Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

    Привет приятели!
    Върти ми се нещо из главата от вече две години.Има един фестивал на етно музиката от цяла Африка в пустинята до мароканския град Тан Тан,на който ми се иска някак си да отида.
    http://www.mfa.bg/rabat/index.php?op...201&Itemid=412
    Понеже освен географски,не ми е ясно нищо друго,моля за помощ,ако някой знае нещо повече.Може ли да се наеме мотор например от Казабланка или друг някой град,до който евентуално да се стигне със самолет.Би ми била полезна всякаква информация по въпроса.
    Благодаря и успех на всички в начинанията!
    Гъз път да види!

  • #2
    До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

    В края на месец октомври Фори се връща и ще имаш инфо за Мароко и как се наема мотор.

    Коментар


    • #3
      До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

      Супер,само да не окъснеем...
      Гъз път да види!

      Коментар


      • #4
        До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

        Виж тук:

        http://www.horizonsunlimited.com/hubb/

        има адски много инфо...
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #5
          До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

          От 20 до 26-ти октомври ще съм в Мароко. Маршрутът ми ще е Маракеш-Уарзазат-Загора-Мхамид-Ер Рашидия-Маракеш.
          Моята идея също е да наема мотор в Маракеш, но дотук твърдо удрям на камък, т.е. не мога да намеря агенция, която да дава мотори под наем без да е обвързано с някакъв конкретен тур организиран от тях... тъй като не съм кой знае какъв спец в търсенето в интернет е възможно и да не попадам на точната оферта Ако не друго поне предлагане на возила 4х4 дал Господ, та ще мина на подобен вариант.
          За самолетните билети-има доста изгодни варианти - през Испания или Италия-поразрови се ще намериш! Аз лично ще летя през Валенсия и Барселона, защото ми се ще да разгледам и тази част на Испания
          Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
          Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
          Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

          Коментар


          • #6
            ах, само как ви завиждам ... така ми се ходи в Мароко ... пак

            Имаше удобен полет до Казабланка от Милано.
            Като бях 2005 навсякъде правеха пътища, иначе някои изглеждаха така :

            казваха, че не е здравословно да караш с превишена скорост ,
            че има доста от техния КАТ

            за Маракеш : вечер на Медината е интересно, излизат всякакви чешити да си свирят и танцуват...

            Суковете са туристически пазар, всички цени са по договорка... по наблюдения - около 5 пъти нагоре. сравнително лесно се съгласяват на 1/2 намаление, и се получава цена само малко по-висока от тази в сувенирен магазин на 5звезден хотел 1/3 е що-годе добре, и разправят, че се пазариш като берберин ако тръгнеш много ниско обаче направо отказват да се занимават с теб...

            Местните пазаруват от берберския пазар, ама нямах време да го намеря, бил на 15-тина мин. пеша от стария град...

            Внимавайте кого и как снимате.... че може някой дядо да налети на бой още като види, че вдигате апарата ....

            Говорят масово френски, испански и често английски. това в Маракеш. някъде, където има по-малко туристи сигурно ще е по-трудно с английският.

            Ако си купувате нещо за ядене на площада, проверявайте за следи от зъби , и плащайте преди да сте го изяли обаче имат безумно евтин портокалов фреш.... и кактуси ...

            по това време на годината всичко, което не се полива е изгоряло ...
            обаче там където поливат е зелено (стените на Маракеш):

            ...
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Тануцо; 09-09-09, 11:06.
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #7
              До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

              Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
              От 20 до 26-ти октомври ще съм в Мароко. Маршрутът ми ще е Маракеш-Уарзазат-Загора-Мхамид-Ер Рашидия-Маракеш.
              Моята идея също е да наема мотор в Маракеш, но дотук твърдо удрям на камък, т.е. не мога да намеря агенция, която да дава мотори под наем без да е обвързано с някакъв конкретен тур организиран от тях... тъй като не съм кой знае какъв спец в търсенето в интернет е възможно и да не попадам на точната оферта Ако не друго поне предлагане на возила 4х4 дал Господ, та ще мина на подобен вариант.
              За самолетните билети-има доста изгодни варианти - през Испания или Италия-поразрови се ще намериш! Аз лично ще летя през Валенсия и Барселона, защото ми се ще да разгледам и тази част на Испания
              Вчера Коцето от Бургас даде жокер,да се наеме евентуално мотор от Испания и с него да се отиде.Не съм проверил възможностите за това
              Гъз път да види!

              Коментар


              • #8
                До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

                Ами и аз разбрах за такава възможност, но уви, при мен самолетните билети до Маракеш са факт, така че се ограничавам с търсенето на място! Вчера за всеки случай резервирах някаква джипка, че ако не успея да открия мотори под наем да не ходя пеш из пустинята
                Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                Коментар


                • #9
                  До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

                  Сега ще направим една тренировка за няколко дена до Лесбос през Турция(то ще се чуе... ) и следващата седмица ще продължа с темата Мароко.
                  Има един лекар в София,който е член на Българо-мароканското дружество,с който имахме предварителен разговор за пътуване до Тан Тан,и който е готов да съдейства,дори предложи гостоприемството си в Мароко.Так че ще спретна една среща с него да видя по-конкретно как може да се осъществи и ще пусна всичко,до което се добера тук.
                  Желая успех на всички в начинанията си!
                  Гъз път да види!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

                    Тъй като тази сутрин се върнах от Мароко, ще си позволя да напиша няколко думи! За мен Мароко е скъпа, екзотична, хаотична и безпроблемна дестинация! Със сигурност пак бих се върнал там, но вече с точната нагласа (и точната сума в джоба, разбира се)
                    Пътищата са хубави, бензина на цена като нашия, коли и 4х4 под наем под път и над път, мотори също се намират, макар и по-трудно!
                    П.п. Принципа на наемане на МПС е следния: предплаща се уговорената сума за наемане+депозит в рамките на 10% от стойността на МПС-то, който в моя случай беше във вид на чек, който подписах и след връщането на колата ми го върнаха! Хубаво четете/питайте за условията на наема, защото в моя случай ми казаха, че колата е без дневен лимит, а после се оказа, че в договора пише 500 км на ден, в договора пишеше, че трябва да я върна най-късно в 21.00ч, а се оказа, че агенцията работи до 20.00, в договора пише, че ти предават колата с пълен резервоар, а моят беше на резерва и разни други дребни тарикатлъци, които биха ви оскъпили наемането, ако не си отваряте очите на четири...
                    Последно редактирано от forry; 28-10-09, 12:24.
                    Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                    Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                    Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

                      Добре дошъл Фори. Радвам се, че всичко е минало успешно.
                      Току що си говорихме със S.Doychinov за подготовката им за Мароко. Заминават по нова година. Довечера ще бъдем заедно. Що не минеш за малко инфо преди официалната версия ...докато още си препълнен с впечатления
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

                        ...защото съм ужасно болен и едвам си стоя на краката Просто 40 градусовата жега в пустинята и климатика на колата ми скроиха много лоша шега...
                        П.п. Само да допълня-не знам кой с какви финасови възможности е и какви са му нагласите, но на пътуващите в тази посока мога да препоръчам само да се подплатят с повечко пари! Дестинацията наистина се оказа доста скъпа...но си струва!
                        Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                        Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                        Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

                          Заминават с два мотора, Африка и GS 800. Ще минават с фери. После, после той ще си разказва ...
                          Оздравявай бързо.
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

                            и снимки, и разказче оздравявай бързо и добре дошъл ...
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Търся инфо Мароко,за етно фестивала в Тан Тан

                              Здравейте приятели!
                              Първо искам да изразя радостта си,че Фори се завърна по живо,по здраво от Мароко и ще сподели преживяванията си(дано вече си здрав!).Стискам палци и на следващите и искренно им завиждам,че ме изпревариха...Надявам се Фори да разкажеш повече,живо ме интересува,а и с тези финанси явно има доста особенности,сподели моля.Ако си пуснал някое пътеписче,което съм пропуснал,кажи.
                              С две думи да споделя,че причината да не съм влизал във форума е злополука,която преживях с един ТИР и мотора си,но вече нещата започват да се оправят,след едно оперативно закърпване,малко гипс и илачи.
                              На всички от форума,желая успех и безпроблемни начинания!
                              За мен Мароко предстои.
                              Гъз път да види!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X