Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КРИТ И САНТОРИНИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Нямам идея ,колко време трябва да се разгледа Крит . Ние за 6 дена видяхме долу-горе половината.Лично на мен няма да ми стигне и месец - толкова много диви места има.А ако си говорим за оффроуд направо си е рай . .Самите гърци си казват ,че Крит е гордостта им. Относно координтите , няма да пропусна и готовите тракове до интересните места , но все си забравям ГПС-а в къщи ,а у дома нямам време да седна на комп.С каквото мога да бъда полезен -насреща съм.Много неща нямаше как да ,,влязат'' в пътеписа.

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    ...Ма евала ви и за етусиазма - на мотора 4000 км двама ..........
    Пътуването до Италия ни коства повече от 6000 км -пак двамата
    Последно редактирано от alex_markov; 25-09-09, 07:00.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #32
      До: КРИТ И САНТОРИНИ

      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
      ...В другата тема ще питам вие какви екипи за дъжд ползвате , а аз ще ви кажа какви да не си вземате...

      В, коя друга тема колега, че ми е любопитно...

      Благодаря за чудесния пътепис, много ви се кефя...

      Коментар


      • #33
        До: КРИТ И САНТОРИНИ

        Браво бе, Янко !
        Не ти завиждам благородно, защото съм решил да отида на Санторин един ден, ама ти ме изпревари. Като се видим, ще разказваш с подробности. Сега само приеми моите поздравления за пътуването !
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #34
          До: КРИТ И САНТОРИНИ

          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
          Браво бе, Янко !
          Не ти завиждам благородно, защото съм решил да отида на Санторин един ден, ама ти ме изпревари. Като се видим, ще разказваш с подробности. Сега само приеми моите поздравления за пътуването !
          Ти ме мъчи още за школата ,пък чакай да ти издам къде са ,,тайните'' места

          Тези дни ще пусна и всички тракове и точки ,а някой от близките уикени ще идвам ,че Добата реве за вашето трасе.Ще се обадя ,ако си свободен.
          ПС. Ти нямаш ли една ,,забравена '' Africa? Искам да я пробвам.
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #35
            До: КРИТ И САНТОРИНИ

            Първоначално публикуван от nakovk Преглед на мнение
            В, коя друга тема колега, че ми е любопитно...

            Благодаря за чудесния пътепис, много ви се кефя...
            Ами някъде при ,,оборудване ,ама още не знам.Времето не ми стига.
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #36
              До: КРИТ И САНТОРИНИ

              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
              Благодаря за разходката !
              Някакви археологически забележителности бяха ли останали от Санторини преди изригването?

              А някакви археологически забележителности от преди изригването имаше ли?
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #37
                До: КРИТ И САНТОРИНИ

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение

                А някакви археологически забележителности от преди изригването имаше ли?
                Имаше.
                В историята пише доста ...
                Откакто Шлиман е започнал да разкопава артефакти - от тогава Илиада не е само литературно произведение...
                Да не си влюбен в мен?
                Закачаш се заяждаш се ...само дето още не си ми дърпал плитките ...
                Съжалявам че не пиша само по темата - но ме сърбят няколко въпроса ... Може пък да преча по някакъв начин? Кажи да съм наясно.
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • #38
                  До: КРИТ И САНТОРИНИ

                  Бравос!!!! Прославяте чопърското братство, а с тези снимки и фотографското, а с пътеписа и пътешественическото (как само го написах).
                  Много интересни места!
                  Козите имаха ли си някаква специална порода или случайно си бяха там, местни един вид

                  Коментар


                  • #39
                    До: КРИТ И САНТОРИНИ

                    Не знам за какво ги гледат тези кози.За мляко - неможеш да ги хванеш . За месо -ами дребни са като котки....

                    Мария , питай
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #40
                      До: КРИТ И САНТОРИНИ

                      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                      Имаше.
                      В историята пише доста ...
                      Откакто Шлиман е започнал да разкопава артефакти - от тогава Илиада не е само литературно произведение...
                      Да не си влюбен в мен?
                      Закачаш се заяждаш се ...само дето още не си ми дърпал плитките ...
                      Съжалявам че не пиша само по темата - но ме сърбят няколко въпроса ... Може пък да преча по някакъв начин? Кажи да съм наясно.
                      Само по разказаното от ЯНКО си бях направил изводи, че нищо автентично не е останало. Само комерс.
                      И тъй като ми се стори хитроумен въпроса ти, а май не бе, го цитирах в мой пост.

                      Съжалявам за това, че погрешно си разбрала факта,че се отнасям не-небрежно към постовете ти, но само по теми, които ме интересуват.
                      Това, че не ти дърпам плитките го отдай на причината, че не ме сърбят ръцете.
                      А ако на аргументираното ми несъгласие и желанието ми за конкретност, даваш "определение", то просто радвай се, че си обгрижена с внимание!
                      Дано не е за кратко.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #41
                        До: КРИТ И САНТОРИНИ

                        Благодаря за прекрасните снимки и споделеното, с които за около 2 часа успях да се върна на моя любим Крит!

                        Виновникът за бетонизирането на Кносос е откривателя сър Артър Евънс, който в стремежа си да възвърне поне част от величието му е използвал тези "крути" за съвременните археолози мерки.
                        Но все пак да не забравяме, че всичко това се случва в края на 19в. и началото на 20в. Евънс дори купува земята за да прави разкопки и реставрация. Просто времена и нрави.
                        Когато ходих на Кносос през септември 2007г. кипеше трескава съвременна реставрация и ми направи впечатление, че всички реставратори носеха бели хирургически ръкавици в адската жега (снимал съм го).
                        Гидът обясняваше, че 95% от градът (около двореца има и град)се намира под частните маслинови горички наоколо.
                        Явно ако искат да разкопаят целия град трябва да купят земята а там нещата опират до пари.

                        Коментар


                        • #42
                          До: КРИТ И САНТОРИНИ

                          Извинявам се за предния пост! Помислих че въпроса -имало ли е нещо на Санторини е шега ..
                          В последно време доста реклама му направиха на острова с Филма за Митичният Тера (Сегашният Санторин) развитата му за времето си цивилизация и ефектни визуализации на изригването .. побягването на жителите и изоставянето на домовете им ... Почти като в Помпей, но без телата на загиналите в съня си - защото са се евакуирали - голяма част от хората още при началните трусове...

                          Докато учех история на Изкуството в част от материала за античността имаше и доста снимки на фрески от острова...
                          http://74.125.77.132/search?q=cache:...ient=firefox-a

                          http://garcia.patevoditel.bg/santorini/index.html
                          "Фира е много атрактивен град, с криволичещи малки тесни улички, арки и квартал, който Католическото върховенство някога е населявало. Там се намира Археологичският музей с експонати от вази от VII - VI век пр. Хр., накои архаични и класически находки, елинистични и римски скулптури и портрети. Музеят на праисторическа Тера с експонати от разкопки при Акротири и други местности на острова, датиращи от неолитната ера до XVII век пр. Хр."

                          http://www.santorini.net/129.html

                          http://www.hotelsinsantorini.gr/hote...l-sites-30.htm
                          Има и доста информация за музеи на острова но на гръцки ..
                          http://www.thira.gr/pegasus/h012/sho...=H002_QUES2002

                          Но Много по интересно би ми било да прочета написано нещо по въпроса от колега от форума, който е видял фреските и сградите с очите си, дори и да не е с научна изчерпателност, от колкото сухата фактология от историческите бележки или преекспонираните възстановки по телевизията.
                          Извинявам се още веднъж! И тайничко се надявам при следващи посещения някой да включи в маршрута и част от музеите...
                          Последно редактирано от iai-bg; 01-10-09, 17:53.
                          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                          Коментар


                          • #43
                            До: КРИТ И САНТОРИНИ

                            Мария, не виждам ,защо трябва да се извиняваш. Музеи не посетих ,но снимки от Фира (Тира) ,Имеровигли и от всички интересни плажове съм приложил.Ето тук https://htftp.offroad-bulgaria.com/churov/greece2009/ са всички снимки от пътуването.
                            Между другото това: http://garcia.patevoditel.bg/santorini/index.html е писано от човек ,който не е стъпвал на Санторини.На голяма грешка е за мулетата и летището...
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X