Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Прага и натам...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София - Прага и натам...

    Първи пост във форума. Добре заварили дет се вика
    Планирам едно пътуване към края на този и началото на следващия месец по следния маршрут:
    София - Фекетик - Будапеща - Балатон - Виена - Прага - Мюнхен - Любляна - Белград - София.
    Идеята е по-принцип да се спи на палатка навсякъде без Прага (там сме на гости).

    До снощи вечерта знаех, че крайната точка трябва да е Прага и до там. Но как ще стигнем и ще се върнем от там нямах конкретен план. Снощи седнах и набързо направих този план...

    Като цяло ми направи впечатление, че повечето маршрути за Европа са с транзит през Сърбия . Гледам картата и ей така ми попадна в полезрението това Фекетик. Мисля да преспим там.

    От там отиваме в Будапеща, където ще останем два дни. Мисля да отскочим до Балатон (толкова съм слушал за него като бях дребен, хубаво е все пак да го видим на живо). Видях, че Фори е препоръчал Сехишфехирваар и Веспрем . Да видим как ще се оправим с унгарските имена

    После смятаме да отскочим до Виена, дет се вика да пием по едно кафе на чершията...

    После през Братислава и Бърно в Прага. Два дена сме на гости и разглеждане...

    От там ще ходим до Мюнхен, що, ми така каза Съни..., ок значи Мюнхен. Аре да гледаме БМВ

    От там към Любляна. Тука също за момента нищо не знам...

    И накрая една вечер сме планирали в Белград.

    Ако имате препоръки и предложение, ще се радвам да ги споделите.

    И един важен въпрос относно валутите на отделните държави, кога да сменим валута. Тук в БГ предварително да обменя или на място. Какво ще кажете?
    Колкото повече толкова повече sigpic

  • #2
    От: София - Прага и натам...

    Вземи си паспорта и четката за зъби. За останалото - просто се отдай на това, което ти се случва. Отиваш на подредено място с твърди и топли настилки. Тръгваш с палатка, това за мен е правилен ход, няма да бързаш за резервации и др.

    Аз бих си обменил валута преди да тръгна.

    ПС: добре дошъл в отделението!
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #3
      От: София - Прага и натам...

      В Белград има къмпинг в квартал Земун до р. Дунав.
      Изтегли си координатите от файла в тази тема. Преди две седмици не беше отворил още. Във Виена има поне три къмпинга от http://www.campingwien.at/en/
      Аз ползвах Neue Donau и съм писал, че е хубав, но шумен. Сега бих отишъл във Wiena West.
      Около Балатон има много ... В Любляна не съм спал на къмпинг и не знам къде се намира, но е прекрасно градче.

      Относно валутите. Вземи си евро. В Сърбия върви навсякъде по пътя вкл. бензиностанции. В Унгария също по основния път - магистрала А1. В Будапеща можеш да си смениш колкото ти трябва и въобще по този маршрут еврото можеш да го смениш за пет мин. навсякъде.

      Добре дошъл.
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        От: София - Прага и натам...

        Привет!
        За всяко място вече съм си харесал къмпинг.

        Димо Благодаря за препоръките, може и да пробвам този West във Виена, по-принцип съм се ориентирал към Neue Donau...
        В Сърбия прецизирах трасето: София-Пирот-Княжевац-Зайчар-Бор-Петровац-Пожаревац-Гроцка-Белград-Земун-Нови Сад-Фектих, идеята е да не минавам по магистрали. Пък, ако толкова го закъсам с времето, газ на магистралата и това е...
        Последно редактирано от Aloud; 07-06-10, 14:01.
        Колкото повече толкова повече sigpic

        Коментар


        • #5
          От: София - Прага и натам...

          На повечето места, дори и по патарините в Сърбия, може да се плаща и пазарува с кредитна или дебитна карта. Дори и левова. Но си питайте в банката, дали е международно валидна.

          Коментар


          • #6
            От: София - Прага и натам...

            всякакви видове карти са в джоба!
            Колкото повече толкова повече sigpic

            Коментар


            • #7
              От: София - Прага и натам...

              Приятно изкарване! И да поразкажеш и покажеш после.

              Коментар


              • #8
                От: София - Прага и натам...

                И още нещо. Ако са Ви интересни Алпийски гледки препоръчвам от Мюнхен, да не цепите направо към Любляна, а да се отклоните малко през Grossglockneralpenstrasse.
                Просто е уникално!
                http://www.grossglockner.at/

                Коментар


                • #9
                  От: София - Прага и натам...

                  Погледнах го този път!
                  Мисля, че няма никакъв проблем да минем от там. Като отбивка не е кой знай какво, ще го разгледам по-подробно.

                  Много благодаря за този жокер!
                  Колкото повече толкова повече sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    От: София - Прага и натам...

                    Първоначално публикуван от Aloud Преглед на мнение
                    Погледнах го този път!
                    Мисля, че няма никакъв проблем да минем от там. Като отбивка не е кой знай какво, ще го разгледам по-подробно.

                    Много благодаря за този жокер!
                    Няма да съжалявате. Отделете един ден, но тръгвайте само при хубаво време!
                    Да не пропуснете отбивката за към ледника.
                    Долу на бариерата дават брошури.

                    Коментар


                    • #11
                      От: София - Прага и натам...

                      Погледни тези теми. Гросглокнер е описан чудесно и още много други неща ...
                      И въобще, разгледай раздел Европа
                      На гости на мармотите по високите Алпи
                      Пътешествие през Балканския полуостров, Италия и Австрия
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: София - Прага и натам...

                        така..., благодарение на Драго в графика успях да вмъкна и едно посещение на замъка Нойшванщайн (Neuschwanstein Castle, Fussen, Germany)

                        Общо взето се изчисти концепцията. Сега имам план, но дали ще се изпълни това е друга бира. Както се казва, плановете са за това да се променят

                        Определено ще разчитам само на книжни карти и интуиция..., а да видим колко пъти ще се загубя...
                        Последно редактирано от Aloud; 17-06-10, 14:44.
                        Колкото повече толкова повече sigpic

                        Коментар


                        • #13
                          От: София - Прага и натам...

                          Давай смело, в Германия и Австрия няма да се загубиш, виж в Унгария направо ще трябва да спираш за да разчетеш някоя табела, не се научиха да пишат тез маджари.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: София - Прага и натам...

                            [QUOTE=Aloud;
                            Определено ще разчитам само на книжни карти и интуиция..., а да видим колко пъти ще се загубя...[/QUOTE]
                            Имам подробен (1:800 000) атлас на Европа.
                            Та ако ще ти свърши работа - звънкай.

                            Коментар


                            • #15
                              От: София - Прага и натам...

                              Благодаря, но ще разчитам на моите карти..., в края на краищата търсенето и намирането на правилния път си е част от цялото забаление
                              Колкото повече толкова повече sigpic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X