Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

    Благодаря ти). Ако тръгна по този маршрут ще карам само по бреговата линия. Мерак ми е)). Зелената карта е задължителна. Не мога да карам в Русия без нея.
    HONDA XL650

    Коментар


    • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

      Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
      Благодаря ти). Ако тръгна по този маршрут ще карам само по бреговата линия. Мерак ми е)).
      Евала! Успех!
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

        Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
        Благодаря ти). Ако тръгна по този маршрут ще карам само по бреговата линия. Мерак ми е)). Зелената карта е задължителна. Не мога да карам в Русия без нея.
        Послушай Владича , за сега единственият ти вариант за влизане в Грузия през Русия е Верхни Ларс - край морето ще си имаш проблеми...
        Лек път
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

          бате Владо, оправи снимките бре?
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

            Проклетият форум тука ги прави тия номера със снимките. Ето пътеписа от моят сайт. Тук снимките са в ред. https://vladi.unixsol.org/gruzia2016/ Снимките могат да се отворят по-големи, като се чукне върху тях.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

              мерси, знаех, че трябва да пре-прочета тоя пътепис, но без снимките не е същото.

              сега ти чета непалските премеждия от 2008...
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                Колега, дали имаш представа колко ти тежеше мотора с всичкия багаж?

                Коментар


                • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                  Не съм го мерил с багажа, но може би го докарах до, около 300 кила... Това в движение не се усеща, но при падане сам не можех да го вдигна по никакъв начин. А без багажа и страничните куфари си го вдигам сам мотора. Пробвано!
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                    Дааа, тежичко си е. Само се чудя, ако мотора ти е...около 240кг, стойките с куфарите - 20кг., багажа 40кг. ли се получава? Носеше ли неща за бивакуване, инструменти...резервни части? Ако ползваше дисаги, дали центъра на тежестта щеше да слезе по-ниско. Обмислям някакви пътувания и съм в чуденка , за туй разпитвам, не е голо любопитство

                    Коментар


                    • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                      К'о се чудиш. Вземаш каквото сметнеш за необходимо. Ако го изтървеш и не може да го вдигнеш, сваляш багажа (разбира се без затисната чанта!), вдигаш, товариш и така докато ти "уври" главата
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                        Инструментите ми са стандартните за мотора и са под седалката. Добавил съм към тях само малко свински опашки, черно тиксо, резервно жило за съединителя, една лула 10/12, две резервни свещи и малко парче кабел. Всичко това е под седалката.
                        В единият страничен куфар имах помпа за гумите, фитили и шило за тях и двете малки тубички от двукомпонентно лепило Покси-Пол 10 минути. Там е и палатката ми, парче найлон, което слагам под пода на палатката, надувна възглавничка, резервни ластици за багажа и шише с масло 1 литър.
                        В другият страничен куфар имаше малко бельо и чорапи, чехли, поларено горнище, ластичен клин, резервни ръкавици и малка раница. В задният ми куфар е спалният чувал, който е с естествен пух до -15 градуса екстрем. Там държа също и несесера си, хавлиената си кърпа, а също фотоапарата, и картите. Върху задният куфар ми е шалтето, което е надувно до 5 см. То е сложено във водонепроницаема жълта торба и е хванато с ластици за багаж върху капака на задният куфар. Върху капаците на страничните куфари са ми шишетата за вода, или безалкохолно, ако нося такова.
                        Документите и парите ми на пътешествия си държа в мен, а не по мотора. Също в мен са резервните ключове за куфарите и за мотора.
                        Аз бях облечен с моторджийският панталон на КТМ с протекторите, якето на Ацербис също с пълен комплект протектори и защити, а на краката си съм с ендуро ботушите. Ботушите ми са туристически модел с три щрамера и с протектори, но са кожени, меки, и с тях без проблеми може да се ходи, а не са от тези пластмасовите модели за мотокрос, които са, като обувки за ски.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                          Благодаря за подробният отговор. За да не ти мажа по страхотната тема, ще ти пиша на лично

                          Коментар


                          • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                            Ето едно интересно филмче за минаване към Омало. Доста подробно е снимано, за да добиете представа, за какво става въпрос. Един грък минава от там, но с много по-лек и по-проходим мотор от моето БМВ. Кара КТМ 620 LC4 Adventure. https://www.motorcyclespecs.co.za/mo...nture%2097.htm
                            Разбира се и той не минава без падания. Изкачването, а после и спускането от Омало започва към тридесет и третата минута на филма и продължава, почти до края на филма. Самият, целият филм е малко дълъг и е за цялото му пътешествие. https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=HjucfzG3K10
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 04-08-19, 09:33.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                              Бързайте за Грузия ,че асфалтират като бесни . Местия-Ужгули ,44 км вече е 35 км асфалт.До Имало пътя е перфектен в момента ,не знам за какви падания става дума.До Дарло пътя е супер.Става малко по кофти към Чеши.
                              За сега го Шатили остава забавен преход.Много е красиво в Грузия ,не се колебайте.2017 навъртях повече от 3000км там и преди три седмици се върнах пак от там
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                                Владич,ти ме стимулира да отида там .
                                Последно редактирано от churov; 24-08-19, 12:37.
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X