Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

    Гергана си има една мечта, от много време, да види Лисабон.
    С новото ни амплоа на мотоциклетисти, решихме (моето участие се състоеше в дълбокомислено одобрение на плана) да направим един трип от София до Лисабон, та и обратно, минавайки по колкото се може по- живописни пътища.
    За да сме доволни и двамата, нашите пътувания винаги покриват живописна природа/ модерна архитектура в съотношение... е каквото дойде.

    Пътуваме с вече разработените Сузукита DL650A и SFV650A. До момента направиха по над 7000 километра, та трябва да мисля и какво трябва за тях за този дълъг (по нашите стандарти) мотоциклетен трип.

    Към момента трасето е планирано през Сърбия, Хърватска, Словения, Италия, Франция, Испания и Португалия.
    Ключови "места" са южната част на френските алпи, част от ревиерата, самите Пиринеи, страната на Баските, Лисабон итс селф, португалското крайбрежие, Сиера Невада, Алхамбра и... Барселона, за десерт.
    За момента не планираме да ходим в Мадрид, но знае ли се...
    Трасето ще бъде от порядъка на 10 000 км.
    Смятаме да тръгнем на 19ти Август и да сме се прибрали на 6ти Септември (не за празника, а просто така се пада).

    Приемаме всякакви съвети, напътствия, препоръки, тракове, координати на интересни места, както за самото пътуване, така и за подготовката и поддръжката на моторите.

    С напредването на работата на Гергана по трака, ще го качваме и тук за обсъждане.
    Зима иде

  • #2
    От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

    Говорихме по въпроса, но пак ще ти напомня, че съм насреща и имам идеи. Като се видим ще поговорим и ще дам точки в Италия и Испания.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

      От 19 август до 6 септември е много малко време за да отидете и се върнете. Аз като правих маршрута от София до Мароко ми излезе 10500км и го планувах за месец и половина. Все пак по пътя ще спирате, ще разглеждате, а и километрите са много за да не си дадете поне две почивки от по два дни без каране. Пък и ще трябва много снимки да правите, че и ние после да ходим натам. Ако имате възможност си дайте повече време и минете през целите Алпи от Австрия та чак до Франция и после надолу. Миналата година в този период беше топло горе и много красиво, а и има невероятни проходи. В противен случай ще трябва да препускате само по магистралите за да успеете за това време и ще си е голяма утрепия. А и не забравяйте, че в този период европейците от турски произход се прибират по държавите и на границите до Австрия е лудница. Ние чакахме дори по час за да минем, което допълнително ще ви забави. Ако имате някакви въпроси или чуденки казвайте да ги решаваме.

      Коментар


      • #4
        От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

        Привет и от мен!
        Понеже я карам от зад напред - това е първоначалното трасе за частта Португалия
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от viki terzieva; 09-07-10, 08:06.
        the road goes ever on and on...

        Коментар


        • #5
          От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

          Така, ето и малко въпроси по техническата част. Приемам съвети

          Масло - понеже смяната на масло и на двата мотора трябва да се прави на интервал 6000 км, ще трябва да сменяме на път. Какво ще посъветвате - да взема масло и да търся случаен сервиз по трасето, да търся дилър на Сузуки, или да не нося нищо и да търся сервиз?

          Гуми - гумите и на двата мотора вече имат видимо износване. Чудя се дали да преобуя моторите преди пътя, пък като се върна да доизносвам и тези?

          Ауспуси - Гладиуса вече е с монтиран IXIL, а Строма ще получи в скоро време също приличен звук. Възможно ли е това да е проблем? Все пак тези неща се харчат предимно на западните пазари.

          Ксенонови фарове - сложих ксенонови крушки и на двата мотора, може ли да има проблем с властите?
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

            С тези екстри няма да смаяш никой в тази географска ширина.
            - За гумите, слагай нови а старите ще ги търкаш догодина.
            - За маслото. Мисля че е по-добре да набележиш 2-3 места за евентуална смяна. Ако не се получи от 1-път да имаш готов изход. Провери цени, работно време, почивни дни, празници. Не носи нищо, всичко на място.

            Първоначално публикуван от g.milusheva Преглед на мнение
            привет и от мен
            понеже я карам от зад напред - това е първоначалното трасе за частта Португалия
            Исках да хвърля един поглед, че и аз имам апетити към тази посока, ама сега се опознаваме с ГАРМИНА. Нищо не ми отваря, мрънка за "ънлок"..... моля help!
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #7
              От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

              Общото разстояние за тази дестинация е не повече от 10 000 км. Където и по Европа да смениш маслото със сигурност ще ти излезе доста по-скъпо от България. Не толкова цената на маслото, колкото цената на труда за смяната. Най-добре сипи на моторите пълна синтетика и карай от България до България без смяна. Нищо няма да им стане на машините от това. Виж гумите смени с нови, но шосейни, а не с грайфери за офроуд. И не е задължително непременно да спите на къмпинги и хотели. Може да се спи безплатно на големи паркинги и места за почивка по магистралите. Никой няма да ви закача, или притеснява, при условие, че не се набивате много на очи.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                Понеже с нас ще пътува и една лека кола, ако не отпадне, мога да взема масло за смяна в нея.

                За гумите, днес поразрових в нета и през седмицата ще събирам оферти, най- вече за това, което е налично от възможните.
                Единствените модели, които имат размери и за двата мотора са на Continental - Road Attac 1 и 2.
                Смятам да погледна и какво може да се намери на Dunlop и Bridgestone, но ще са различни за двата мотора. Не, че е проблем де...
                Определено смятам да сложа чисто шосейни гуми, защото ще караме единствено по асфалт.

                Ето фабричните размери на двата мотора, ако някой има съвети - да казва

                Suzuki DL650A V-Strom
                110/80R19
                150/70R17

                Suzuki SFV650A Gladius
                120/70ZR17
                160/60ZR17
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                  Съвет не мога да ти дам, но тема за размисъл да. За ви строма continental trail attac - хвалена по немската преса- защо пък точно в немската не знам!? pirelli scorrpion trail- с добри отзиви в този форум от Бойко. И двата модела са сравнително нови. Лични отзиви нямам за сега. Успех.
                  BMW F800GS

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                    За гумите на Гергана има доста предложения, виж при теб е малко по-скромен избора .
                    За имам същите размери като на Гергана и сега си обух мотора с Bridgestone BT021 - двукомпонентни шосейни гуми. Отзивите за тях са, че са доста издръжливи. Ето и сайт-а от който си ги напазарувах:
                    http://www.barzgumve.com/Motorbike_Tyres.html
                    Мисля, че цените са доста приемливи и пристигат за около 1 до 2 седмици на посочен от теб адрес.
                    Досега карах със задна гума Michelin Pilot, но тя доста бързо се износи и стана на конци за около 7 000 км.
                    HONDA CBF1000

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                      Колега, баба ми живее в Фигера Да Фош - малко курортно градче в средната част на Португалия. На около 250 км. северно от Лисабон. Не можах да отворя файла дето е с трака за да видя дали минавате от там. Ако е да - може да разчитате на съпорт. Дето се вика един душ и една закуска или обяд ще ви дойдат добре. Бабата си живее почти сама и умира от кеф да има възможност да сготви за някой, ако имате интерес - давам координати. Градчето е малко и много живописно на устието на една река.
                      Аз за съжаление ще съм там точно до 18,08 - когато и тръгвате.
                      Успех.
                      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                        Понеже не всички могат да отворят файла на Гери, прилагам скрийншот на трака.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:portugal.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5192955
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                          Е те точно у средата дето пише Коимбра има нещо като кръгче с кръстче в него (като мушка на оптика за пушка) от там към морето е градчето дето живее бабата. Ако се отклоните от този маршрут (става въпрос за 30 км. отклонение от Коимбра до Фигера) сте при баба. Може даже да си поръчате обяд (меню), тя много обича да готви и готви прекрасно, ама лошото е че няма за кой.
                          Между другото (не че се бъркам) ама по крайбрежието е по красиво от колкото по средата на Португалия. Там няма какво да видите толкова. По крайбрежието има страхотни малки градчета и села и крепости. Даже има един град крепост - Обидош и ви е на път по крайбрежието.
                          Помислете.
                          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                            Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                            Между другото (не че се бъркам) ама по крайбрежието е по красиво от колкото по средата на Португалия. Там няма какво да видите толкова. .....Помислете.
                            супер, благодаря за съвета!
                            северната част на трасето, където са многото черни знаменца (peppy, БЛАГОДАРЯ, СПАСИТЕЛЮ!!!!) трасетата са основно планински, заимствани от http://www.bestbikingroads.com/
                            южната част, горе-долу след като подминем милата баба, е без много претенции (то си личи, там ни чавки има, ни точки, ни знаменца, нито каквито и да било кривообразни мап-сорс-дяволчета) - просто трябва да стигнем Лисабон, та може би си струва наистина да се помисли за по-крайбрежно каране; за съжаление за най-южното крайбрежие, което е безлюдно (за щастие) и (чувала съм) много красиво едва ли ще ни стигне времето...
                            the road goes ever on and on...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                              Първоначално публикуван от g.milusheva Преглед на мнение
                              за съжаление за най-южното крайбрежие, което е безлюдно (за щастие) и (чувала съм) много красиво едва ли ще ни стигне времето...
                              Съвет: След Castelo Branco, предлагам да се върнете по малкия жълт път (който наяве е като наша магистрала) и да минете през Коимбра. Стар град с втория открит университет в Европа, където да разгледате. След това Фигера да Фош (до него има и магистрала и малък път) това е на крайбрежието. Обяд с баня или вечеря с баня, както дойде (мисля че и за спане може да ви помогне нещо, но не съм питал) и след това, поемате към Лисабон по бреговата ивица. Имате Леерия и Баталя (има крепости). Има и един път който върви ама буквално по брега, можете да го видите в Google earth. лед това Обидош - град крепост в която още живеят хора и се затварят портите нощем. След това сте в Лисабон, там задължително Кашкайш и изобщо там има доста за гледане. От там надолу започва наистина една красота. Аз съм бил във Фаро - почти най южната точка - там са и едни от най добрите им курорти и е страхотно за гледане. Има доста следи от мавританската култура и католически катедрали и изобщо доста е интересно. Ама след Лисабон ако ходите на юг задължително по бреговата ивица, даже има път който стига до най южната точка на Португалия и от там влиза в Испания и може да отидете на север. Абе както решите.
                              Успехи
                              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X