Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лято 2022

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Mitko69
    Влязох в офиса да питам дали пускат хора с палатки или само кемпери. Момчето на рецепцията, много любезно ми каза, че няма проблем да опъна палатка и имат свободно място с изглед към океана. Супер, егати кефа. Добре, че не останах в планината. Казвам му, че го взимам за една вечер. Той провери нещо в компютъра и с безизразен глас ми каза „$154 плюс такса“.
    Леко с насмешка му казвам, че ми трябва за една вечер, а не за цяла седмица. А той кима с глава и вика, да де. Викам му, пич ти чуваш ли се какво говориш, бе?
    Той само вдигна рамене, теглих му една майна и напуснах с каменно лице, нещо като Клинт Истууд в Мръсния Хари, но бях много по COOL.
    Помислих, си че онези $60 който ми поискаха в Durango миналия месец си бяха направо промоция от Черния Петък. За парите изобщо не ми пукаше. Тези пътувания не ги правех с бюджет и харчех толково, колкото трбваше, но тук въпроса беше принципен. Все някой щеше да ги плати, просто не исках да бъда аз.
    А колко струва стая в хотел/мотел в района също с изглед към морето?

    А колко струва в същия този къмпинг място за RV, кемпер или каравана също с изглед към морето?

    А може ли с кемпер или караваната да си намериш тихо и спокойно място и да паркираш и пренощуваш без да дължиш $?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Mitko69
      Рязко завих в дясно, почти изпуснах отбивката и леко минах през тревата. Зад мен изсвириха спирачки, някой наду здраво клаксон и по всяка вероятност отнесох няколко псувни. Вдигнах лявата си ръка в знак на извинение. След секунда се усетих, че съм вдигнал само средния си пръст. Няма значение, важното е, че се разбрахме без думи.
      Много наситен с емоции израз.

      Човек, на се познаваме, но много ме кефи изказът ти! Моля те отделяй повече време да пишеш. Не разбирам ни от проза, ни от поезия, но според мен имаш голям талант, много заложби за писател.
      Сори, ако много рязко съм влязъл в личното Ви пространство, но съм очарован от пътеписите Ви.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        Прочетох пътеписа с много интерес. Разгледах и снимките. Наистина е красота.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

          А колко струва стая в хотел/мотел в района също с изглед към морето?

          А колко струва в същия този къмпинг място за RV, кемпер или каравана също с изглед към морето?

          А може ли с кемпер или караваната да си намериш тихо и спокойно място и да паркираш и пренощуваш без да дължиш $?
          Хотел/мотел в Малибу не съм търсил защото това не ми влизаше в плановете. За пример ще дам района на Сан Диего където бях с дъщеря ми преди пътуваннето и там цените на хотелите на плажа бяха 400-600 на вечер.
          Колко струва мястото за кемпер в същия къмпинг не съм питал, но обикновенно зависи от ампеража които е изкаран за кемпера. Тук се ползва 15, 30 и 50 амп, за 50 обикновенно се плаща 2-5$ на ден екстра.
          Покрай океана имаше много отбивки, където имаше отбити кемпери, предполагам за едно преспиване. Не мисля, че е разрешено да опънеш бивака за 10 дена, но може и да бъркам.
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар


          • #20
            Благодаря на всички за добрите думи. Обещавам да има още живот и здраве. Колкото и да ми харесва новото ми местоживеене има и един-два проблема. Първо тук е много трудно да намеря компания за тези пътувания, а сам е леко скучно. Второ, тъй като всичко е много наблизо триповете за ден-два преобладават и не съм сигурен дали дългите пътувания няма да намалеят. Ще видим, бъдете здрави и до скоро.
            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

            Коментар


            • #21
              Благодаря за пътеписа!

              Коментар


              • #22
                Тази сутрин най-накрая дочетох разказа. И за пореден път горещо БЛАГОДАРЯ, че споделяш с нас.
                Не знам дали има такъв жанр "пътепис", но много ти се отдава. Не си похабявай таланта-пиши. Може да нямаш време да пътешестваш, но пиши.
                Аз тази година платих гражданската на мотоциклета си, но само 1 път отидох до работа с него и 2 пъти ходих от село до града, набързо да купя нещо дребно. Даже не съм излизал да пия бира с него. Бензина може би е от миналата година.
                Но и нямам талант да пиша. Така, че разчитам на Теб.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X