Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

    Във връзка с тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...77#post1081577
    пускам и следната покана за едно късо маршрутче предшестващо въпросното пътуване

    Темата е покана за едно приятно лежерно еднодневно каране различно от традиционното "На пържоли до Градешница"
    Както е известно най-скучният вариант за придвижване от точка А до точка Б е царският път, а ние като разчупено мислещи мотористи (при това пътешественици), е логично точно от това да бягаме като дявол от тамян! В тази връзка и с любезното разрешение на г-н Георгиев, съм упълномощен да ви предложа следният не особено пряк маршрут от София до Белоградчик
    Идеята е следната:
    Тръгване в ранни зори от София в посока...Белоградчик, разбира се Излизане от Мордор в посока запад. Следва Божурище-Гурмазово-Росоман-Бабица-Брезник. А, ама ние излязохме на пътя Перник-Трън. Че нали бяхме тръгнали към Белоградчик?! Е, да де! Точно натам сме се запътили Та значи следват Брезник, Трън, зареждане с кафе и гориво, че после малко липсват такива и се отправяме към... Костуринци, познахте! Следва отправяне към дън горите тилилейски, т.е. пътя през Стайчовци и Долна Мелна. Тук преминаването ще е не за друго, а колкото да проверим дали мечките са се събудили от зимен сън и дали е останал някакъв асфалт измежду дупките Следва интересният участък през Косово (ама не онова с дрогата и оръжието) до Трекляно. Дали все още локвите са толкова дълбоки и мобилките нямат обхват, нямам представа... Ще проверим! След Трекляно няма да държим "магистралата" щото е скучно, а и ние не сме пишман магистрални туристи, а ще кривнем по един елегантен (колко па да е елегантен с тези половинметрови коловози и ями по пътя) оффроуд през Уши, Горни и Долни Коритен, естествено през Горно и Долно Уйно (май единственото място, където все още няма университет в БГ) и ха, изненада! Неусетно стигнахме границата със Сърбия на ГКПП Олтоманци. Накъде?-ще попита митничаря. Към Белоградчик!-ще му отговорим ние, гледайки сериозната мисловна дейност за припомняне на часовете по география в митничарската главица...
    А, тук е моментът да напомня, че за да стигнете от София до Белоградчик ще ви е необходим червен паспорт, зелена карта и малко сръбска валута
    Следват Босилеград, Божица, Власина... покрай езерото се спускаме в посока Църна трава и Своде. Тук пътя си е направо магистрала след българския участък и за да не се разглезваме прекалено след Своде кривваме през баирите в посока Гаджин хан и Нишка баня Е, ами то от тук не остана-има нняма 200 км.! Ей къде е Княжевац, Зайчар, Връшка чука и Белоградчик
    Я да видим колко километра излизат? Хмммм.... почти 500. пък аз си мислех, че Белоградчик е по-близо

    Маршрутът е и покана към желаещите да се включат в балканското "Ноу комерс" за сработване на групата и придобиване на визуална представа за това що е балкански ноу комерс и какъв е на вкус и мирис

    За тези, които нямат желание да идват с нас до Белоградчик и да нощуват там,а просто им се покарва с нас, нищо не им пречи от Нишка баня да си хванат пътя към София и да си се приберат!
    Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
    Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
    Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

  • #2
    До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

    Много добър маршрут. С риска да ме намразите мисля, че съм длъжен да припомня - 15.05.2010г. е работен ден, заради 07.05.2010г.

    Коментар


    • #3
      До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

      Чак пък да те намразим Ами за мен принципно всяка събота е работен ден, така че при всички положения ще трябва да се освобождавам от работа... Гошо знам, че е безпроблемен. Появят ли се други мераклии, които много искат да дойдат, но категорично не могат в събота, може и да мислим нещо друго... Пък и честно казано те каранията тепърва започват, така че, който не може на 15-ти, да заповяда на някое от другите ни маршрутчета
      Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
      Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
      Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

      Коментар


      • #4
        До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

        А ще можете ли да ми препоръчате мотор за този маршрут ?

        Коментар


        • #5
          До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

          Визуализиран маршрут , с прости средства .



          Формата му умишлено е таква в долната си част, поради минаването през Долно Уйно, търсен е и образен ефект ,както и през по-потентно звучащото Горно такова . От Своде (Срб) може да се мине през Пирот , за да изпратим тези които ще се върнат в София , и да си продължим към Княжевац . Има вариант направо за Сф-Пирот-Княжевац-Зайчар-Бедрок ( да избягат Петрохан) , но той е за тези които бързат , и споменатите в увода имена на села им звучат прекалено загадъчно ... Тръгването - сутринта - ако имате махмурлук ... ( АЦ/ДЦ свирят предишният ден ) . Пристигане - по светло - за опъване на палатки / търсене на квартири , ловуване, или който каквото се сети .

          Мотор - мммай няма препоръчителен , но става и с всякакъв ...

          Коментар


          • #6
            До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

            Емчикошимуй!

            Ще се сработваме щом трябва. Аз мога да спя навсякъде и ще си нося палатка.

            Иво
            Черпете ме, не ме щадете!
            _________________
            (\__/)o*******_
            (='.'=)*O*.--._.=.\-.
            ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

            Коментар


            • #7
              До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

              Олекна ми... че тъкмо му разправях на Фори , как ще ни вземат на подбив , ако бяхме само двамта , с това сработване... и тоя маршрут.

              Коментар


              • #8
                До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

                Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
                Олекна ми... че тъкмо му разправях на Фори , как ще ни вземат на подбив , ако бяхме само двамта , с това сработване...
                То не че гей-тройка е по-добре от гей-двойка.
                Аз може и да не съм сам!
                Черпете ме, не ме щадете!
                _________________
                (\__/)o*******_
                (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                Коментар


                • #9
                  До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

                  Така се ражда истинската мъжка дружба.
                  Аз ще направя всичко възможно да се включа в еднодневката. Цилиндрите ми, които стърчат ще могат ли да минат през големите, дълбоки коловози.

                  Коментар


                  • #10
                    До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

                    Това че СТЪРЧИ нещо от мотора ти , е само в плюс ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

                      Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                      А ще можете ли да ми препоръчате мотор за този маршрут ?
                      Нали си имаш стром-а, ако се налага ще питаме Нети за розовия доминатор
                      Да питам, това пътуване до Белоградчик съвпада ли със предстоящата сбирка там? Ако да, и ние се включваме, но без Сръбско. Нас ще ни заберете от Божурище

                      Коментар


                      • #12
                        До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

                        Съвпада!
                        П.п. Змея май няма В-Стром вече...
                        Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                        Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                        Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                        Коментар


                        • #13
                          До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

                          Няма вече В-стром - сал една празнина в сърцето ми зее

                          И понеже към момента имам само неподходящи мотори за подобно пътуване, ще се наложи да правя компромиси.

                          Хорнет 600 ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

                            Ако не те е срам с туй малкото моторче

                            Коментар


                            • #15
                              До: До Белоградчик през Долно Уйно - 15.05.2010

                              Съжалявам, че си дал моторчето. Щях да си прося тест драйв.
                              Аз може и да успея да си извадя червен паспорт за пътуването. Според мен с Хорнет ще цепиш мрака. Лек, бърз и компактен. През гадни коловози и калища ще го влачим по-лесно от тежките ендура

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X