Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По Великден из Източните Родопи

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По Великден из Източните Родопи

    Великден тази година се пада на четвърти април/неделя/. Дните 2-ри и 3-ти също са почивни. По този повод миналата сряда съвсем спонтанно възникна предложението да ги използваме за разходки из Източните Родопи. Моето предложение е следното:
    В деня четвъртък/следобяд/ се изнасяме от Мордор и след около 2-3 часа се озоваваме в Кърджали. Подготвяме скарата и охлаждаме бира, боядисваме яйца. Който пътува с нас - прави подобни работи. Който не успее - пристига за кафето на следващата сутрин. Понеже реално разполагаме с два цели дни (петък и събота) може да планираме по-дълги разходки в две направления:
    - още на изток до Ивайловград и обратно /с всичко по пътя/
    - на юг посока Дяволския мост, Смолян, Триград и обратно
    Събота вечер християните ходим на църква в центъра на града.
    Другите /локални/ забележителности остават за ден неделя. Вярвам, че ще успея да се свържа с учителя ми по история, който би бил прекрасен водач при посещението на Перперикон.
    Обедите, когато/ако е възможно риба на язовира, вечерите сме в града печем к'вото сме "убили" през деня.
    Горе-долу това е. Ще се радвам да се съберем в този Световен културен, исторически и туристически център по времето на светлия християнски празник Великден.

    П.П. "Базата" разполага с осем места за спане
    ______2
    Е = MZ

  • #2
    До: По Великден из Източните Родопи

    +2 -ма + 1/2 евентуално, т.е. Севда, но не съм сигурна за нея.
    Life is short, break the rules, forgive quickly, love honestly, laugh easy, ride often, ride free and never regret anything that makes you smile!!!

    Коментар


    • #3
      До: По Великден из Източните Родопи

      Идеята на Димо много ми допада а и не съм посещавал досега този район, така че +1 за Кърджали, като също ми допада и идеята за марщрут на Бойко и Илич на отиване през Разлог, Велинград до Кърджали.
      HONDA CBF1000

      Коментар


      • #4
        До: По Великден из Източните Родопи

        Нашият път няма да е през Разлог за да не стават недоразумения. Ще тръгнем от София в посока Кърджали, но още не знам откъде минаваме.

        Коментар


        • #5
          До: По Великден из Източните Родопи

          Още е малко рано за обикаляне през планините с мотоциклет. Над 1000 м нмв има все още сняг, а в по-ниското има много пясък по завоите. За Кърджали пътя е София, Пазарджик, Пловдив, Асеновград, Кърджали. Разбира се винаги може да има варианти.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            До: По Великден из Източните Родопи

            Аз със сигурност ще се включа, но не знам дали ще мога да тръгна с групата. Ще знам в сряда...
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #7
              До: По Великден из Източните Родопи

              Групата се оформя
              Драго спомена, че нощувките му ще са в Хасково, а през деня ще караме заедно. Хасково му е на 15 мин или 10

              Броя на глас. До тук сме :
              Ние - 2
              Мария -2 (2 и 1/2 )
              Sete15 - 1
              ili4 -1
              Драго-2

              Шестима за нощувки - отбелязано. В случая първият по време е първи по право Остават две легла , което не значи, че няма къде да се настанят още хора ... Просто първите 8 сме в къщи - другите - наоколо.
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #8
                До: По Великден из Източните Родопи

                Аз ще изчакам да каже Илич какъв му е плана и ще реша в коя посока да хвана.

                Коментар


                • #9
                  До: По Великден из Източните Родопи

                  Ние с Вени спим в Хюстън и ще се видим с вас в събота, и неделя, а за прибирането ще се доразбираме.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #10
                    До: По Великден из Източните Родопи

                    Нека никой не се отказва за това, че няма място за спане за него. Аз съм лесен и ще отстъпя мястото си (едно легло), ако има кой да го ползва.

                    Бойко, плана ще го изговорим в сряда, ако не ти е късно...
                    You'll never find out - I got no key hole....

                    Коментар


                    • #11
                      До: По Великден из Източните Родопи

                      Ако не трябва да посрещам гости в Сливен, после да ги съпровождам към морето, а и нямате нищо против моята компания, бих дошъл с удоволствие.

                      Спането не ми е проблем, дори и на палатка!
                      Черпете ме, не ме щадете!
                      _________________
                      (\__/)o*******_
                      (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                      ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                      Коментар


                      • #12
                        До: По Великден из Източните Родопи

                        Иво Марков - добавен
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          До: По Великден из Източните Родопи

                          И мен ме бройте, но не знам дали и четирите дена ще съм с вас. Но поне два със сигурност. Да си нося ли палатката?
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            До: По Великден из Източните Родопи

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Още е малко рано за обикаляне през планините с мотоциклет. Над 1000 м нмв има все още сняг, а в по-ниското има много пясък по завоите. За Кърджали пътя е София, Пазарджик, Пловдив, Асеновград, Кърджали. Разбира се винаги може да има варианти.
                            Има и друга опция, много удобна за кола. От Пловдив се хваща пътя за Хасково и на входа на село Горски извор се свива вдясно по пътя за Хасковски минерални бани, от тях през Спахиево и на юг се включвате в главния път Хасково-Кърджали. Но тук не е толкова живописно като участъка от Асеновград до Комунига. След това двата пътя са еднакви.
                            Димо, знам че си местен, но има някои страшни местенца около Кърджали - Каменните гъби до Бели пласт, Карамфилските Скални гъби и прочие скрити и малко известни природни хубости. Ако има нужда от инфо и идеи, само кажи, Източните Родопи са ми много любим и познат район.
                            Последно редактирано от zzlatev; 23-03-10, 09:20.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: По Великден из Източните Родопи

                              Броим те
                              Стига с тия палатки. Ще ми излезе име в махалата Димо си посрещна хората на двора ... Как да им обяснявам, че те така обичат
                              До тук вече сме 8 (за спане). Като мотори станахме 7 Не зная кой, колко хърка, но на място ще решим как да се групираме
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X