Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Из острови на Егейско море с Африка туин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Из острови на Егейско море с Африка туин

    Всичко започна след запознанството ми с Димос, кореняк островитянин от Самос, дошъл в БГ на гости на мой приятел, с който за около седмица изпихме всичкото узо и риба дето може да има в региона ... Та се зароди една моя мечта да се впусна в пътешествие по старогръцките митове и легенди... Димос е доста по голям от мен - около 50 годишен, дребен на ръст зъл елин, в главата му само сиртаки и ... , а жена му усойница, иначе блага по сърце..

    Покани ме той на острова и пролетта решавам, че съм достатъчно подготвен за моето плаване и връщане по суша през Турция...

    Тръгвам сутринта рано защото в 07.30 трябва да съм на пристанището в Александропули. Предстои ми 24 часово пъуване с ферибот към острова...
    След два часа езда сутринта съм пред табелата на града, решавам , че трябва да се облекча - ПО БЪЛГАРСКИ



    След клатко лутане, копувам билетите, и чакам ферибота, а той не идва, питам с бегли знания по английски защо не идва, а те отговарят,че не знаят - нормално било, море е ??????

    Към 11.00 часа на хоризонта идва кораба и нетърпеливо чакам маневрата да отвори тая пасмина и да се набутам вътре с мотора...






    Настаняваме се в каютата с любимата и от там на палубата с фрапе и апарат в ръка щракам за спомен... а Африката я овързаха с ремъци в трюма ...
    Ето изглед от кафе салона и след това от вън ...




    Остров Лесбос... пристанището



    След още много островчета, където чинно спирахме за да може коли и камиони да слязат и се качат, на другия ден сутринта към 06.30 пристигаме в пристанището Ватхи на остров Самос...



    От там след няколко десетки км в Питагорио - родния град на Питагор - ина Димос, който ни посрещна с цигара и замъглен поглед, щото чакал в таверната цяла нощ. Та пред тях оставям мотора и заключвам и каски взимам , а той ме гледа и вика защо , тук не се краде. Странно чистотата и подредеността , а и умората ме карат да си мисля , че съм в рая, е и уискито на ферибота си каза своята дума


    настанявам се в едната къща на Димос, почивка и след обед към 15.00 той решава,че е време за добре дошъл и надува едно сиртаки и вика "ЯМАС", а аз съм със слаби ангели и викам в еуфория "НА ЗДРАВЕ", а любимата решава да я снимам до градината на ДИмос



    Последва една седмица почивка, плажове, обиколки с мотора на острова, и снимки, които ме карат, като ги разглеждам с умиление да си мисля за тогава...



























    След 8 дни поемаме отново по по островите към Хиос, след което пренущуваме и на другия ден решавам да превзема турския бряг.
    Сутринта от Хиос до чешме са близо 50 минути, минавам през митницата и чакам ферибота. За голяма изненада се появява една гемия около 20 метра дълга и тясна колкото микробус да влезе с перилата. Питам това ли е корабът, дааа отговарят от пистанището. Съгласям се - избор друг нямам, а вълнението бе сериозно. Студено за късна пролет, стояхме от вън и се клатехме на ляво на дясно, очите ми се в мотора, да не се отвърже, вълните си го плискат , а аз се чудя да избълвам ли сутрешната закуска от хотела в Хиос ...

    Така пристигаме в Чешме -Турция. На митницата "Хош гелдиниз", ние "Хош болдук", после разходка из градчето, зареждам с гориво и напред към Айвалък.Към 18.00 часа се намирам пред хотела, доста добре спретнат - четири звезди, та там два дни отдих и лиготии.

    От там през АСОСС, Бергама, маршрутът на повечето от Вас предполагам е известен ,затова няма да изпадам в подробности. Следва Троя и Чанаккале, където спахме на къмпинг на Дарданелите. На другия ден ферибота - четвърти за 13 дневното ни пътешествие и през Кешан, Одрин в Родината...

    Това пътешествие бе повече почивка от колкото мото езда, все пак с жената от зад не става да яздя като луд - както аз си искам, но пък спомените още ме топлят...


  • #2
    До: Из острови на Егейско море с Африка туин

    Ееееех красота...

    Прекрасни снимки и готин репортаж, благодаря.

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      До: Из острови на Егейско море с Африка туин

      Браво !
      Много приятна почивка си прекарал .
      Дано и аз някога се втурна в такова разтоварващо преживяване.
      [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

      Коментар


      • #4
        До: Из острови на Егейско море с Африка туин

        направо завиждам
        Наско тел: 0884133260; 0898605088

        Коментар


        • #5
          До: Из острови на Егейско море с Африка туин

          чудесен разказ, благодаря ти! след като обиколих половината свят установих че това ми е най любимата част от него - Асос, Лесбос, Бергама .... пак ще отида...някой ден
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #6
            До: Из острови на Егейско море с Африка туин

            да,да.самос е красиво островче.там където африканчо е снимал кейчето с многото
            ресторантчета ако се е обърнал кръгом е щял да снима и статуята на питагор.на тази
            статуя съм се снимал.ех спомени,спомени......
            ама я да питам африканчо да не би случайно да има инфо за канала който е бил изсе-
            кан в планината.този канал е носел питейна вода още преди новата ера.и е бил за
            времето си гениално инжинерно постижение.та дали знаеш за този канал нещо повече?
            канала се намира някъде над летището в планината,нагоре след амфитеатъра.

            Коментар


            • #7
              До: Из острови на Егейско море с Африка туин

              Браво!

              Коментар


              • #8
                До: Из острови на Егейско море с Африка туин

                Първоначално публикуван от Константин Коцев Преглед на мнение
                да,да.самос е красиво островче.там където африканчо е снимал кейчето с многото
                ресторантчета ако се е обърнал кръгом е щял да снима и статуята на питагор.на тази
                статуя съм се снимал.ех спомени,спомени......
                ама я да питам африканчо да не би случайно да има инфо за канала който е бил изсе-
                кан в планината.този канал е носел питейна вода още преди новата ера.и е бил за
                времето си гениално инжинерно постижение.та дали знаеш за този канал нещо повече?
                канала се намира някъде над летището в планината,нагоре след амфитеатъра.
                Канала е сниман , т. е. част от него в пътеписа дето съм на върха, голяма работа е , но за съжаление нищо друго не ми е известно...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X