Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положението след земетръсите в Южна Турция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Положението след земетръсите в Южна Турция?

    След месец мисля пак да обиколя комшиите и се чудя дали е добра идея да се ходи около тези райони които сериозно пострадаха? По план най-близко ще съм в участъка от Кападокия до Тъмния каньон: това са към 150 - 200км от Кахраманмараш и би трябвало и там да ги е разлюляло сериозно?! Също мисля да спя в Кемалие до каньона и там излиза на Гугъла някакво хотелче за мотористи - някой с мнение минавал оттам? Мерси!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    Те мотористи вече изръчкват масово из Турция - особени логистични проблеми като за след земетресението няма. Имало посрутени исторически забележителности тук-там.
    И (вероятно тебе най-много ще засегне, ако искаш да минеш точно оттам) Каменния път по река Ефрат северно от Кемалие е прекъснат, заради паднал мост някъде по средата между тунелите.
    Ама тръгвай смело и приятно изкарване! Друго си е око да види, ръка да пипне.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • Edo
      Edo коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси, Колега!

  • #3
    Малко инфо за Каменния път: Голяма красота, към 7 километра прокопани ръчно тунели, но в четвъртия от север тунел има срутване, а следващите три са компрометирани от напукване. Мисля, че скоро няма да ги оправят. В момента могат да се минат 6 километра от Кемалие и дотам или 3 тунела от север и обратно. Това доста прецаква цялото впечатление от това удивително място, но все пак си заслужава! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230623_192256.jpg
Прегледи:249
Размер:741.3 КБ
ID:6928587
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #4
      На D 915 няма проблеми. Който му стиска да мине от там.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • Edo
        Edo коментира
        Редактиране на коментар
        Караш ме да се замисля за догодина...

    • #5

      Е това е част от D 915. Даже се виждат моторите на Валери и на Миро по трасето.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #6
        Дааа, Качкар е невероятна, красива планина!!!
        Зеленината и изобилните води на Рила в по-голям мащаб.
        Много нетипична за Турция.
        Имал съм удоволствието да я качвам пеша и с мотор.
        Струва си всеки един от двете хиляди километра само заради нея.
        А изобщо не е само тя, която да си струва това!
        Враг усраине

        Коментар


        • #7
          Абе има какво да се види по Турция - колкото и да я обикалям все остава по някоя изненада! Не знам само на баба Хонда кога ще й омекнат коленцата или пък на мене?!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #8
            Това тъкмо изскочи в дирника: https://trip.dir.bg/patevoditel/skri...do-na-turtsiya
            Враг усраине

            Коментар


            • #9
              Митака Тианков се обади от Антакия почти на сирийската граница. Качил е и снимки, но няма как да ги кача тука. Ето му постинга:

              "В момента съм в Антакия. Днес отскочих почти до Сирия. На морската граница със Сирия открих страхотно заливче. Оказа се апокрифен спот с такова слизане и гледки, че съм спирал по серпентините да викам от кеф. Иначе Антакия е тотална щета след заметресението."
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Качил е и снимки, но няма как да ги кача тука.
                E, хубава работа ...дай да изплакнем окото

                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #11
                  Снимките са на съобщенията на неговият профил във фейсбука. Аз не мога да ги прехвърля. Само той може, ама в момента е малко далече от тука.
                  Ето от тук, ако можете да ги видите снимките:
                  https://www.facebook.com/messenger_m...d_id=772567729
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X