Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокъмпинг в България - Най-после!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотокъмпинг в България - Най-после!

    Тази година дестинацията София-Балчик-София или София-Балчик-Созопол-София я минах сигурно десеттина пъти.
    И аз и мотора минаваме разстоянието на автопилот вече. Ta последният път, малко преди В.Търново след една отбивка на пътя спрях и се обадих на Змея.
    "ЪЪ ти ли ми беше говорил за някакъв къмпинг по маршрута?"
    "Мда. След Севлиево, преди Търново, в дясно. Някъде нагоре към Балкана. Идилево е селото, сега ще питам Гугъл"
    "О.к. Благодаря. После ще ти разправям"
    Връщам се обратно и даже виждам малка табелка "мотоcamp".
    Селото е след 2-3 км, обаче си е в ниското, не е в Балкана така, че продължавам напред и ... излизам от селото. Хващам някакъв черен път, минавам един-два разклона и .... се връщам на главния път
    Обаче съм упорит, имам време - (до вечерта трябва да съм се довлекъл до Балчик) и съответно правя нов заход.
    Влизам пак в Идилево и тук вече намирам на Мария GPS-a, който е на около 80г и е безотказен "Ей в оня двор"
    Спирам. От двора излиза момиче и двама мъже, които видимо ми се радват.
    Аз, още се чудя - това ли е, не е ли това? Тези на мен ли се радват?
    Казвам едно "Здравей", обаче отсреща чувам "Hello" ?!?
    Девойката се приближава и "Здрасти, българин ли си? Влизай, влизай.."
    Ами - няма такова място!
    Най-после се появи и у нас. Дело е на Поли и Doug.
    Влизаш, връзваш си "коня" на сянка, качваш се по дървените стълби в кръчмата и се почват едни разговори ...
    В момента там бяха Стив (USA) и Андреас (Germany). Впрочем Андреас е два пъти ендуро шампион на Германия-не знам в кой клас.
    Единият отива на изток, другият - от там идва, нали се сещате -не знам колко часа минаха в разговори с карти по масата...
    Doug (Дъг) - другият собственик в момента бил в Япония, прави втората си околосветска обиколка с мотор. Първата му е била с Indian, тази е с Harley.
    Познават се с Джовката и съответно, бъра-бъра, това - така, онова- онака.
    А Поли се оказва най-невероятната "домакиня" за подобно начинание. Домакиня е в кавички, щото двата и мотора са вързани при нашите и тя току що
    е слязла от единия...Обаче това не и пречи да раздаде студената бира и да каже "Я кажи к'во става сега? Накъде си тръгнал, от къде ще минеш? Ще останеш ли?"
    И т.н.

    Ето ги снимките:








































    И за да завърша с това, че засега това е май единственият мотокъмпинг в България, направен от мотористи за мотористи и си струва да е в проекти, планове, за да го ползваме при "проектиране"
    А пък на мен ми хрумна да направим срещата в Сряда там някой път- първо за да приобщим Източния бряг, второ за да видим - това всичко вярно ли е и трето защото мисля, че трябва да подкрепим подобно начинание.

    Поли само ме попита : А какво искате да ви сготвя ....
    ______2
    Е = MZ

  • #2
    До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

    Имало надежда значи, хвала.

    Коментар


    • #3
      До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

      Питайте, бе хора, питайте! Половината европейски ендуристи минаха вече от там, а на българите е още неизвестен...
      Между впрочем, Мотокъмпингът е много готин, домакините му са супер, а цените са под "софийските".
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

        Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
        .....
        А пък на мен ми хрумна да направим срещата в Сряда там някой път- първо за да приобщим Източния бряг, второ за да видим - това всичко вярно ли е и трето защото мисля, че трябва да подкрепим подобно начинание.

        .....
        Е хайде де!
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #5
          До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

          Страхотно!!!
          Такива домакини дай Боже всекиму!

          А тук още на са сложили табелата мото камп
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #6
            До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

            Митко, това друго такова място ли е или просто хората са добри и вие им се качвате на главата

            @Shider Ами хаиде де
            Направо да отвряме тема за една по-дълга сряда с включване от Варна, Бургас и т.н.


            Мястото наистина е страхотно, но е по-известно в horizons unlimited.
            Всъщност една от новините е, че на пролет ще има сбирка на horizons unlimited там. Потвърдено е.
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

              Знаех за него, но друго си е да видиш снимките. Стив беше много въодушевен от това място, останало му е в сърцето.
              Ако можеш да дадеш някой GPS координат за по-модерните и някоя карта за по-традиционните ще е супер.
              Надявам се тези дни да успея да го посетя.

              Коментар


              • #8
                До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

                Ами Стив беше на офроуд-събора.
                Прадо записва последния път трака и сигурно има координатите.
                Между другото Поли е преводачката на Wildrowers - Крис от Момин Сбор и е много запалена ендуристка!
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #9
                  До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

                  Много готино че има и при нас такива местенца, за да може да е отдъхне след "езда" на "металния кон ".

                  Поздрави
                  SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                  +359 0878 888 874
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

                    Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                    Митко, това друго такова място ли е или просто хората са добри и вие им се качвате на главата ...
                    Просто добри хора ни оставиха ключа за къщата си в с.Долно Черковище.
                    Предлагам, който знае такива местенца където има възможност да се прибират и мотори да ги сподели.
                    Фратевата къща в Сопот е приютявала мотористи. Стара къща с голям двор с асма и стаичка за купони в далечния край на двора. Висок зид и порта надеждно защитават двора Особености - вътре не се пуши и не се пали никакъв огън, че е цялата дървена. Обувките се оставят в антрето. Има интернет.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

                      Ето и уеб сайта им :
                      http://motosapiens.org/moto/?q=en/node/2

                      Уникално място! Бях там миналата година и Дъг още не беше почнал бара. Сега като гледам се ползва вече.
                      Много готини хора и го споменах на няколко срещи срядите, но останах с впечатлението, че повечето знаеха за него.
                      Аз лично Дъг го срещнах на сбирка на Horizons Unlimited в Северна Каролина миналата година и като ми проговори на български щях да падна... Много точен пич... тогава караше едно Harley от 50-те с "самоубийствените скорости" и на него имаше табелка: "You touch my bike, I'll fuck your dog!"

                      Ако има сбирка на Horizons там, това е нещо което не мога да препоръчам достатъчно! Хора на по 60-70 години живеят по 10-тина години по пътищата по целия свят, 13 годишно мoмиче, което е израстнало в един моторен кош от 2 годишна обикаляйки света 11 години срещайки хора като Далай Лама, Нелсън Мандела и т.н....

                      Готини разкази с прекрасни хора по цели нощи и нула простотии.


                      Ако някои иска телефони за резервации обадете ми се на ... всъщност на уеб сайта им ги има.
                      You'll never find out - I got no key hole....

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

                        Аз съм на 15 мин път от там, и с Поля се познаваме, ама така и не намерих време да се отбия там за цяло лято. Изтървах и ендуро шампиона на германия също за срам работа е моята
                        Наистина домакините са много готини и свестни хора, няма да съжалявате да се отбиете и погостувате на тях, а ако карате ендуро може да се обадите на севлиевската група
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Мотокъмпинг в България - Най-после!

                          Благодаря за милите думи, много добра изненада.
                          Всичко тръгна от една мечта, място за мотористи, и по-специално за пътуващи, за да можем да се събираме и с други "заразени". Все още се опитваме да я осъществим, оказа се доживотен проект. Подобренията, които правим никога няма да са достатъчно явно, но знаете ли, важното е да ни е приятно, да имаме място да се виждаме и да си разказваме и слушаме невероятните приключенски истори, е разбира се на студена бирка.
                          HU срещата е обявена за втората седмица на Юли 2010, та стягайте се, нека излезем и ние на тази среща с конкурентна история от българин. Единия ще е Жоуви! Лъчо, ако четеш, мисля можеш да покажеш нещо интересно?! Димо, за теб знаеме вече!

                          Поздрави,
                          Поли
                          Уайлдроувърс 4х4 ЕООД /Wildrovers 4X4 Ltd
                          Авточасти за вашия Land Rover/Quality parts and offroad experience for your Land Rover
                          +359 884 906 944 Ростислав / Rostislav

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

                            Интересно място, живот и здраве лятото ще го посетя. Предварителни резервации трябват ли .
                            Последно редактирано от viki terzieva; 01-03-10, 12:17.
                            LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мотокъмпинг в България - Най-после!

                              Ако имам късмет, утре ще се разходя да го видя това място.
                              Много се радвам, че в БГ, вече има такова място.
                              Поли, утре идвам да Ви видя (дано да стане) и да пием по кафе .
                              По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X