Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

    На 22 март официално се открива моторджийският сезон в България. По стара традиция се събират моторджийте в Пловдив и карат до Бачковският манастир, за да запалят свещ, и да се помолят за безавариен сезон. На времето участвах редовно в подобни мероприятия, но сега подобни сбирки, тълпи и каране най-много 30-40 километра заедно в група с още поне 500 мотора отдавна вече не ме кефят. За това решихме с група приятели да открием официално сезона с едно леко каране до Гърция.
    Към 8 часа тръгнах за Пловдив от Пазарджик и към 9 часа вече се бяхме събрали.


    Групата в квартал Тракия в Пловдив. Тук сме 6 мотора, но в същност до Гърция пътувахме само 4 мотора.


    В тази църква в квартал Тракия - Пловдив запалихме по свещичка и се помолихме за безавариен сезон. Към 9,30 тръгнахме от Пловдив към Гърция.
    Следващите снимки са вече от Гърция. Съжалявам, че нямах възможност да снимам по пътя, но както виждате в групата преобладават шосейните мотори и колегите нещо много бързаха. Скоростта беше между 130-140 км/час. На мен такива скорости хич не са ми по вкуса, но нямаше, какво да правя и се съобразявах с групата. Пътят ни беше Пловдив - Хасково - Кърджали - проход Маказа - Комотини - Фанари. Пътят до Кърджали е добър и хубав с почти нов асфалт. Прохода Маказа е направен, както трябва с чисто нов асфалт, маркировки, мантинели, откоси и всичко там, каквото е небходимо за първокласен път. Завоите са плавни и дълги, и позволяват каране с висока скорост. Там в прохода карахме малко по-бавно със 120 км/час. Трябва да се внимава само за домашни животни, които близо до населените места пресичат пътя. От Кърджали до самата граница на Маказа е към 40 км. Гледките бяха разкошни, но както казах нямах възможност да снимам. Тревата беше зелена и навсякъде цъфтяха дървета със бели, и розови цветове. Гората все още е кафява, не се е раззеленила още, поне широколистната.
    В 12 часа бяхме на границата с Гърция. Там има един фургон и проверяват само личните карти преди да те пуснат да минеш. В гръцко пътят също е много добър и нов, като има поне 7-8 тунела. От границата до Комотини е по-малко от 30 км път. Комотини е малък град и се минава почти по диагонал през него. Заведенията навсякъде бяха препълнени с хора и навсякъде имаше много паркирани коли, а задръстванията по светофарите бяха внушителни. Направи ми впечатление, че 90% от колите бяха съвсем нови, макар и с малки кубатури, но се срещаха и джипове и лимузини. Къщите по селата по край, които минахме също бяха нови и красиви, и изобщо всичко беше много подредено, и добре изглеждащо. Тази криза направо ги съсипа гърците?!?!... Минахме през Комотини, пресякохме пътя за Ксанти - Кавала и хванахме пътя за Фанари. Малко рибарско селце на брега на Бяло море на тридесетна километра от Комотини.


    Групата вече е във Фанари.


    Бавареца ми на пристанището на Фанари.


    Ето цялата група. В ляво на снимката е пристанището, а в дясно от групата е таверната, в която заседнахме след малко.


    Част от плажа на Фанари.


    Слънчевата пътека до плажа на Фанари.

    В таверната изядохме три гръцки салати, две порции сувлаки, една порция пържени картофи, една порция пържена риба, изпихме 4 бири, едно юзче Узо и една бутилка минерална вода от 1,5 литра. За всичкото това платихме общо 57 евро. Цените явно още не са курортни.
    Към 15 часа си тръгнахме обратно за България. В 16 часа пресякохме пак границата на Маказа. Този път ни провериха гърците, но пак само личните ни карти, а към 19,30 вече си бях у дома. Брояча ми показа, че съм минал точно 561 км за този ден. Така открихме официално сезона за 2014 година.
    Между другото аз от Нова година до сега съм минал над 1600 км за 2014 година, но така лекичко и неофициално.
    И накрая още една снимка, да и се кефим, и да не забравяме, че лятото идва!
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

    Мъка.. мъка...

    Много и безпроблемни км. и повечко снимки

    Коментар


    • #3
      От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

      Ей. като ти е тръгнало на пътеписи тая година да напишеш и един за Байкал до края на сезона... 2014.
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #4
        От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

        Чул те Господ Иля! От твоите уста в Божийте уши!...
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

          Браво Владо само така

          Коментар


          • #6
            От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

            Много и безпроблемни километри Владич.
            Благодаря за споделеното.
            878511557

            Коментар


            • #7
              От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

              Чудесно начало на новия сезон, браво Владич!!

              Коментар


              • #8
                От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

                От това по-добро откриване - здраве му кажи!

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Между другото аз от Нова година до сега съм минал над 1600 км за 2014 година, но така лекичко и неофициално.
                850 км за 2014, които са ми и единствените на 2 колела. Гледам да се уча от по-големите...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

                  Владич, браво. И аз се присъединявам към Илко - чакаме по-така пътепис, едни 10-20 хил. км по ти отиват на тебе...
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

                    Същия ден бях в командирован в Бояна целенасочено,живея на 50 м. от църквата в Тракия,от където сте тръгнали.С евро ли плащахте бензина и храната,някакви особености?
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Откриване на сезон 2014 год. Разходка до Гърция.

                      Бензин зареждахме само в България, защото в Гърция е по-скъп. Някъде малко над 1,6 евро за литър 95 октана беше бензина в Гърция. А в таверната вече сметката и плащането си беше в евро.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X