Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уикенд возене - Югозападна България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уикенд возене - Югозападна България

    Така... да задам няколко въпроса . Мисля да се повозя по района Юго-Западната част на страната , 3 дни , две нощувки (уикенд) . Решил съм да мина някъде между нашите планини Родопа, Рила ,Пирин - да речем Велинград , Якоруда , Банско , надолу през Гоце Делчев , после Рожен и Мелник , може би Петрич и Сандански , след това - прибиране . Цялата дандания е под 1000 км , района ми е що годе познат , НО ! Точно в това се състои въпроса - има ли нещо което си заслужава , а е останало скрито от масовия турист , и минавайки от там , да мога да видя , а не за пореден път да подмина - било приятно село , местност , обект и т.н. Всъщност и хубаво място за спане ... Та това е като идея , към момента.

  • #2
    От: Уикенд возене - Югозападна България

    Около Велинград мога да ти предложа няколко интересни маршута, но трябва да знам от къде ще стигнеш до Велинград. Границата между Рила и Родопи е по дефилето от Белово към Юндола...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Уикенд возене - Югозападна България

      Колега,

      аз бях на вила в Юндола тази събота и решихме да се върнем през язовир Белмекен, та да го видим Местността е уникална, пътя между Юндола и Сестримо също. Язовира по ГПС ми го даде на 1950 м.н.в. като гледката там също не е хич за подценяване. Това, което направихме е следното:

      http://maps.google.com/maps?f=d&sour...=UTF8&t=h&z=12

      Имай предвид, че в неделя като минахме и бяха поставили доста маркировачни ленти за някакво рали, което предполагам, че ще се провежда там.

      Аз първоначално в събота исках да ида с мотора до Юндола през самоковското село Бели Искър, но не успях. Иначе от миналата година ми е мерак да мина маршрута с. Бели Искър - Якоруда, обаче идея си нямам дали е ок пътя за кола или трябва с мотора


      П.С. Това също ми се вижда много приятен маршрут:

      http://maps.google.com/maps?f=d&sour...1&ie=UTF8&z=11
      Последно редактирано от Чичка; 06-07-10, 12:32. Причина: допълнение...
      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

      Коментар


      • #4
        От: Уикенд возене - Югозападна България

        Така, някаквото рали всъщност е Рали България, което за пръв и с голяма сигурност последен път, е домакин на кръг от Световният Рали Шампионат (WRC)

        Ето тук(http://www.rallybulgaria.com) можеш да видиш карта на състезателните отсечки, както и на целия маршрут.
        Отиваш горе в менюто на 'Rally Bulgaria' и има карти.

        Принципно трябва да има осигурени обходни маршрути, но аз лично не бих се набил да се разхождам там точно този уикенд
        Човекът е човек, когато е на път...

        Коментар


        • #5
          От: Уикенд возене - Югозападна България

          Първоначално публикуван от balkanski Преглед на мнение
          Така, някаквото рали всъщност е Рали България, което за пръв и с голяма сигурност последен път, е домакин на кръг от Световният Рали Шампионат (WRC)

          Ето тук(http://www.rallybulgaria.com) можеш да видиш карта на състезателните отсечки, както и на целия маршрут.
          Отиваш горе в менюто на 'Rally Bulgaria' и има карти.

          Принципно трябва да има осигурени обходни маршрути, но аз лично не бих се набил да се разхождам там точно този уикенд
          Обяснявах им аз на мойте приятели в неделя, че това е стейдж от "Рали България", а те ми разправят "Ти луд ли си - сложил са ограждения, защото има свлачища"

          Но пътя е просто идеален за рали - гледката е приказна, завойте също, а като гледам това през което сме минали даже е special stage
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #6
            От: Уикенд возене - Югозападна България

            Тази събота и неделя ще бъдат затворени Белово–Юндола и Батак-Дъното-Свети Константин-Дебращица, което обесмисля правенето на мото-маршути точно в този район на България.
            Иначе моят почти редовен маршут с мотора ми е Пазарджик, Белово, Сестримо, яз Белмекен, Юндола, Велинград, Ракитово, по край курорта Цигов Чарк, след превала, но преди Батак свивам в ляво по край яз Батак към Дъното, после курорта Свети Константин, а от там, или Дебращица-Пазарджик, или Пещера-Пазарджик. Маршута е над 200 км, със сериозни денивелации, много завои по хубав асфалт и разкошни пейзажи и гледки. Минава през части от две планини. Рила и Родопи.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Уикенд возене - Югозападна България

              Няма да се бутам в ралито , на 16 юли мисля да се поразходя. Чудех се къде да спя зa начало - Велинград или около Самоков , не че ще ми обърка много маршрута

              Коментар


              • #8
                От: Уикенд возене - Югозападна България

                Ми ако няма да ти объркам много маршута мини през Пазарджик и ще спиш у нас. Място има предостатъчно. тел 0888 403 409 Аз все още не мога да карам мотор, щото съм с патерици, но пък мога да участвам в обсъждането на маршута в тази част на България...
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: Уикенд возене - Югозападна България

                  Мерси за предложението.. рано или късно ще се възползвам . Тъкмо да си поговорим и за парапланеризма, че ми се въртят разни идеи ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уикенд возене - Югозападна България

                    Вече 10 години летя. Това ми е другата много голяма краста след моторите...
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уикенд возене - Югозападна България

                      Да де , именно ... а на мен понеже отказах всички удоволствия, ми никнат крила, викам си , що да не опитам и това . Бързо оздравяване , че аз 11 месеца още не съм в кондиция от гадна травма ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уикенд возене - Югозападна България

                        Маршрута е приятен и колкото и добре да познаваш района винаги има какво още да се види и щом си решил да направиш возенето и стигнеш до Мелник може да отидеш и до Рожен, а ти препорьчвам да спреш и в с.Карланово, което е между Мелник и Рожен- има страхотна крьчма /името и е Рай/, кухнята е много добра, а и ако си любител на дивеча сьс сигурност ще останеш доволен.Собствениците са много приятни млади хора, сьщо така дават и стаи под наем, а за мотора не се притеснявай/има голям двор/.Не се чуди, а трьгвай .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X