Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансфагараш Румъния 19.08.2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Става, просто се спи на полето и по-малко навиране в навалицата.
    Има много снимки на някаква атрактивна мечка с две мечета от тази година. ПОдвизава се в Трасфагараш. Един приятел си направи цяла поредица селфита.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • Става но с тази бързо променяща са обстановка и специфични изисквания в отделните страни тази година съм я отписал за всякакви пътувания зад граница!
      Просно не обичам да планувам с такива подробности.
      Освен това някои хора почти нямаме отпуск около истерията и стрелбата на сляпо в началото на годината заради дребната гад!

      Сега виждам, че в Италия са затворили Стелвио от едната страна, до 8 Август според хухъл.
      Някой знае ли реалната причина? Пише, че било заради времето но се чудя колко лошо може да е през м.Август за да затворят проход?
      Едва ли им трябват снегорини!
      Враг усраине

      Коментар


      • добре, че не хванахме към Алпите


        2 дни
        Stelvio Pass, Italian Alps 4.8.2020


        Това устройва ли те?

        Коментар


        • Това майтап ли е?

          Ето , докато пиша...от Дюни ,в момента!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1596899004262..jpg
Прегледи:516
Размер:606.5 КБ
ID:6633007
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Аз също мислех, че е някаква шега понеже ми попадаха от няколко места подобни снимки.
            Струваше ми е невъзможно по това време и то на никаква височина - Стелвио доколкото помня беше под 3000м.

            Зазрових е и май наистина се е случило, колкото и невероятно да звучи:

            https://www.snow-forecast.com/whiter...to-30cm-falls/



            Враг усраине

            Коментар


            • Кой на къде мисли това лято да ходи,ходи ми се навсякъде, Сърбия с мотора не съм ходил още,нещо интересно там ?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Сигурно има.
                Преди 2 години през м. Май минахме Дунав мост, после по брега на Дунав, срещу течението по Румънския бряг. Реално си в най-високата част на сръбско-румънската част на нашата Стара планина. Спахме някъде срещу Голубац. На другия ден се върнахме по Сръбския бряг, който е много висок, има хубави гледки, пътя е относително добър и има много тунели. Случихме на хубаво време и изгрева на брега беше по-як от нашите по Жулай морнинг, дето се прехласват!

                За мислене в посока "запад" ми е едно планче до изоставената авиобаза "Желява" в Черна гора, после през Босна и Херциговина, където всеки хвали че било много добро.

              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Ходих до авиобазата Zeljava, даже карахме вътре, в тунелите, между развалините заедно с един чех. Беше сюрреалистично!
                На връщане минах Босна и Херцеговина, Черна гора и Сърбия. През Сърбия минах някакъв високопланински проход, температурата падна от 37 долу до 18 горе. Имаше невероятни гледки!
                После врътнах два дена по Турция - яко хранене и 2 кг нагоре. Правят нов мост над Дарданелите. Преди две години го нямаше, сега е 75% готов. Врътнах по северния бряг на Мраморно море, не бях ходил там - една перла под носът ни- гледки, хубави пътища и плажове, спокойно, хубави хора. Пак ще се ходи!

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Снимки ?

            • Преди малко се върнах от двудневна обиколка из Странджа ,завиждам ти благородно.Отдавна не бях чувал през ноща щурци и небе обсипано със толкова звезди
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Сакар открий. Необятен е, макар и малък.


            • "p-pleven коментира
              Днес, 20:09
              Ходих до авиобазата Zeljava, даже карахме вътре, в тунелите, между развалините заедно с един чех. Беше сюрреалистично!"

              Там разминирано ли е ?

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Да, вътре се влиза до където ти стиска.
                Мотахме се известно време, за първи път виждам мъгла под земята. Колкото повече влизаш, толкова по-студено става и влажно. И има някакво дълго повтарящо се, тътнещо ехо...
                Не видях така известните знаци за мини, даже до емблематичния самолет беше почистено. Все пак си е туристическа атракция.

            • Всичко това благодарение на "Русенско варено" - верен другар и спътник във всички пътешествия. Залепяме "стикер" на борда на самолета.
              За другарите, които ще бъдат скандализирани да кажа, че покрай всички стикери мернах и няколко на тема Би-Гел-Лес-Транс.


              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05857.JPG Прегледи:0 Размер:366.2 КБ ID:6762829

              Докато правих първите снимки се появиха един чех с приятелката му. Докато се запознавахме, чеха чъзкликна: "Я, ние тримата имаме еднакви ботуши! Явно сме създадени един за друг..." При което ми стана ясно, че денят ми ще бъде незабравим!
              Яко не беше тяхната компания, едвали щях да скитам сам в галериите и още повече да карам в тунелите!

              Малко снимки, после може д опитам и видео от карането в тунелите

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC06032.JPG Прегледи:0 Размер:318.4 КБ ID:6762825Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05913.JPG Прегледи:0 Размер:333.6 КБ ID:6762807Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05914.JPG Прегледи:0 Размер:417.2 КБ ID:6762808Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05844.JPG Прегледи:0 Размер:587.5 КБ ID:6762809Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05877.JPG Прегледи:0 Размер:687.9 КБ ID:6762810Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05841.JPG Прегледи:0 Размер:625.1 КБ ID:6762811Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05972.JPG Прегледи:0 Размер:475.0 КБ ID:6762812Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05973.JPG Прегледи:0 Размер:419.1 КБ ID:6762813Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05982.JPG Прегледи:0 Размер:384.7 КБ ID:6762814Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC05914.JPG Прегледи:0 Размер:417.2 КБ ID:6762823Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC06039.JPG Прегледи:0 Размер:445.3 КБ ID:6762821Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC06035.JPG Прегледи:0 Размер:422.8 КБ ID:6762819Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC06037.JPG Прегледи:0 Размер:345.1 КБ ID:6762820Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC06032.JPG Прегледи:0 Размер:318.4 КБ ID:6762818
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от p-pleven; 09-08-21, 08:40.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • Малко видео, изрезка в минутата преди излизане. Като цяло е мрак кал, стърчат железа, висят огромни бетонни фрагменти на арматури, хлъзгаво, дупки и канали от всякакви комуникации и канализации. В тази част от видеото чеха води, преди това аз бях отпред, но попаднахме на глух тунел и трябваше да се върнем. Колегата се подхлъзна докато маневрирахме за излизане от глухия тунел и изпусна мотора, но без трявами и поражения. Упражненията са с всичкия багаж по нал (при мен беше около 40 кг).

                Тука да кажа, че осъзнах, че количественото натрупване с Доминатора се беше трансформирало в качествено
                На края малко "потърам" в коловоза, Мартин (чеха) искаше да бута, но прескочих на втори път.
                 
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • Я да ви събудя с малко прясна информация. Очерта ми се една командировка до Клуж Напока и викам да се повозя. Та в момента на Трансфагарашан (минах на 19ти) са излезли мечките. 3 видях още в началото. Две си седяха на платното, а една беше легнала отстрани в банкета. Ама де топки да спра мотора и да вадя телефона да ги снимам. Та ако някой му е мерак да види мечки на живо да се помота нататък. На връщане минах през Трансалпина и си бих рекорда за еднодневно каране. От Клуж до София през Трансалпина са около 670 км и 13 часа пътуване.
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • Пламен Атанасов
                    Пламен Атанасов коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз карах там точно на 19 вечерта , влязох в подножието около 18:30 беше 33 градуса , на върха 12 . Като те е пекло цял ден е невероятен кеф . Излязох от прохода в 21:30 разминах над десетина мечки , имаше три майки с по две мечета , и много единични бройки . Минава се около метър два близост , стоя настрани само ако има коли пред мен , които да попречат на бързо изтегляне .

                  • ssaattyyrr
                    ssaattyyrr коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз тръгнах към 6 часа сутринта от Русе, та бях що годе по хладно на прохода, ама после до Клуж бая жега отнесох.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X