Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Пътят до коприната

    Всички бихме си я купили ! Това е доста честа практика навън , така хората си помагат за следващи разходки .
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #77
      От: Пътят до коприната

      ... а в комплект с книгата, може да има ДВД с още снимки в пълен формат и разкошно качество.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #78
        От: Пътят до коприната

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        ... а в комплект с книгата, може да има ДВД с още снимки в пълен формат и разкошно качество.
        Да, това е идея. Представям си на моЙто тв как ще изглеждат всички тия красоти.

        Коментар


        • #79
          От: Пътят до коприната

          Хех .. ето и това мина
          Сега до четвъртък ще има много такива мероприятия ...
          Такава е работата на хората, които се занимават с ВО (връзки с обществеността). Това е необходимо за да станат ясни две неща. Аз ще ви ги напиша кратко и честно.

          1.Действително Арт Център Фотосинтезис на Бул. Левски 57 е страхотно място за всякакви изложби и презентации и е придобивка за града, подготовката на която отне половин година и доста пари. Но пък резултата е отличен.
          2.Там ще се случват много и различни неща, чиято главна цел е да вълнуват хората. Конкретно в четвъртък - изложба с фотоси, а в другия петък - представяне с още фотоси, видео, въпроси, отговори ...


          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          Димо, защо не опиташ да намериш издател и да напишеш книга за пътуването?
          Ми щото аз работя друго
          И защото у нас 30 лв е висока цена, а 3000 бр е изключителен тираж. Има двама автори, които могат да се похвалят с такъв.
          Въпреки всичко Фотосинтезис ще отпечатат 10-15 книжки с фотографии, ей така за кеф.
          Нещо, което съветвам всеки да прави със снимките си, за да ги види на хартия и за да останат. Вече е лесно, човек да си отпечата дори 1 бр. за себе си.


          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          ... а в комплект с книгата, може да има ДВД с още снимки в пълен формат и разкошно качество.
          А това с ДВДто и разкошното качество .... отиде над 100 лв за бр.

          Вижте, аз го написах и в началото на първата тема - ще изпратя на всеки от форума снимка, която си харесва в резолюция достатъчна за всякакъв печат и това не се е променило. Който иска да си я принтне, ако иска да си я има на монитор. А историята си я споделих подробно в темите тук.
          За съжаление мисля, че към днешна дата в нашите условия е невъзможно да се финансира пътуване или каквото и да е продавайки нещо, получено в резултат на пътуването ... снимки, книжка.
          Това прави още по-ценен подхода на Фотосинтезис. А там думите буквално са:
          "Виж Димо, не е важно дали ще продадем снимките и колко... Важно е да споделиш. И много хора да разберат за това. Защото има неща(нещо), което те е накарало да тръгнеш и да отидеш до там, нали ? ... Нещо, което е силно и си струва. Такива неща движат света. И всеки го има в себе си ... А изложбата, срещата с теб, дискусиите ... ще накарат много хора да мислят и мечтаят. А това е важно! "

          п.п.
          ... а всъщност само отпечатването на фотографиите в този формат е над 3000 лв. и реално не зная какво ще ги правят след това. Пет човека работят денонощно почти, за да се случи ...
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #80
            От: Пътят до коприната

            Ей така от чист интерес цъкнах на първия сайт за печат на книги !
            http://www.print.bg/index.php/bg/pro...FYSGDgodskh-KA
            Цената става наистина потресаваща себестойноста излиза почти 50лв. за брой ! Разбира се може да се намерят и по-добри оферти тази е на примависта ! Но освен печата има много работа по една книжка !
            Така ,че Димо е прав ! Ако се сложи и едно CD със снимки работата ще мине 100лв. за брой ! А на тази цена едва ли повече от 40-50 човека ще си вземем по една !
            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

            Коментар


            • #81
              От: Пътят до коприната

              Браво, Димо! Беше на ниво. Много ми хареса как добре отговори на водещия по въпросите с "най-това, най-онова".

              http://play.novatv.bg/play/249012/?autostart=true
              Последно редактирано от Димо; 14-06-11, 16:37.
              LZ2NKM

              Коментар


              • #82
                От: Пътят до коприната

                Промених ти линка с по-верен

                Да, не зная защо винаги съществува този въпрос "Кое беше най трудно, хубаво, лошо, дълго, късо, страшно и т.н. ...", но очевидно се очакваше да има някакъв "рекорд".
                Според мен, като се замисля всъщност рекорд има. Броят зададени въпроси, на които трябваше да се отговори в това интервю за 8 мин. Ето това е рекорд
                Ще ги преброя ...

                Обаче има още една новина покрай събитието в новото място за фотография, хора и идеи.
                Днес разговарях с Д-р Румяна Чукова, научен сътрудник в Института по история в БАН - и автор на книгата "Централна Азия -Трансформации на идентичността",
                която много се зарадва и изрази готовност да сътрудничи за реализиране на идеята, за дискусия в удобно за всички време през следващите две седмици.
                С две думи:
                Скоро ще определим ден, в който да се съберем хора, които темата Централна Азия ги интересува не само като фотография и мотопътуване, а по-скоро като история, култура, минало, бъдеще, социално-икономически перспективи в региона и т.н.
                Д-р Чукова е един от малкото учени в България, които са изследвали в детайли горните въпроси и според мен ще бъде една изключтелно интересна беседа.
                Спокойно може да обсъдим тук и въпросите, които не искаме да бъдат пропуснати и т.н.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #83
                  От: Пътят до коприната

                  Димо, как го издържа този журналист, не знам

                  Коментар


                  • #84
                    От: Пътят до коприната

                    Много интересно!
                    След 10-я път когато те прекъсна престанах да броя, но нямаше много въпроси, по които те изчака да си кажеш каквото имаше!
                    Георги Гатев

                    Коментар


                    • #85
                      От: Пътят до коприната

                      А на мен най- ми стана смешно като взе да те предупреждава да не казваш каква марка е мотора(сякаш утре ще се юрнат 200 човека да купуват GS)-то толкова много се карат големи мотори(освен пластмасови) в Бг, че чак да се чудиш как не са се избили . Знам , че има СЕМ, скрита реклама и тем подобни , но в тая посока май ставаме по- големи католици и от папата. И аз ще повторя въпроса на Алекс....
                      А за въпроси относно дискусията може да се помисли сериозно(жалко , че съм във Варна ..иначе с удоволствие бих присъствал)-централна Азия е място с което ние българите сме свързани и със сигурност възникват много въпроси. Все се каня даа питам: Според твоите наблюдения на региона как възприемат Европа(далечна,чужда, приятелска, враждебна или как). Преди месец в Непал ми стана интересно-хорта възприемаха Европа ПОЧТИ КАТО ЕДНО ЦЯЛО. За тях Бг, Чехия , Совакия, Унгария звучаха почти еднакво. Виж Турция я познаваха. Най-странно ми стана, когато собственик на хотелски комплекс, завършил колеж по туризъм(в Катманду май няма Университет по туризъм), перфектно владеещ немски, ходил в Германия по думите му 11 пъти, попитал нашия екскурзовод :Къде точно е България? Че ходих с едни мацки(бяхме доста голяма група) и те му разказаха играта( в добрия смисъл)-хора , песни , танци...а ве ...запомниха ни . Каза , че такава група не бил приемал.И за сувенирите: Бях взел 5-6 от най-малките български знаменца ,50-100 химикалки, 2-3 книжки за оцветяване и 5-6 комплекта от най-малките цветни моливи-всичкото това 740гр-теглих ги преди да тръгна. Страхотна работа свършиха. Съжалявам , че не е по темата и че се получи дълаг поста , но мисля , че разбра смисъла му .
                      Последно редактирано от egerchev; 14-06-11, 17:57. Причина: правопис

                      Коментар


                      • #86
                        От: Пътят до коприната

                        Ако искате да съпреживеете това пътешествие, имайте предвид, че изложбата ще бъде на 16.06.2011 г.,четвъртък, в 18.30 в арт центъра на бул. "Васил Левски" 57. Там посетителите ще могат да се насладят на около 100 снимки – до една любими на пътешественика.
                        Димо, утре се надявам да съм на уреченото място, също така се надявам да дойдат с мен няколко колеги! Много мотори в нашата фирма ей
                        Колкото повече толкова повече sigpic

                        Коментар


                        • #87
                          От: Пътят до коприната

                          На 16.06. 2011 в 18,30 ще е откриването, така ли? До кога ще продължи изложбата? През деня ще работи ли залата, или само вечер? Аз предпочитам да я разгледам през деня, когато няма да има калабалък там.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #88
                            От: Пътят до коприната

                            На мен ми хареса интервюто. Справи се чудесно с първичното му по детски любопитство и информираност.
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #89
                              От: Пътят до коприната

                              Да, откриването е днес. След два часа.

                              В петък 24ти ще е презентацията на пътуването с още снимки и видео.

                              Изложбата ще продължи до 28ми юни. и е открита всеки ден от 10:00 до 21:00.

                              Ще се радвам да се срещнем там, бул Левски 57.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Пътят до коприната

                                Бях на изложбата.
                                Много хубави снимки - направо картини!
                                Но повече ми харесаха снимките придружени с пътеписа.
                                А най-хубаво би било човек лично да види (преживее) всичко това...

                                Бях единствен посетител, иначе с удоволствие бих стиснал ръката на Димо!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X