Странджа

                          Смяташ че има какво да разкажа? Дано да е така! Всъщност, всеки има какво да разкаже, стига да намери правилните слушатели. За мотора - ами аз съм „млад” моторист, без опит, но (разбира се, винаги има едно „но”) не съм вещоман, тоест падам, ставам и продължавам, щом някой го може, то и аз го мога (понякога чак на десетият път). Липсата на пътища не ме притеснява, ако нещо ме притеснява в това отношение, то са неподходящите ми гуми (асфалтни). В момента съм в Копривщица, към края на месеца ще съм в Елховско (западна Странджа), ако решите да опознаете тази част на милата ни татковина (западна Странджа и Сакар) ще ви бъда гид. Дали има какво да се види? Ами аз не знам място където няма какво да се гледа. Всичко опира по-скоро до човека. Едни минават по ПЪТЯ за час - два и не виждат нищо което де си „заслужава”, други същото разстояние го „вземат” за ден – два, поради многобройните неща, заради които си заслужава да спреш. Да не философствам, ами с две думи казано – аз съм насреща, ако решите. Поздрави!
                          BMW F 800 GS Cum sapiente loquens perpaucis utere verbis! - Когато говориш с умни хора, употребявай колкото се може по-малко думи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Магията на древна Странджа

                            Страхотно пътуване Толкова спомени имам от там.... Браво!
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X