Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансилвания 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трансилвания 2012

    Отново тръгнах към Трансфагарашан,но с тайната мисъл да се позавъртим из тази част на Карпатите .В главата ми се върти още едно ходене до там,но сам и с преобладаващи черни пътища.Бях маркирал на картата няколко маршрута и исках да ги ,,чекна'' Този път си оставихме и един ден в Бран за ,,разходки'' из планината наоколо... Понеже не мога да се удържа в снимките ,ще понамаля коментарите
    Тръгнахме...






    Пътят ни отново ,бе през Гюргево и по старите пътища до Кутеа де Арджес - далеч от Букурещ.С изключение на наколко километра пътя позволява каране с 120-140 км/ч - никакви полицаи!


    След около 4 часа пристигнахме и се настанихме в хотела.Веднага излязохме да се поразходим...




    предния ден ме бяха ужилили две пчели и точно ,когато спрях да снимаме тази църква , ме застреля трета...




    красиво градче в ,което видяхме работещи повече от 10 фабрики....


    страхотен манастир,но имаше служба и нямаше как да снимаме повечко...






    Хотела беше чист и спретнат,но никаква кухня.В цената имахме закуска,но сутринта казаха нещо от рода,,..де да знам ,кога ще дойде готвача..''
    Тръгнахме с нетърпение да закусим с красота




    На това място имам навик да си хвърлям каската в реката Този път спрях от вътрешната старана и я закопчах за мотора






    Времето нещо се ,,мръщеше '' и има страхове ,че ще пропуснем гледките ,но късмета не ни изостави ...












    горе облаците си бяха ,,на една ръка разстояние''




    Група словаци отиващи на Шабла...




    Закупихме задължителните суджуци,филета и кашкавали и тръгнахме да спускаме...




    тези ,определено се бяха ,,набутали'' тъкмос тигнаха горе и облаците закриха всичко ...


    Много беше красиво...




    Фагараш...




    Един от пътищата за ,,чекване''...започна добре,но постепенно премина в сипей... справихме се и е отметнат за следващото ходене..







    минахме без падания и доволни ,,кацнахме'' в Бран....
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    От: Трансилвания 2012

    Прекрасна разходка и чудесни снимки! Благодаря.

    Чакам продължението!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Трансилвания 2012

      Браво!!!Евала!!!Благородно ти завиждам,чудесна разходка!
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • #4
        От: Трансилвания 2012

        Янко ... а за мечката, що нищо не думаш ..
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: Трансилвания 2012

          Румба,не вкарвай интриги
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            От: Трансилвания 2012

            На следващия ден ,започнахме с посещение на Графчето(Дракула)...


            Няма да досаждам със снимки от замъка,но наистина си заслужава да се види....


            Аз ли се заблуждавам или това наистина е кирилица?...







            харесах мебели за тъщата ...


            СЛед Дракула се запътихме към замъка RASHNOV на 10 км....


            ПО пътя видяхме табела за някаква пещера и се отклонихме първо до нея.В гъста гора се виеше пътека от бял чакъл и всичко беше съвършено чисто.
            Наблюдаваха ни...





            Пещерата е само една малка зала ,но е много красива.Изнасят концерти там...








            заслужава си
            Разгледахме набързо и замъка...




            много се кефих на керемидите...








            Приключихме с културата и се ,,хванахме'' за черното около 150 км ,без да стъпим на асфалт-макадан,рохкав чакъл,сух прашен път, малко кал,и мнооооого красота...






















            ...и навсякъде ,чисто,чисто,чак да ти се пригади ...













            имахме прах и в .....



            някой се оводняват

            на чашка палинка със стопанката ....



            Така приключи и този ден.Заредихме се с красота.Основната ми мисия ,бе изпълнена - набелязаните пътища проверени.Живот и здраве до месец ще съм там с палатка
            За съжаление трябваше и да си тръгваме.Планината продължаваше да ни залива със зеленина...










            Стигнахме си по живо ,по здраво в България.По средата на магистралата за Варна ми пригади от асфалт и се започна...но това е друга история Ако Теди можеше да кара мотор ,със сигурност щеше да ме удуши и зарови някъде в горите



            Всъщност и при това пътуване наблегнах на видеото,но още не мога да се справя със звука ,а не искам да конвертирам...
            За упоритите -https://htftp.offroad-bulgaria.com/c...0211%20(1).MTS - 3гб!!!!! fullHD -заслужава си ,заради качеството
            За по забързаните - https://htftp.offroad-bulgaria.com/c...ovie/trans.wmv - 600МБ - доста ниско качество...
            Идвата филма да се гледат без звук!!! Ако някой може да помогне със наслагването на ХД видеото със някаква музика....
            Последно редактирано от churov; 16-07-12, 11:36.
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              От: Трансилвания 2012

              Не се заблуждаваш. Всички документи на сем. Дракула са писани на чист български.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Трансилвания 2012

                Много хубаво пътуване с интересни места и невероятни снимки. Благодаря за споделянето!
                Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                Коментар


                • #9
                  От: Трансилвания 2012

                  Големи красоти! Мерси за споделянето!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трансилвания 2012

                    2 пъти го четох днес.
                    Страхотно!

                    Имаш ли трак за черните пътища или карта нещо ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трансилвания 2012

                      Страхотни места сте посетили. По кое време бяхте там?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трансилвания 2012

                        Тръгнахме на 28.06 и се върнахме на 01.07 - посрещнахме Джулая там Наистина е страхотно красиво - условия за мото,вело и пеш туризъм ,а хотела в който спахме беше невероятен ,нов ,чист със най вкусната закуска на света - само за 29лв двойната стая Ей,го къде е... Наши приятели се оплакаха че на Доспат са ги резнали с по 100+ лева за нощувка....
                        Венци,за карата ползвах Ситинавигатора - по-подробна е от последната Румънска ,която имам.Траковете разбира се ги имам Всички ,,черни'' пътища ги свалях от Гугълърт и съвпаднаха с действителните.Сега продължавам да рисувам....
                        Ще кача и трака
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трансилвания 2012

                          Красота!
                          А това:



                          ако поръчваш, имай ме предвид. Ще си поделим транспорта!
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трансилвания 2012

                            Много яко. Благодаря
                            LZ1ZAH

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трансилвания 2012

                              Супер , и страхотни снимки , както винаги !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X