Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост и други ограничения в чужбина

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимална скорост и други ограничения в чужбина

    Колеги, има надежда!!! Случайно попаднах на статия в която се дискутира идеята на турското правителство да увеличи лимитите за скоростта (http://www.hurriyetdailynews.com/n.p...eed-2009-08-12).

    Предложението е максимално разрешената скорост, за автомобили, по националните пътища да стане от 90 -> 110км/ч, а в населените места от 50 -> 55 км/ч. Искрено се надявам, че ще вдигнат и ограничението за мотоциклети, което е меко казано абсурдно - 77км/ч.

    За тия, които не са имали "удоволствието" да научат стойностите "от личен опит", ето ограниченията, за мотоциклети, в Турция, валидни в момента:

    В населени места --- Национални пътища ---- Автомагистрали
    50 км/ч ----------------- 70 км/ч ----------------- 80 км/ч

    Допустимото превишение, без санкция, е 10% т.е:

    В населени места --- Национални пътища --- Автомагистрали
    55 км/ч -------------------- 77 км/ч ------------- 88 км/ч


    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

  • #2
    До: Из "дебрите" на Деарбекир или следобеден чай в планината Арарат

    Мама миа... като знам аз с колко карах из Турция .... егаси и късмета съм имал .

    Коментар


    • #3
      До: Из "дебрите" на Деарбекир или следобеден чай в планината Арарат

      Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
      Мама миа... като знам аз с колко карах из Турция .... егаси и късмета съм имал .
      Абе те миналата година не се заяждаха толкова. Нормалният трафик си вървеше със 100-110 и спираха само тези, които се позасилваха над 130. Не че не знам как караш ти де

      Наскоро бях приятно изненадан от разрешената скорост от 110 км/ч по републиканските пътища в Македония. И без друго, навсякъде, повечето превозни средстрва се движат с тази скорост. Защо да не се легализира

      Още по добре е положението в Румъния. Там, извън населените места, на автомобилите е разрешено да се движат със 100, а на мотоциклетите (обърнете внимание!) със 120 км/ч!!!
      Евалла на Румънците! Явно премиерът им наистина е моторист (за разлика от един друг палячо който претиндираше за имиджа , а не си мръдна пръста с абсолютно нищо за да го заслужи).
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #4
        До: Максимална скорост и други ограничения в чужбина

        Въреки, че темата е за ограниченията в чужбина ще си позволя да изкоментирам положението в нашата страна. Дали някой е в течение с валидните в момента ограничения на скоростта за мотоциклети в България:

        В населени места --- Национални пътища ---- Автомагистрали
        50 км/ч ----------------- 80 км/ч ----------------- 100 км/ч


        Май е време да привлечем вниманието на законотворците ни към факта, че мотоциклетите по нашите пътища вече не са марки "Минск", "ИЖ" и "Карпати". Колко промени, включително безсмислени, в ЗДвП се направиха. Време е да се промени законовата дискриминацията към водачите на мотоциклети.
        Последно редактирано от Тануцо; 06-10-09, 09:11.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #5
          От: Съкровищата на Егея

          Да поотупам и аз малко темата от прахта. Понеже една от възможните ми дестинации за това лято е до Ефес, да питам аз как стои въпроса с глобите в Турция в момента? Има ли шанс да напуснеш Турция без да си платил глоната или си плащаш като поп? Питам, понеже в началото на пътеписа се споменава за висяща глоба на Димо, но сега чета, че няма как да не платиш, явно са променили закона. Не ме стряска толкова цената на бензина, колкото безумното ограничение на скростта.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #6
            От: Съкровищата на Егея

            Ограничението на скоростта съвсем не е безумно. 120 км/ч на магистралите, 110 по междуградски пътища с по две ленти за всякак посока и 90 за междуградски с по една лента. За 10-20 отгоре никой няма да се прави на интересен - това не са нашите КАТ!
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #7
              От: Съкровищата на Егея

              За мотоциклети ограничението беше 70 км/ч по пътищата и 80 по магистралите, с максимално отклонение 10 % - тоест може да караш със 77. На 78 глобата е такава, че в моя случай ще трябва да се връщам Затова питам - длаи има промени, понеже не мога да открия актуална информация.
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #8
                От: Съкровищата на Егея

                Ооооо дааа, има кой да се прави на интересенш вярвай ми
                И много стриктно държат на ограничението 77км/ч
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • #9
                  От: До: Съкровищата на Егея

                  Първоначално публикуван от яна Преглед на мнение
                  На пристанището се нареждаме за паспортен контрол и отново потръпваме в очакване турските власти да си поискат глобите. Вече дължим общо 525 турски лири. Връщат ни паспортите, гюлле, гюлле. Е, системата не работи. Вече ще караме по-спокойно в Турция.
                  Яна го е написала. Системата не работи. Миналата година - също не работеше.
                  Писал съм го и преди - НЕ плащайте на място нищо. Шанса да напуснете страната без да си платите глобата е 99%. Всъщност не съм чул/чел, някой да си е плащал глобите на границата.
                  Ако платите на място, ще ви вземат парите разбира се.

                  А Закона за движение по пътищата едва ли са го променили.
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Съкровищата на Егея

                    Благодаря ти Димо! Бях го прочел това, но не знаех дали е актуално и към момента. Явно ще се дава газ смело живот и здраве.....
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съкровищата на Егея

                      Внимавай с газта в Турция. Ограничението там за мотоциклети е 80 км/час, но най-добре карай със 78 км/час, а не с 82-83 км/час, когато те засичат. Там няма такива разрешени скорости от 110 км/час на път с четири платна, или 90 км/час на път с две платна.... Предполагам, че и на магистралите имат ограничения за скоростта на мотоциклетите, но просто камерите там са стационарни и няма да те засекат, ако се движиш със 120 км/час, както колите. Ако се движиш, обаче със 130-140 км/час по магистрала, когато стигнеш изхода и касите за плащане ще изгориш...
                      Вярно че още никой не са спрели на границата, за да плаща, но това е временно явление. Не са чак толкова загубени турците, в един момент ще си оправят системата и някой ще се опари много лошо.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съкровищата на Егея

                        ВладиЧ, това дето твърдиш, че го няма важи за автомобили и е в сила от 1.09.2010 г. Аз бях там когато го приеха. За съжаление не мога да цитирам техни закони, но изрично ме информираха за това на рецепцията в хотела.

                        И все пак - никой не е длъжен да ми вярва. Още повече, че не съм запознат с условията за двуколесните превозни средства.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съкровищата на Егея

                          За коли не знам, не съм се интересувал. Аз писах за мотоциклети. Макар че щом са вдигнали скоростите за колите, може би ще са по-толерантни, и когато караме по-бързо с моторите, но това вече си зависи от полицая, и на това не може да се разчита на 100%.
                          Говореше се още през 2009 година, че ще я сменят тази смешна скорост и ограничение от 80 км/час за мотоциклети, но не съм чул информация да е сменена...
                          Да не би в наредбата им за скоростите на колите от 2010 год да се споменава нещо и за мотоциклети? Ако някой има точно инфо за това да пише! Това за пътешествията в Турция с мотори е много важно!
                          Ние обикновенно там караме с моторите със 100-110 км/час, (а не с тази смешна скорост от 78 км/час), но няколко пъти са ни глобявали яко за това.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съкровищата на Егея

                            Road Traffic Regulation of the change in speed limits were raised. Road Traffic Regulation Amendment Regulation came into force on 1 September 2010 in the Official Gazette. Accordingly, Motorcycles (L3), the new speed limits for two-way inter-city roads of 80 kilometers per hour, divided road 90 kilometers per hour, while 100 kilometers per hour on motorways, speed limits of cars, long-distance two-way highway 90 kilometers per hour, divided by 110 miles an hour removed from the roads.
                            Minibuses and buses in the long-distance two-way highway speed limits of 80 kilometers per hour, divided roads, 90 kilometers per hour, was 100 kilometers per hour on motorways.
                            Arrangement of relevant regulations are as follows:
                            Article 11? Article 100 of the same Regulation has been amended as follows.
                            ? Article 100? Road Traffic Law and this Regulation, unless a sign contrary to the written terms and conditions in and out of the way according to their römorksuz hour minimum and maximum speed limits for vehicle types are shown below.


                            Kaynak: http://www.motoaktuel.com/blog/index...#ixzz1P8cydg3L
                            VEHICLE TYPE ACCOMMODATION IN PLACE EXCLUSION OF SETTLEMENT On motorways
                            INTERCITY DOUBLE WAY HIGHWAYS DIVIDED ROAD
                            Cars (M1), (M1G) 50 90 110 120
                            Minibuses (M2), 50 80 90 100
                            Bus (M2-M3), 50 80 90 100
                            Light Trucks (N1), N1G) 50 80 85 95
                            Trucks (N2-N3), Attractive (N2-N3) 50 80 85 90
                            Motorcycles (L3) 50 80 90 100
                            Motorcycles (L4, L5, L7) 50 70 80 80
                            Motorized bicycle (L1, L2, L6) Non-motorized bicycles 30 45 45 No admittance
                            Vehicles carrying dangerous goods and special cargo transport from road vehicles with a permit or special permit (unless the context otherwise Documents) 30 50 50 60
                            Rubber-wheeled tractors 20 30 40 No admittance
                            Defective vehicles attracted a tool 20 20 30 40
                            Construction machinery 20 20 20 Road construction, maintenance or operation of the institution in charge are not allowed without permission


                            Kaynak: http://www.motoaktuel.com/blog/index...#ixzz1P8dBXyvn


                            Споко ..... Владич.
                            Ето ви официална информация. Превода на английски е с Гугъла.
                            За нашите машини е 90 км/ч. и 100 за магистрала.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съкровищата на Егея

                              Ейййй дигнали са го малко. Бива!!!! Ето това е добра новина!!!
                              100 на магистрала не могат да те хванат. Камерите там са им нагласени до 120...
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X